Karma Royal Canin dla kota – cena, opinie i właściwości karmy

Karma Royal Canin dla kota – czym różni się od innych?

Przede wszystkim, w karmie Royal Canin znajduje się wiele cennych składników pokarmowych, dzięki którym można wspomóc rozwijanie się kociąt. Każdy kot – maluch, junior czy senior – potrzebuje składników, które zawierają odpowiednią wartość energetyczną. Karma z dużą zawartością energii jest niezbędna, by kot aktywnie mógł spędzać każdy dzień. W wysokojakościowej karmie powinno znajdować się również lekkostrawne białko, które przyczyni się do szybszego i sprawniejszego wzrostu zwierzaka. Karmą, która posiada wszystkie niezbędne dla kotów składniki pokarmowe, jest Royal Canin. Przeznaczona jest ona zarówno dla małych, jak i dla większych ras. Należy pamiętać, że dobrej jakości karma powinna być odpowiednio zbilansowana – zarówno jeżeli chodzi o zawartość składników pokarmowych, jak i wartość energetyczną. Wszystko zależeć będzie od tego, w jakim wieku jest kot, jak jest duży oraz jaką wykazuje się aktywnością fizyczną.

Karma Royal Canin dla kota jest pokarmem pełnowartościowym. Warto wiedzieć, że to karma w 100 % bezpieczna dla kotów. Dla marki liczy się dosłownie każdy szczegół, wpływający na efektywność karmy i zdrowie mruczących pupili. Właśnie dlatego, w karmach Royal Canin doszukać się można wysokojakościowych składników pokarmowych oraz dużej ilości mięsa lub ryb, które najbardziej lubiane są przez koty. Producent przykłada się do tego, by karma była bezpieczna, ale też zdrowa dla kociąt. Właśnie dlatego warto będzie spróbować zastosować wybraną z nich u swojego czworonoga.

Karmy Royal Canin – rodzaje

Karma Royal Canin dla kota podzielona została na różne grupy w zależności od tego, czego potrzebuje kot. Są to produkty dostosowane zarówno do wieku kotów (np. kitty, junior i senior), ale też do poszczególnych problemów zdrowotnych. Niektóre z nich służyć będą kotom po zabiegu sterylizacji czy kastracji, inne przy nietolerancjach pokarmowych, a jeszcze inne dla kotów żyjących wyłącznie w domu i mało się ruszających. Tak więc, wśród karm Royal Canin wyróżnić można produkty dla kotów takie, jak:

  • Karma Royal Canin Indoor
  • Karma Royal Canin Outdoor
  • Karma Royal Canin Health
  • Karma Royal Canin Sterilised
  • Karma Royal Canin Breed
  • Karma Royal Canin Care Nutrition
  • Karma Royal Canin Kitten
  • Mokra karma dla kota

Karmy dla kotów Royal Canin możesz kupić w sklepie Fajny Zwierzak, oczywiście w bardzo atrakcyjnej cenie. Znajdziesz tam większość proponowanych kategorii produktów producenta Royal Canin.

Polecane karmy dla kotów Royal Canin – sprawdź, czy warto je kupić

Karma Royal Canin Sterilised 37

Zabieg kastracji bądź sterylizacji zawsze prowadzi do zmian w przemianie metabolicznej u kotów – małych lub większych, w zależności od kota. Zwierzaki mają wówczas zapotrzebowanie na zupełnie inny pokarm i substancje, niż przed zabiegiem. Karma Royal Canin Sterilised 37 to produkt, który ma za zadanie w pełni zaspokoić potrzeby kotów po zabiegu sterylizacji albo kastracji. Produkt jest w pełni zbilansowany, a także zawiera optymalną dla kotów dawkę energii. Co ważne, karma posiada również obniżoną zawartość tłuszczu, przez co koty nie będą przybierać na masie po zabiegu. W karmie Royal Canin Sterilised 37 znajdują cenne białka L.I.P. (aż 37 % w składzie), odpowiadające za utrzymywanie prawidłowej masy mięśniowej u kotów. W dodatku, stymulują też trawienie u zwierząt.

Kot jedzący karmę z miski oraz dla karma dla kota Royal Canin, jej rodzaje, cena i skład
Jakie właściwości i skład ma karma Royal Canin dla kota, czyli co warto wiedzieć oraz jej cena i rodzaje

Śmiało powiedzieć można, że karma ta należy do klasy Premium. Tak więc, dość często polecają ją weterynarze i hodowcy w Polsce, ale i na świecie. Karma ułatwi kontrolowanie wagi kota, a także zapewni mu odpowiednią dawkę witalności. Kot z całą pewnością nie będzie więc od niej tył. W produkcie znajdują się także składniki mineralne, które będą osłaniały koci organizm przed powstawaniem kamieni moczowych. Karma kosztuje ok. 95 zł / 4 kg.

Hipoalergiczna karma dla kota po zabiegu kastracji lub sterylizacji?

Z Brit Care Sterilized Immunity Support, nowej karmie opartej na świeżej wieprzowinie, pomożesz swojemu kotu nie tylko kształtować silną odporność, ale także wesprzesz prawidłowe trawienie i zdrowie dróg moczowych.

Sprawdź!
Procentowy skład karmy

Białko surowe

37 %

Tłuszcz surowy

12 %

Włókno surowe

6,1 %

Popiół surowy

8,1 %

Wapń

1,11 %

Fosfor

1 %

Magnez

0,08 %

Karma dla kota Royal Canin Active Life Outdoor

To najlepsza karma dla kota, która odpowiednia będzie dla kotów prowadzących aktywne życie. Dla tak aktywnych kociąt ważne jest odpowiednie pożywienie, dostarczające im optymalnej ilości energii. Karma Royal Canin Active Life Outdoor wyróżnia się nie tylko składnikami odżywczymi będącymi dla aktywnych kotów niezbędnymi, ale też wysoką kalorycznością. Z pomocą zawartości kwasów omega-3 i omega-6, karma będzie doskonale oddziaływała na zdrowie, ale i mobilność stawów. W produkcie znajduje się też cenny aminokwas dla kotów, tauryna – wpływająca na zdrowie serca i wzroku zwierząt. Cena karmy to ok. 100 zł / 4 kg. Karma Royal Canin do kupienia jest w sklepie Fajny Zwierzak, w okazyjnej cenie.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

30 %

Tłuszcz surowy

20 %

Włókno surowe

1,3 %

Popiół surowy

7,1 %

Wapń

1,11 %

Fosfor

1,05 %

Magnez

0,08 %

Nie zapomnij, by kupić również akcesoria dla kota. Z całą pewnością pozwolą one szybciej przyzwyczaić się zwierzakowi do nowego otoczenia, upraszczając proces socjalizacji.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny