Jaki kredyt na leczenie zwierzęcia?

Koszty kuracji zwierzęcia różnią się w zależności m.in. od etapu rozwoju choroby. Wpływają na nie także takie czynniki jak wybrana klinika czy miejsce zamieszkania. Do schorzeń wymagających zwykle kosztownych działań zaliczają się: cukrzyca, nowotwory, choroby układu pokarmowego czy krążenia. Aby chronić swojego pupila przed zagrożeniami, należy stosować profilaktykę i regularnie sprawdzać stan jego zdrowia.

Jeśli jednak dojdzie do sytuacji kryzysowej i zwierzę zachoruje, trzeba podjąć stosowne kroki. Gdy nie ma się wystarczającej ilości oszczędności, najlepszym rozwiązaniem będą kredyty gotówkowe (https://www.bankier.pl/smart/kredyty-gotowkowe). Są to świadczenia, które można przeznaczyć na dowolny cel. Niektóre pożyczki od banków (np. hipoteczne) trzeba wydać na ściśle określone inwestycje.

Kredyt gotówkowy to usługa bankowa, która pozwala na pożyczenie nawet 200 tysięcy złotych. Niektóre placówki mają jednak inne limity, więc nie wszędzie są to aż tak duże kwoty. Powinny jednak wystarczyć na koszty leczenia nawet bardzo chorych zwierzaków. Można się o nie ubiegać zarówno w oddziałach stacjonarnych, jak i przez internet.

Jak znaleźć najlepszy kredyt? Kluczowe parametry

W sieci powstało specjalne narzędzie, Bankier SMART, które pozwala na porównywanie ze sobą ofert na kredyty gotówkowe z różnych banków. Stanowi najlepszy sposób na znalezienie korzystnej oferty, która pomoże uratować życie zwierzęcego przyjaciela. Zestawienie jest na bieżąco aktualizowane, aby przedstawiać tylko te propozycje, z których da się w danym czasie skorzystać.

Ranking wyszczególnia najważniejsze parametry każdej oferty, aby użytkownik mógł zapoznać się z nimi bez konieczności przeglądania witryn banków. Głównym czynnikiem, jaki trzeba sprawdzić przed podjęciem decyzji, jest RRSO. Skrót oznacza rzeczywistą roczną stopę oprocentowania i pozwala oszacować realne koszty kredytu, jakie będzie musiał ponieść klient.

Na wysokość RRSO składają się bowiem wszystkie dodatkowe opłaty, w tym prowizje czy oprocentowanie. Aby dopasować zestawienie do swoich potrzeb, wystarczy uzupełnić prosty kalkulator w górnej części witryny Bankier SMART. Wpisuje się tam pożądaną kwotę na leczenie pupila, a także okres spłaty, w jakim chciałoby się zwrócić świadczenie. Po kliknięciu „Szukaj” ranking dopasuje się do wymagań użytkownika.

Poza RRSO przy każdej pozycji w porównywarce znajduje się całkowita suma do spłaty, a także wysokość raty miesięcznej. Dzięki temu użytkownik może oszacować, jak potencjalny rachunek wpłynie na jego wydatki i czy nie nadszarpnie nadmiernie jego portfela. Jeśli rata wydaje się zbyt wysoka, warto pomyśleć o wydłużeniu okresu spłaty zadłużenia.

Jeśli chce się poznać więcej szczegółów danej oferty, wystarczy kliknąć ikonę informacji widniejącą przy wysokości raty. Pojawią się tam wtedy dokładne dane dotyczące prowizji czy oprocentowania. Ponadto przy każdej opcji znajduje się niebieski przycisk z napisem „Dalej”. Warto z niego skorzystać, jeśli chce się złożyć wniosek o kredyt online.

Jak ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy da się pozyskać przez internet. Banki oferują większość swoich usług zdalnie. To szansa na szybkie załatwienie świadczenia bez konieczności wychodzenia z domu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w stresującym okresie, kiedy zwierzę jest chore, a właściciel nie ma ochoty na wizyty w urzędzie i czekanie w kolejkach.

Do formularza można przejść bezpośrednio z rankingu Bankier SMART. Banki proponują niekiedy składanie wniosków za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Trzeba zapoznać się z opcjami obowiązującymi w wybranej placówce. Wszelkie wymagane dokumenty dostarcza się drogą internetową.

Druga opcja na pozyskanie kredytu gotówkowego to złożenie papierów w dowolnym oddziale banku. Do otrzymania świadczenia potrzebne będą m.in.: dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach od pracodawcy czy dokumenty dotyczące innych pożyczek, jakie się spłaca. Każdy bank ma prawo wymagać nieco innej listy dokumentów.

Kiedy wnioskuje się o świadczenie online, decyzje zapadają niekiedy nawet po kilkunastu minutach. Kredyt gotówkowy to zatem najlepszy sposób na otrzymanie niezbędnej gotówki w szybki sposób. Gdy składa się papiery stacjonarnie, czas oczekiwania może wynosić do dwóch dni od momentu złożenia kompletu dokumentów.

Zdolność kredytowa – czy da się ją wzmocnić?

Aby uzyskać kredyt gotówkowy na leczenie zwierzęcia i każdy inny cel, trzeba wykazywać zdolność kredytową. To oceniana przez bank sposobność kredytobiorcy do spłaty zadłużenia w określonych terminach. Wpływają na nią przede wszystkim wysokość wynagrodzenia i koszty utrzymania klienta. Duże znaczenie ma również historia w Biurze Informacji Kredytowej na temat spłacanych w przeszłości świadczeń.

Liczy się nie tylko wysokość wynagrodzenia, ale i sposób jego pozyskiwania, czyli rodzaj umowy, w ramach której się pracuje. Bank znacznie bardziej docenia umowę o pracę niż umowy cywilno-prawne. UoP świadczy bowiem o stabilniejszym zatrudnieniu. Aby budować jak najlepszą zdolność kredytową, należy przede wszystkim skupić się na kształtowaniu pozytywnej historii w BIK. Nie powinno się dopuszczać do opóźnień w spłatach pożyczek.

Kolejna kwestia to dążenie do jak najwyższych zarobków i jednoczesne pamiętanie o tym, że najlepiej podpisać umowę o pracę na czas nieokreślony. Ważne są oszczędności w celu obniżenia kosztów utrzymania. Niższe rachunki sprawiają, że na koncie pozostaje więcej pieniędzy, a to wpływa na wzmacnianie pozycji klienta względem banku.

W nagłych sytuacjach, gdy potrzebuje się pożyczyć od banku niezbyt wygórowaną kwotę, można skorzystać z opcji kredytu na dowód. Najlepiej zapytać o ofertę w instytucji, w której ma się rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Placówka przyznaje wtedy świadczenie na bazie uzyskiwanych na konto wpływów i wydatków.

ikona podziel się Przekaż dalej