Karma Sanabelle – opinie, rodzaje i cena

Dlaczego karma Sanabelle jest tak popularna?

Przede wszystkim, karmę Sanabelle produkuje marka Bosch, na rynku funkcjonująca już ponad 60 lat. Marka mocno zwraca uwagę na wysokojakościowość i pełnowartościowość każdego produktu, który wypuszcza na sprzedaż. W karmach nie ma substancji barwiących, smakowych czy też zapachowych ani białka sojowego. Sucha karma Sanabelle dla kotów jest personalizowana, czyli dedykowana dla różnych grup wiekowych oraz potrzeb kotów. Mam więc np. karmy Sanabelle dla kotów:

  • W wybranej grupie wiekowej (junior / dorosły / senior)
  • Dedykowane dla kotów z problemami zdrowotnymi (np. alergia lub nadwaga)
  • Dla kotów po zabiegu kastracji / sterylizacji

Wszystkie karmy Sanabelle, niezależnie od przeznaczenia, produkowane są w rodzinnym zakładzie marki Bosch. Produkty oparte są o najnowsze badania w dziedzinie żywienia kotów. Dlatego też zawsze będziesz mieć pewność, że zwierzak zdrowo i prawidłowo się odżywia, a karma mu nie szkodzi.

Rodzaje karmy Sanabelle dla kotów

Karma Sanabelle to wysokiej jakości karma dla kotów. Wśród nich znajdziesz karmę np. dedykowaną czworonogom z problemami układu pokarmowego. Warto będzie włączyć Sanabelle do codziennej diety swojego pupila, aby pozbyć się kłopotów z trawieniem czy zminimalizować ryzyko alergii pokarmowych. Karma Sanabelle dzieli się w zasadzie na trzy główne linie:

  • Sanabelle Kitten
  • Sanabelle Sensitive
  • Sanabelle Adult Grande

Sucha karma Sanabelle jest naprawdę dobrą karmą dla kotów. Dlatego też możesz kupić ją wyłącznie w sklepach zoologicznych wysokiej jakości. Karma stoi na półkach obok innych równie pełnowartościowych produktów takich, jak karma dla kota Royal, karma Applaws czy Granatapet. Koniecznie zobaczy, ile kosztuje karma dla kotów Sanabelle w sklepie Fajny Zwierzak.

Polecane karmy Sanabelle dla kotów – skład i ceny

Karma Sanabelle Adult Grande

Jest to pełnowartościowa i pełnoporcjowa karma dla dorosłych kotów, które mają powyżej 12 miesiąca życia. Może też ją jeść junior w wieku 12 miesięcy. Karma zalecana jest zwłaszcza dla dużych ras kotów, ponieważ skład został dobrany pod potrzeby właśnie takich czworonogów. W produkcie znajdują się składniki budulcowe, które pozytywnie wpływają na chrząstki stawowe i wspierają regenerowanie się organizmu kotów. W dodatku, te substancje osłaniają również układ kostno-stawowy kotów. W środku znajduje się świeże mięso (20 %), a także białko suszone drobiowe, ryż czy świeża wątróbka (5 %). Jest też m.in. ułatwiające trawienie siemię lniane czy odwodniona jagoda z żurawiną, zmniejszającą ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych. Cena za karmę to ok. 130 zł / 10 kg. Sprawdź także ten artykuł z poradami, czym karmić kota, a czego unikać.

Procentowa analiza składu karmy

Białko

31 %

Tłuszcz

19, 5 %

Włókno surowe

2,5 %

Popiół

6,9 %

Wapń

1,15 %

Fosfor

1 %

Magnez

0,8 %

Uwielbiane przez koty - sprawdź polecane karmy

Karma Sanabelle Kitten

Sanabelle jest kompletną oraz zbalansowaną karmą dla kotów, które dopiero rosną – czyli do 12 miesiąca życia. Doskonale sprawdzi się również dla karmiących i ciężarnych kotek. Karma spełnia zapotrzebowanie na energię u kotów, a także gwarantuje im zdrowe i długie życie. Sanabelle dla kociąt posiada w składzie dużą ilość witamin, dzięki którym koty mogą zdrowo rosnąć. Wśród substancji pokarmowych produktu doszukać się można dużej ilości świeżego mięsa drobiowego (25 %), a także suszonego białka drobiowego, ryżu, siemienia lnianego, całych jaj suszonych i zielonych małż suszonych. Cena za karmę to ok. 105 zł / 10 kg.

Kot jedzący karmę Sanabelle
Mokra i sucha karma dla kota Sanabelle, czyli jej rodzaje, dawkowanie, skład i cena

Procentowa analiza składu karmy

Białko

34 %

Tłuszcz

21 %

Włókno surowe

2 %

Popiół

6,6 %

Wapń

1,15 %

Fosfor

1 %

Magnez

0,8 %

Karma Sanabelle Sensitive

To rekomendowana przez hodowców karma pełnoporcjowa dla kotów, które skończyły 12 miesiąc życia. Szczególnie poleca się ją kociakom z problemami trawiennymi, które często chorują lub podatne są na alergie pokarmowe. Karma posiada wysoko skondensowany i zbilansowany skład, bogaty w witaminy. Dzięki temu możesz karmić swojego kota mniejszymi porcjami, nie obciążając układu pokarmowego. Jako iż karma Sanabelle posiada dużo tłuszczu zwierzęcego, jest jednocześnie smaczna i kaloryczna. Jak powinno się ją dawkować? Najlepiej według poniższych danych. Oczywiście, są one wyłącznie orientacyjne. Powinieneś skupić się głównie na kondycji, stanie zdrowia oraz codziennej aktywności kota i na tej podstawie dopasować mu dzienne dawkowanie karmy:

  • Kot 2-3 kg – 40-50 g karmy
  • Kot 4-5 kg – 60-70 g karmy
  • Kot 6-7 – 80-90 g karmy
  • Kot powyżej 8 kg – 95 g

Karma Sanabelle kosztuje ok. 99 zł / 10 kg. W bardzo dobrej cenie możesz kupić ją w sklepie Fajny Zwierzak. Oprócz Sanabelle znajdziesz tak karmy takie, jak karma Applaws, Granatapet lub karma dla kota Royal.

Procentowa analiza składu karmy

Białko

32,5 %

Tłuszcz

22,5 %

Włókno surowe

2,5 %

Popiół

6,9 %

Wapń

1,15 %

Fosfor

1 %

Magnez

0,8 %

Pamiętaj, że pełnowartościowa karma dla kotów dopiero… początek. Powinieneś zaopatrzyć się również w niezbędne akcesoria dla kota, by móc prawidłowo go wychowywać. Legowisko, drapak i miseczki? Bez tego nie obejdzie się przecież żaden kot.

ikona podziel się Przekaż dalej