Czy dla kota karma weterynaryjna to konieczność?

Z domowymi zwierzakami dzisiaj jest coraz częściej jak ludźmi - chorujemy i my, i one na schorzenia, o jakich jeszcze niedawno w ogóle nie słyszeliśmy. Powodem tego bardzo często jest samo jedzenie - wybierany to niskiej jakości, ze względów ekonomicznych znacznie tańsze niż to z wartościowym składem. Nie inaczej jest w przypadku zwierzaków - karma weterynaryjna dla kota, jak np. https://www.e-pazur.com/k631,koty-karmy-weterynaryjne-brit-veterinary.html wybierana jest zdecydowanie zbyt rzadko.

Oczywiście da kota karmy weterynaryjne nie są absolutną koniecznością, jeśli zwierzakowi nic nie dolega. Weterynaryjna karma ma jednak znacznie lepszy skład od wszystkich tych oferowanych przez popularnych producentów - jest lepiej zbilansowana, a wykorzystane do jej produkcji składniki są dopasowane indywidualnie do potrzeb zwierzaków. Wśród wszystkich opcji do wyboru są też specjalistyczne karmy, przeznaczone dla kotów o specjalnych potrzebach.

Jaka karma specjalistyczna dla kogo?

Zwierzęta borykające się szczególnie z chorobami jelit, chorą wątrobą lub których funkcjonowanie nerek jest nieprawidłowe lub w ogóle mają chore nerki i inne różne schorzenia, po zastosowanej farmakologicznej terapii u lekarza weterynarii mają najczęściej przepisywane również specjalistyczne karmy weterynaryjne dla kotów. Skład karmy, np. Royal Canin, w porozumieniu z lekarzem weterynarii, dopasowany jest do schorzenia, na jakie kot cierpi - inne będą dla kota z chorymi nerkami, inne produkty są dla kotów z nadwagą mających cukrzycę, alergie lub problemy z trawieniem albo z układem moczowym. Karmę dla kota zawsze trzeba dopierać odpowiednią do stanu zdrowia swoich zwierząt.

Jakie karmy weterynaryjne są najlepsze i jakie warto wybierać?

Również dla zupełnie zdrowego kota warto wybrać lepszej jakości pożywienie - profilaktycznie. Dzięki temu kotu nie będzie brakować żadnych cennych składników odżywczych, a zwierzę będzie pełne energii do zabawy - każdego dnia.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej