Płaskie legowisko albo kanapa

Najbardziej popularnym rodzajem legowiska, jakie możemy zobaczyć w domach, w których są koty, jest bez wątpienia duża poduszka, płaskie legowisko typu mata albo kocia kanapa. Są to takie rodzaje legowisk, które są łatwo dostępne praktycznie w każdym sklepie stacjonarnym i internetowym. Wybierane są szczególnie chętnie ze względu na swoją uniwersalność oraz wygodę, którą zapewniają zwierzętom.

Legowiska typu materac albo poduszka są uwielbiane praktycznie przez wszystkie koty. Można się na nich ułożyć w dowolny sposób: zwinąć w kłębek, wyciągnąć na całą długość, zwiesić łapki albo obracać się dowolnie na plecy, brzuch i bok. Często są też bardzo wygodne dla właściciela na przykład za sprawą możliwości zdjęcia pokrowca i uprania go po zabrudzeniu.

Z kolei kanapy są idealne dla tych kotów, które preferują układanie sobie czegoś wyższego pod głową. Pozwalają oprzeć ją o bok kanapy, dzięki czemu wiele kotów uważa je za wygodniejsze. Można też dzięki nim lepiej obserwować otoczenie.

Budki i kryjówki

Wiele kotów uwielbia chować się w różnego rodzaju kryjówkach i budkach. Właśnie dla nich idealne będą proponowane na stronie https://animalo.pl/ legowiska z zadaszeniem. Znajdziemy wśród nich zarówno takie, które mają zabudowane wszystkie strony i jedynym wejściem do nich jest dziura, jak również te, które posiadają jedynie połowę dach, a w drugiej części są otwarte.

Budki i kryjówki są szczególnie lubiane przez koty, które nie przepadają za większym towarzystwem i chciałyby ukryć się przed pozostałymi zwierzętami albo gośćmi. Nadają się także dla tych kotów, które uwielbiają zabawę w polowanie, kiedy mają okazję zastawić pułapkę na swoją ofiarę, właśnie siedząc w kryjówce, a potem nagle wyskakują z niej.

Hamaki i legowiska na parapet

Ostatnią ciekawą propozycją mogą być legowiska dla kotów dostosowane do układania lub zawieszania ich w pobliżu okna. Wiele kotów uwielbia to miejsce: mogą z niego obserwować otoczenie i wszystko, co odbywa się na zewnątrz. Jednocześnie to świetne miejsce do obserwacji wydarzeń w domu, często w bezpiecznym oddaleniu od małych dzieci czy psów, a jednocześnie na tyle blisko, by kot mógł swobodnie uczestniczyć w życiu rodziny - oczywiście na własnych zasadach.

Hamaki zawieszane na kaloryfer mają dodatkową zaletę: pozwalają kotom wygrzewać się, ile tylko dusza zapragnie. Dzięki temu są zazwyczaj jeszcze bardziej cenione przez zwierzęta, ponieważ umożliwiają im osiągnięcie właśnie takiej temperatury, jaką kochają najbardziej. Zimą, kiedy brakuje słońca, jest to szczególnie ważne, ponieważ pomaga kotom powrócić do ciepłych chwil i przybliża je nieznacznie do ich naturalnego środowiska, jakim są gorące afrykańskie tereny.

Materiały sponsorowane
Popularne legowiska dla zwierząt

Sprawdź najczęściej wybierane przez naszych czytelników legowiska dla zwierząt

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny