Dobry projekt, wystroju pomieszczeń w domu to przede wszystkim założenie, że wszystko musi mieć swoje miejsce - również psie posłanie.

Nasi pupile zwykle śpią od 10 do 12 godzin dziennie, dlatego potrzebują miejsca w którym mogą się wyciszyć i zrelaksować. Najlepiej ustawić je w miejscu w którym pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie psa oraz nie będzie stanowiło dla nikogo przeszkody i psuło aranżacji pomieszczeń.

Oto kilka pomysłów:

  • Kuchnia - miejsce stanowiące serce każdego domu. Spędzamy tam najwięcej czasu w ciągu dnia a nasi pupile razem z nami. Jeśli projektujesz nową kuchnię, możesz zostawić, pustą przestrzeń pod jednym z mebli, gdzie później wsuniesz legowisko a pies będzie mógł spokojnie wypoczywać, wiedząc, że jesteśmy blisko.

Wiemy jednak, że zapachy spowodowane gotowaniem mogą spowodować natarczywe, próby wyłudzenia jedzenia przez naszych czworonogów a w konsekwencji przeszkadzanie w codziennych czynnościach. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowanie klatki kennelowej do jednej z szafek - pozwoli to poskromić psa. Takie rozwiązanie sprawia, że pomimo zamknięcia ma on nas cały czas na widoku przez co jest spokojny.

  • Parapet - psy to bardzo ciekawskie zwierzęta. Uwielbiają wypatrywać przez okno, co dzieje się na zewnątrz. Rozłożenie maty na parapecie, umili im ten proces. A dla nas, jego posłanie będzie praktycznie bez kolizyjne. Do tego celu najlepiej wybrać tak zwane “niskie okno” np. na klatce schodowej.
  • Szafa na korytarzu - często spotykanym miejscem na legowisko dla psa (sprawdź na: https://canlusso.pl/legowisko-dla-psa/) jest korytarz. Chociaż ze względu na duże natężenie bodźców, psu może się tam ciężko odprężyć.

Mała, pusta przestrzeń na dole w szafie, będzie stanowiła coś w rodzaju budy, którą pokocha twój pies i w której będzie wiernie czekał na Twój powrót z pracy.

  • Miejsce pod schodami - pusta przestrzeń pod schodami idealnie nada się do zagospodarowania przez legowisko. Otoczenie ścian i swego rodzaju dach ze schodów, będzie stanowiło dla psa bardzo bezpieczne miejsce w którym wypocznie w spokoju. Takie rozwiązanie to duża oszczędność miejsca użytkowego w domu.
  • Buda w ścianie - bardzo praktycznym i designerskim rozwiązaniem jest, stworzenie otworu w ścianie na kształt budy. Szczególnie łatwe do zrobienia, kiedy budujemy ścianki z regipsów. Pies ma swoje miejsce w którym będzie się czuł bezpiecznie a my mamy ciekawy wystrój (możliwość ozdobienia detalami) i praktycznie zerowe zużycie miejsca użytkowego, na legowisko w swoim domu.

Oczywiście możliwości umieszczenia psiego legowiska w domu, tak aby pasowało do jego wystroju jest wiele. Obecnie kolor i kształt to jeden z głównych czynników jakimi kierujemy się wybierając pupilowi posłanie. Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie konsensusu między dobrą aranżacją wnętrza a wpływie miejsca na możliwość relaksu i odpoczynku psa.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej