Karma Smilla – opinie, dawkowanie i koszt

Dlaczego warto karmić koty produktami Smilla?

Przede wszystkim, ta sucha karma dla kotów została utworzona we współpracy z najlepszymi specjalistami od żywienia zwierząt. Pożywienie w postaci karmy Smilla bogate jest w wysokojakościowe i w pełni przyswajalne białko (w postaci mięsa), a także witaminy i inne wartościowe składniki. W karmach nie ma sztucznych składników, GMO bądź substancji modyfikowanych genetycznie. Jedzenie karmy dozwolone jest na każdym etapie kociego życia – adekwatnie do wieku.

Karma Smilla oparta jest o najnowsze rozwiązania naukowe, a więc składniki w niej są proporcjonalnie zrównoważone i dopasowane do diety kota. Karma jest wysoce przyswajalna i pełna cennych wartości odżywczych dla czworonogów. Dzięki niej, zapewnić możesz swojemu koty zbilansowane oraz zdrowe pożywienie każdego dnia. Smak karmy sprawi, że nawet największy niejadek z chęcią będzie pałaszował produkty Smilla.

Rodzaje karmy suchej Smilla dla kotów

Jak w przypadku większości producentów kociej karmy, Smilla również podzielona została na poszczególne produkty. Wśród karm suchych można więc wyróżnić:

  • Karmę Smilla na specjalne potrzeby kotów
  • Karmę Smilla dla kociąt
  • Karmę Smilla dla dorosłych kotów
  • Karmę Smilla o niskiej cenie

W zależności od wieku czy potrzeb posiadanego zwierzaka, możesz dobrać mu zatem odpowiednią karmę. Suche karmy dla kotów znajdziesz w sklepie Fajny Zwierzak. Oprócz marki Smilla, wyszukasz tam również inne wysokojakościowe produkty takie, jak Gourmet, karma dla kota Brit lub mleko dla kota.

Popularne rodzaje karm Smilla dla kotów – sprawdzamy składy

Karma Smilla Adult Sterilised

Jedna z lepszych karm dla kotów, które dedykowane są zwierzakom wykastrowanym. Jak wiadomo, u takich kociaków zachodzą wówczas zmiany w gospodarce hormonalnej czy przemianie materii. Koty są bardziej głodne, więc odpowiedni dla nich pokarm jest wówczas mocno zalecany. W tej karmie Smilla znajduje się kurczak, a także prawidłowo zbilansowana ilość składników energetycznych oraz tłuszczy. Dzięki temu produktowi, kot będzie mógł utrzymać dobrą wagę. Pamiętaj, że wykastrowane koty mogą cierpieć na różne schorzenia, jak np. ryzyko powstawania kamieni moczowych. Dlatego istotne jest odpowiednie pożywienie, które zapewni kotu zdrowie i dobre samopoczucie. W karmie nie ma sztucznych barwników, konserwantów, spulchniaczy, GMO, laktozy lub cukru. Cena to ok. 13 zł / 1 kg. Sprawdź także ten artykuł z poradami, czym karmić kota, a czego unikać.

Kot jedzący karmę Smilla
Mokra i sucha karma dla kota Smilla, czyli jej rodzaje, dawkowanie, skład i cena

Procentowa analiza składu karmy

Białko surowe

34 %

Tłuszcz surowy

12 %

Włókno surowe

3 %

Popiół surowy

6,5 %

Wapń

1,25 %

Fosfor

0,75 %

Magnez

0,08 %

Potas

0,3 %

Sód

0,3 %

Uwielbiane przez koty - sprawdź polecane karmy

Karma Smilla Kitten

Ta karma sucha dedykowana jest małym kociętom, od 0-12 miesiąca życia. Jedzenie karmy jak najbardziej polecane jest również kotkom karmiącym i ciężarnym. Produkt jest wysokoprzyswajalny i lekkostrawny, bogaty w niezbędne witaminy i składniki odżywcze. Dzięki nim, maluszek będzie zdrowo się rozwijał. Karma Smilla Kitten zawiera mnóstwo witamin A i E, które poprawiają wzrok oraz skórę. Dzięki zawartości wartościowego białka, organy kociąt będą prawidłowo pracować i rozwijać się. Z kolei włókna roślinne będą redukować tworzenie się kłaczków w organizmie kotów. W karmie znajduje się też tauryna, wyciąg z jukki i siemię lniane. Nie ma w niej za to spulchniaczy, konserwantów czy sztucznych barwników. Karma Smilla Kitten kosztuje ok. 13 zł / 1 kg.

Procentowa analiza składu karmy

Białko surowe

34 %

Tłuszcz surowy

18 %

Włókno surowe

3 %

Popiół surowy

6,5 %

Wapń

1,1 %

Fosfor

0,75 %

Magnez

0,08 %

Potas

0,3 %

Sód

0,3 %

Karma Smilla Adult Drób

Jedzenie karmy przez dorosłe koty jest bardzo dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza że jej skład wlicza się w kamy Premium. Produkt polecany jest dla kotów powyżej 1 roku życia, które wykazują normalną aktywność ruchową. Karma Smilla jest lekkostrawna i wysokojakościowa, będąc opracowana przez ekspertów w dziedzinie żywienia kociąt. Jedzenie karmy Smilla Adult z drobiem z całą pewnością przysłuży się kotu, zwłaszcza że w produkcie znajdują się cenne witaminy oraz składniki odżywcze dla witalności pupili. Pamiętaj, że dorosłe koty będące aktywne normalnie, będą potrzebowały mniej białka od kociąt. Dzięki specjalnemu kształtowi krokiecików w karmie, koty będą mieć też ułatwione czyszczenie zębów. Podobnie, jak w przypadku powyżej opisywanych karm, w tej również nie ma GMO, sztucznych barwników, konserwantów czy spulchniaczy. Pokarm na pewno pozytywnie wpłynie na zdrowie czworonoga. Cena za karmę to ok. 13 zł / 1 kg. Czasami karma Smilla kosztuje mniej, jeżeli akurat jest promocja. Warto sprawdzić w tym celu Sklep Zwierzak. Znajdziesz tam również inne wysokojakościowe i rekomendowane produkty dla kotów, jak mleko dla kota, karma dla kota Brit czy Gourmet.

Procentowa analiza składu karmy

Białko surowe

32 %

Tłuszcz surowy

15 %

Włókno surowe

3 %

Popiół surowy

6,5 %

Wapń

1,1 %

Fosfor

0,7 %

Magnez

0,08 %

Potas

0,3 %

Sód

0,3 %

Poza wysokiej jakości pożywieniem dla kotów, konieczna będzie też wyprawka dla nowego członka rodziny. Jeżeli szukasz więc ciekawych akcesoriów dla kota, warto będzie przejrzeć polecane produkty w sklepie Fajny Zwierzak.

ikona podziel się Przekaż dalej