Karma Royal Canin Gastro Intestinal dla psów

Dlaczego pies powinien jeść karmę Royal Canin Gastro Intestinal?

Przede wszystkim, zanim przejdziemy do omawiania zalet czy też składu tej konkretnej karmy, warto dowiedzieć się czegoś więcej o układzie pokarmowym psa. Jak wiadomo, jest on dość wrażliwy – a więc, niektóre składniki pokarmowe mogą psu zaszkodzić. U psów bardzo często występuje podatność na zatrucia czy alergie pokarmowe, powodujące wymioty lub biegunki. Czasami można zauważyć ich zwiększoną częstotliwość po używaniu typowo sklepowych, produkowanych na skalę masową karm dla psów (jak np. Pedigree). Całe szczęście, na rynku pojawiają się specjalistyczne karmy, które mogą pozytywnie wpłynąć na organizm psów, odciążając ich układ trawienny.

Pożywieniem, które pomoże psu usprawnić trawienie, jest chociażby karma Royal Canin Gastro Intestinal. Pojawia się ona często w profesjonalnych sklepach zoologicznych, obok karm zalecanych przez dietetyków weterynarii takich, jak np. Taste Of The Wild. Karma Royal Canin Gastro Intestinal posiada podwyższoną gęstość energetyczną, umożliwiając właścicielom psów podawanie im posiłków w mniejszych porcjach. Warto pamiętać, że włókna (czyli suszone wysłodki buraczane w karmie) mogą zapewniać równowagę w wypróżnianiu się u psów, ale mogą również służyć mikroflorze jelit za pożywienie. Właśnie te właściwości sprawiają, że zdrowa flora bakteryjna w jelitach może być stale utrzymywana.

Co jeszcze można powiedzieć o karmach Royal Canin Gastro Intestinal? Otóż, białka znajdujące się w nich zmniejszają procesy fermentacji jelitowej – w przeciwieństwie do sklepowych karm typu Pedigree, które często wywołują niestrawność u psów cierpiących na alergie pokarmowe. Składniki znajdujące się w karmie Royal Canin Gastro Intestinal mogą stymulować mechanizmy obronne jelit. Poza tym, karma świetnie sprawdzi się w przypadku, gdy pies nie chce jeść żadnej karmy i traci na wadze. Royal Canin Gastro Intestinal jest smaczna i zaakceptować powinna ją każda rasa. Sprawdź polecane karmy dla psów w naszym sklepie internetowym. Dzięki nim pies będzie zdrowy i szczęśliwy!

Zalecenia dotyczące stosowania karmy Royal Canin Gastro Intestinal

Jak w przypadku każdej karmy weterynaryjnej, stosując karmę Royal Canin Gastro Intestinal pies powinien mieć dopasowane m.in. dawkowanie według swoich potrzeb, aktywności ruchowej, rasy i wielkości. Stosując karmę trzeba pamiętać o następujących rzeczach:

 1. Podawaj karmę wyłącznie, gdy skonsultujesz się wcześniej z doświadczonym dietetykiem weterynarii lub weterynarzem psów.
 2. Regularnie kontroluj swojego psa podczas podawania mu tej karmy (minimum co pół roku).
 3. Jeśli stan pieska się pogorszy, koniecznie wybierz się z nim do weterynarza.

Oprócz dobrego składu i korzystnego wpływu na czworonoga, karma royal canin gastro intestinal do kupienia jest w naprawdę dobrej cenie.

Cena i skład karmy Royal Canin Gastro Intestinal

Skład karmy Royal Canin Gastro Intestinal

Jak już się dowiedziałeś, karma Royal Canin Gastro Intestinal jest dietetyczną karmą dla psów cierpiących na ostrą biegunkę, wymioty lub problemy z trawieniem. Znajduje się w niej podwyższony poziom energii, by móc odciążyć w bezpieczny sposób psie jelita. Przed stosowaniem karmy, zaleca się oczywiście konsultację z weterynarzem. Będzie on mógł dobrać odpowiednie dawkowanie karmy dla psa, a także kontrolować przebieg diety czworonoga. Zanim kupisz karmę musisz mieć świadomość, że nieodpowiednie dawkowanie lub dobranie złej karmy do problemu psa może sprawić, że jego stan zdrowia się pogorszy! Dlatego tak ważna jest uprzednia konsultacja.

Jeżeli chodzi o skład karmy Royal Canin Gastro Intestinal, warto zwrócić uwagę najpierw na znajdujące się w karmie składniki analityczne. Wymienia się wśród nich: pszenicę, białko drobiowe (suszone), jęczmień, ryż, hydrolizowane białko zwierzęce, wysłodki buraczane (suszone), sole, składniki mineralne, tłuszcz zwierzęcy, pochodne drożdży, a także olei rybny, monoglicerydy, diglicerydy, łuski i nasiona babki płesznik, wyciąg z kwiatu nagietka czy fruktooligosacharydy.

W dietetycznych dodatkach karmy Royal Canin Gastro Intestinal pojawiają się witaminy takie, jak:

 • A
 • D3
 • Żelazo
 • Jod
 • Miedź
 • Mangan
 • Cynk
 • Selen

Polecane karmy dla psów w super cenie!

Warto przedstawić jeszcze procentową zawartość najważniejszych składników analitycznych, które znajdują się w karmie Royal Canin Gastro Intestinal. Dzięki temu będzie wiadomo, czy pies w ogóle będzie mógł ją stosować. Zaprezentujemy procentową zawartość na przykładzie 2-kilogramowej karmy Royal Canin Gastro Intestinal.

Skład karmy Royal Canin Gastro Intenstinal

Składniki analityczne

Zawartość procentowa

Białko surowe

22 %

Tłuszcz surowy

7 %

Włókno surowe

1,8 %

Wapń

1,05 %

Fosfor

0,8 %

Magnez

0,8 %

Błonnik

6,7 %

Chlorki

0,58 %

Potas

0,65 %

Sód

0,43 %

Kwasy tłuszczowe Omega 3

0,85 %

Kwasy tłuszczowe Omega 6

4,28 %

Pies jedzący karmę, a także karma Royal Canin Gastro Intestinal informacje, cena, rodzaje i właściwości
Jakie właściwości ma karma Royal Canin Gastro Intestinal, a także jej skład, rodzaje, dawkowanie i porady zakupowe

Dawkowanie karmy Royal Canin Gastro Intestinal

Zanim zaczniesz podawać swojemu psu karmę, warto będzie oczywiście skonsultować się z dietetykiem weterynarii, by ustalić dawkowanie. Według zaleceń producenta, który oczywiście tworzy swoje produkty we współpracy z dietetykami weterynarii, dawkowanie dla psów wyglądać powinno następująco.

Dawkowanie karmy według wagi

Waga psa

Niedowaga

Normalna waga

Nadwaga

2 kg

51 g

45 g

39 g

4 kg

86 g

76 g

65 g

6 kg

116 g

102 g

88 g

8 kg

144 g

127 g

110 g

10 kg

171 g

150 g

130 g

15 kg

231 g

203 g

176 g

20 kg

287 g

253 g

218 g

25 kg

339 g

299 g

258 g

30 kg

389 g

342 g

296 g

35 kg

437 g

384 g

332 g

40 kg

483 g

425 g

367 g

45 kg

527 g

464 g

401 g

50 kg

570 g

502 g

434 g

55 kg

613 g

539 g

466 g

60 kg

654 g

576 g

497 g

70 kg

734 g

646 g

558 g

80 kg

812 g

714 g

617 g

Cena karmy Royal Canin Gastro Intestinal

Karma Royal Canin Gastro Intestinal jest wysokiej jakości karmą tak samo, jak np. Taste Of The Wild. Za jakością i dobrym składem idzie jednak w parze również… cena karmy. W zależności od tego, na jaką wielkość opakowania się zdecydujesz, karma Royal Canin Gastro Intestinal kosztuje średnio:

 • 2 kg – ok. 68 zł
 • 7,5 kg – ok. 170 zł
 • 15 kg – ok. 300 zł
 • 2 x 15 kg – ok. 570 zł (u niektórych sprzedawców jest możliwość kupna taniej w zestawie)

Jeśli szukasz więcej informacji i wskazówek, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak karmić psa.

Czy warto zainwestować w karmę Royal Canin Gastro Intestinal?

Oczywiście, że tak! To wysokiej jakości, pełnoporcjowa karma sucha dla psów z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi. Jeśli piesek cierpi na problemy gastryczne, z całą pewnością karma ta pomoże mu w odnowie nabłonka i będzie sprzyjała rekonwalescencji. Jakie są wskazania, by używać karmy?

 • Ostra lub przewlekła biegunka
 • IBD, czyli choroba zapalna jelit
 • Zaburzenia trawienia u psa
 • Przerost flory bakteryjnej w jelitach
 • Zapalenie żołądka lub okrężnicy
 • Anoreksja i niedowaga

Psy nie powinny stosować karmy Royal Canin Gastro Intestinal wówczas, gdy mają kłopoty po przebytym już zapaleniu trzustki, limfangiektazję, hiperlipidemię, encefalopatię wątrobową bądź inne schorzenia, w przypadku których obecności zalecana jest dieta uboga w tłuszcze. Warto sprawdzić też różne akcesoria dla psów w dobrych cenach, pomagające utrzymywać zdrowie psa w dobrej kondycji.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96.5% czytelników artykuł okazał się być pomocny