Łasica domowa w domu – wygląd, zdjęcia łasic

Łasiczka hodowlana jest małym zwierzakiem. Dorosłe samice osiągają długość w przedziale 33 – 35 cm, a samce 38 do 41 cm. Do charakterystycznych cech wyglądu należy zaliczyć także długi ogon, który mierzy kolejne 7 do 10 cm. Wśród łasic występuje dymorfizm płciowy, a samiczki są widocznie mniejsze od samców. Prawidłowa waga łasicy waha się pomiędzy 0,3 do 1,1 kg. Z kolei samiec łasicy osiąga wagę w przedziale 0,9 do 2,7 kg.

Przeglądając zdjęcia, zauważymy, że łasica domowa wygląda wyjątkowo przyjaźnie. Posiada bystre, żywiołowe spojrzenie, wysoko osadzone uszy i zgrabną sylwetkę. Zwierzę domowe wyróżnia się też wieloma odmianami umaszczenia. Łasica domowa może być jednobarwna (np. biała lub czarna). W sprzedaży znajdziemy także zwierzę domowe w tak zwanych odcieniach tchórzowatych (czarny, pastelowy, rudy itp), jak również osobniki o umaszczeniu łaciatym.

Mała łasiczka posiada bardzo przyjemne w dotyku, gęste futerko. Jest stworzeniem, które łatwo przystosowuje się do nowych warunków życia i nadaje się do hodowli w domu. Trzeba przy tym pamiętać, że zwierzę domowe wydziela dość specyficzny zapach, który nie będzie tolerowany przez każdego domownika. Dlatego przed zakupem łasic, warto poznać ich specyfikę, a także najważniejsze wymagania.

Jak zachowuje się łasica domowa? Usposobienie zwierząt w domowych hodowlach

Mała, niepozornie wyglądająca łasiczka to wyjątkowo ciekawskie i żywiołowe zwierzę domowe. Nasz pupil będzie bardzo bystry, zwinny i szybki, co niekiedy może stwarzać pewne problemy w hodowlach. Warto przy tym zaznaczyć, że oswojona łasica domowa nie jest agresywna, uwielbia zabawę i spędzanie czasu w wydzielonych dla siebie pomieszczeniach naszego domu czy mieszkania.

Łasiczka to zwierzę domowe, które okazuje się dość hałaśliwe. Trudno nie zauważyć jej obecności w domu. Mała czy większa łasiczka uwielbia psoty, chętnie je znalezione produkty, podkrada małe przedmioty i eksploruje trudno dostępne przestrzenie pomieszczenia.

Większość udomowionych łasic lubi kontakt z człowiekiem. Radość i otwartość do człowieka zauważymy, przeglądając zdjęcia udomowionych pupili. Najważniejszą zasadą trzymania zwierzaka w domu jest codzienne wypuszczanie go z klatki. Czarna czy biała łasiczka będzie miała wtedy możliwość aktywności fizycznej i atrakcyjnych zabaw na większej przestrzeni. Z uwagi na dużą żywiołowość, zwierzę domowe wymaga także dużej klatki. Będzie to dla łasic bezpieczne schronienie, w którym mogą przebywać w czasie nieobecności właściciela. Sprawdź także ten artykuł o zwierzętach futerkowych w Polsce.

Łasica domowa – co je, jakie posiada wymagania pielęgnacyjne?

Zwierzę domowe nie wymaga szczególnie skomplikowanej pielęgnacji. Najważniejsze okazuje się utrzymanie higieny w klatce, zapewnienie stałego dostępu do świeżej wody i regularne podawanie dobrej jakości pożywienia. W klatce dla łasic warto umieścić małą kuwetkę, w której łasiczka będzie załatwiała swoje potrzeby. Kuwetka powinna być opróżniana każdego dnia.

Czarna czy biała łasiczka to przyjazne zwierzę domowe, które nie wymaga kąpieli. Zwierzak sam czyści swoje futro, a gęsta sierść nie wymaga codziennego czesania. Wyjątkiem jest okres wiosenny, w którym możemy co pewien czas wyczesywać luźną sierść. Nie jest to jednak najważniejszy aspekt pielęgnacji łasiczki.

Zwierzę łasica domowa trzymane na rękach, a także hodowla w domu i wymagnia
Jakie wymagania ma łasica domowa w domu, czyli opis i hodowla

Żyjąca w domu łasiczka chętnie je różnego typu produkty. To właśnie prawidłowe żywienie jest istotnym aspektem, który wpływa na zdrowie i długość życia naszego pupila. Mała, żyjąca w domu łasiczka jest zwierzątkiem mięsożernym. W jej diecie może znaleźć się mięso wołowe, drób, jagnięcina czy baranina. Dopuszczalne jest także podawanie mięsa wieprzowego, jednak musi być ono poddane obróbce termicznej. Zwierzę domowe chętnie je także kurze jajka wraz z oliwą z oliwek. W jego diecie nie powinny znajdować się produkty z ludzkiego stołu. Przeważnie są one nadmiernie przetworzone i bogate w sól, która niekorzystnie działa na zdrowie łasic.

Ile kosztuje łasica domowa? Cena zwierzaka i podstawowych elementów wyposażenia hodowlanego

Cena zakupu łasiczek domowych często okazuje się dość wysoka. Ostateczna stawka zależy od miejsca zakupu oraz specyfiki danego zwierzaka. Mała łasica domowa ze sklepu zoologicznego przeważnie kosztuje powyżej 600 zł. Cena zwierzątek z renomowanej hodowli na ogół okazuje się jeszcze wyższa. Czarna czy biała łasiczka ze znanej, dobrej hodowli przeważnie kosztuje 700 – 1000 zł. Cena osobników o nietypowym wyglądzie może być jeszcze wyższa.

Nasza czarna czy biała łasica domowa wymaga także odpowiednich warunków hodowlanych. Wiele osób zastanawia się, czy wystarczającym rozwiązaniem okaże się klatka dla królika miniaturki. Niestety nawet duża klatka dla królika miniaturki rzadko posiada wysokość, która nadawałaby się do użytku przez łasiczki. Standardowa klatka dla królika miniaturki posiada wysokość ok. 50 – 70 cm. Tymczasem minimalna wysokość klatki dla domowej łasiczki to 150 cm.

Klatka dla królika miniaturki i dla łasiczki będzie dostępna w podobnych cenach. Za dobrej jakości produkt bez wyposażenia zapłacimy minimum 150 zł. Przeglądając zdjęcia domowych łasic, często zauważymy je w bogato wyposażonych klatkach. Jest to związane z faktem, że tego typu zwierzaki uwielbiają zabawę. Dlatego dobrym pomysłem będzie zakup klatki z pełnym wyposażeniem. Duża, w pełni wyposażona klatka kosztuje minimum 300 zł. Co ciekawe, niektóre klatki posiadają po kilka półpięter. Jest to godne uwagi rozwiązanie, mogące zwiększyć atrakcyjność zabawy. W klatce można też umieszczać różnego typu zabawki, które będą atrakcją nie tylko dla małego pupila. Niektóre zabawki umożliwiają zabawę, a obserwacja aktywnej łasiczki może okazać się wyjątkowo ciekawa.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny