Karma Rocco junior – najlepsza karma dla szczeniaka?

Wybierając karmy dla psa czy kota, bierzemy pod uwagę skład, dawkowanie, a także wiek pupila. Większość producentów prezentuje pokarmy dla juniorów oraz dla dorosłego psa. Wiąże się to z faktem, że skład karmy dla juniora powinien być bogaty w składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju. Mokra karma dla szczeniaka przeważnie posiada też większą zawartość białka niż posiłki typu adult.

Niestety nie istnieje jedna, najlepsza karma dla szczeniaka. Każdy pies może posiadać nieco odmienne wymagania i to, co posłuży jednemu, nie musi okazywać się idealnym rozwiązaniem dla drugiego. Dlatego możemy przyjąć, że najlepsza karma dla szczeniaka to taka, która będzie dobrze dopasowana do jego potrzeb. Może być to karma mokra Wiejska Zagroda, sucha Eukanuba czy mokra karma Rocco. Najlepsza karma dla szczeniaka powinna być łatwo przyswajalna, zapewniać prawidłowy rozwój i być dla psa smakowitym, pełnowartościowym posiłkiem.

W ofercie Rocco również znajdziemy karmy dla juniorów. Większość z nich posiada dobre opinie i może być stosowana u szczeniąt o dowolnych rozmiarach. Karma Rocco junior posiada jasno sprecyzowane dawkowanie, a w ofercie sprzedaży znajduje się kilka popularnych wersji smakowych. Największą popularnością cieszy się mokra:

  • Karma Rocco junior z indykiem – to produkt, który posiada dobre opinie i jest chętnie wybieraną opcją. W składzie karmy znajdziemy indyka i serca cielęce z wapniem. Warto także zauważyć, że tego typu karma dla psa nie zawiera zbóż i jest produktem oznaczanym jako Grain Free.
  • Karma Rocco junior z sercami kurzymi – kolejna karma dla szczeniaka. Podobnie jak Wiejska Zagroda czy Eukanuba, produkt posiada czytelne dawkowanie i sprecyzowany skład. We wnętrzu puszki znajdują się kurze serca i ryż z dodatkiem wapnia.
  • Karma Rocco junior z kurczakiem i dziczyzną – jak sama nazwa wskazuje, karma mokra zawiera kurczaka i dziczyznę z wapniem. Jest kolejną popularną wersją smakową, przeznaczoną dla szczeniąt do pierwszego roku życia.

Powyższe karmy posiadają takie samo dawkowanie, które można znaleźć na opakowaniu lub na stronie producenta. Dla przykładu, trzymiesięczny szczeniak o wadze 5 kg powinien zjadać dziennie około 290 – 320 gram karmy. Produkt jest dostępny w puszkach po 400 g, a zatem jedno opakowanie starczy w tym przypadku na nieco ponad jeden dzień.

Polecane karmy dla psów w super cenie!

Kolejną wartą uwagi kwestią jest cena produktu. Mokra karma Rocco junior jest jednym z tańszych rozwiązań. Puszka o pojemności 400 g kosztuje niespełna 4 zł. W ofercie sprzedaży znajduje się też karma dla psa w opakowaniu 800 g. Pojedyncza puszka przeważnie kosztuje około 8 zł. Co ciekawe, w wielu sklepach można kupić gotowe zestawy karmy. Zakup większej ilości sprawia, że cena w przeliczeniu na jedno opakowanie okazuje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z poradami, jaką karmę dla szczeniaka wybrać.

Mokra karma Rocco dla dorosłego psa – skład, opinie, dostępność produktów

Analizując ofertę sprzedaży marki Rocco, nie sposób pominąć karm z serii Classic. Jest to jedno z najczęściej dostępnych rozwiązań, posiadające dobre opinie i szeroko rozbudowaną ofertę smakową. Morka karma dla psa Rocco Classic posiada przejrzysty skład i jest dedykowana dla psów o dowolnej wielkości. Podobnie jak produkty takich marek jak Eukanuba czy Wiejska Zagroda, posiada wielu zwolenników.

Dokładny skład karmy Rocco Classic zależy od wybranej wersji smakowej. Dobrym przykładem może być produkt Rocco Classic jagnięcina z wołowiną. Skład podany przez producenta został zaprezentowany w sposób następujący „wołowina z jagnięciną:
mięso i zwierzęce produkty uboczne (50 % wołowiny, 20 % jagnięciny), składniki mineralne, oleje i tłuszcze (0,2 % oleju lnianego).”

Karma Rocco dla psów ras
Karma dla psów Rocco, czyli właściwości, opinie i skład dla psów małych i większych ras

Seria karm Rocco Classic oferuje także wersje z czystą wołowiną, wołowinę z dziczyzną, wołowinę z kurczakiem, wołowinę z reniferem czy wołowinę z łososiem. Dawkowanie wszystkich wersji smakowych jest takie samo i znajduje się w oficjalnych tabelach producenta. Na uwagę zasługuje też cena zakupu. Mokra karma dla psa Rocco Classic jest dostępna w puszkach oraz w specjalnych tackach. Dużą popularnością cieszą się puszki po 400 i 800 g. Mniejsza puszka kosztuje około 5 zł, z kolei cena puszki większej, przeważnie waha się w przedziale 7 – 8 zł. Pojedyncza tacka zawiera w sobie 300 g produktu i będzie rozwiązaniem dedykowanym dla grupy psów miniaturowych. Cena jednego opakowania przeważnie waha się w przedziale 3 – 4 zł. Warto odwiedzić sklep Fajny Zwierzak, w którym możesz kupić karmy dla psów w atrakcyjnych cenach.

A może karma mokra Rocco Sensitive?

W ofercie wielu producentów (Rocco, Wiejska Zagroda, Eukanuba) znajdziemy karmy standardowe, a także produkty przeznaczone dla psa czy kota o szczególnych wymaganiach żywieniowych. Dobrym przykładem jest tu mokra karma Rocco Sensitive.

Mokra karma Rocco Sensitive jest typowym produktem monobiałkowym. Oznacza to, że w składzie znajdziemy tylko jeden rodzaj produktów zwierzęcych. Do wyboru mamy np. smak jagnięciny z ziemniakami. Skład podany przez producenta to „65% jagnięciny: serca, mięso, wątroba, płuca, żwacze, 4% ryż pełnoziarnistey, 1% minerały, 30% bulion mięsny”. Tego typu karma nie kosztuje znacznie więcej od produktów typu Classic. Cena jednej puszki o wadze 400 g powinna mieścić się w przedziale 4 – 5 zł. Zakup większego zestawu sprawia, że jedna puszka kosztuje jeszcze mniej.

A może karma sucha dla psa lub kota?

W ofercie wielu producentów (Wiejska Zagroda, Eukanuba, Taste of The Wild) znajdziemy także karmy suche. Mogą być to produkty dedykowane dla psa lub kota w dowolnym wieku. Sucha karma posiada wiele zalet. Jedną z nich z pewnością okaże się wysoka kaloryczność i łatwość przechowywania.

Sucha karma dla psa lub kota to często również bardziej atrakcyjna cena. Produkty w postaci suchej przeważnie generują mniejsze koszty żywienia psa i kota niż mokra karma o zbliżonej, jakości. Dzięki temu karma sucha jest jednym z wartych uwagi rozwiązań.

Wybór pomiędzy posiłkami mokrymi i suchymi będzie uzależniony od indywidualnych preferencji. Najlepsza karma dla szczeniaka bądź dorosłego psa z powinna posiadać przychylne opinie i odpowiedni skład. Jeśli chcesz zapoznać się z karmami innych producentów, skorzystaj z pozostałych artykułów na naszym portalu. Dowiesz się, jaką ofertę prezentuje Dolina Noteci czy zapoznasz się z propozycjami karm Taste of the Wild. Dobra karma to nie wszystko, warto zaopatrzyć się również w niezbędne akcesoria dla psa, by zapewnić psu komfort i bezpieczeństwo.

ikona podziel się Przekaż dalej