Karma Granatapet dla kotów – skład, opinie i cena

Cechy charakterystyczne karmy Granatapet dla kotów

Przede wszystkim, ta wyjątkowa karma zawiera w sobie cenny olej łososia, który ma za zadanie chronić skórę kota i sprawić, że jego sierść będzie błyszcząca oraz jedwabista w dotyku. W karmie jest też tauryna dla kota, będąca niezbędnym aminokwasem w procesie rozwoju każdego z nich. W karmie znajdują się również nasiona granatu, będące źródłem cennego wapnia, witaminy C, potasu oraz żelaza. Pestki granatu mają na celu również zapewnić ochronę kotu, a także wzmocnić jego układ immunologiczny. W karmach nie doszukasz się szkodliwych substancji takich, jak:

  • zboża,
  • mączka kostna,
  • soja,
  • sztuczne barwniki,
  • substancje zapachowe,
  • konserwanty.

Produkty Granatapet dla kota zawierają zatem wyłącznie cenne witaminy oraz substancje mineralne, które pozytywnie wpływają na rozwój czworonogów. Zamiast zbędnych zbóż, jest cenne i wysokoprzyswajalne białko w wielu różnych odsłonach. Co ważne, pokarm dla kotów jest przygotowany w niskiej temperaturze, więc zachowane są w nim cenne i świeże substancje odżywcze.

Rodzaje karm Granatapet dla kotów

Każda jedna karma dla kotów Granatapet bazuje na naturalnych substancjach. Składniki tworzące karmę są zatem starannie selekcjonowane, uzupełniając się w przewodzie pokarmowym i na poziomie komórkowym kotów. Zarówno wysoka ilość mięsa, jak i pestki granatu czy olej łososia wpływać będą pozytywnie na system odpornościowy kotów, jednocześnie nie obciążając ich delikatnych nerek. Za pomocą znajdujących się w karmie specjalnych węglowodanów i wysłodków buraczanych, każdy kot będzie mógł cieszyć się poprawnie działającą florą jelitową, bez pojawiających się problemów układu trawiennego. Poszczególne rodzaje karm, które oferuje producent Granatapet, to chociażby:

  • GranataPet Filet a’la Carte
  • GranataPet DeliCatessen
  • GranataPet Symphonie

W sklepie Fajny Zwierzak możesz zaopatrzyć się w karmy suche, jak i mokre karmy dla kotów. Oprócz marki Granatapet, znajdziesz w sklepie również inne wysokowartościowe produkty dla kociąt, jak np. karma Smilla albo Schesir.

Wybrane karmy Granatapet dla kotów – zobacz ich skład!

GranataPet DeliCatessen (Seefisch & Garnelen Adult)

Jest to wysokojakościowa karma sucha dla kotów, która cechuje się dużą przyswajalnością i niesamowitym smakiem. Polecana jest zwłaszcza dorosłym kotom, które ukończyły 12 miesiąc życia. W karmie znajdują się ryby, krewetki i mięso drobiowe w ilości 42 % (18 % ryb, 12 % krewetek i 12 % drobiu). Oprócz mięsa, w produkcie znajdują się otwarte płatki ziemniaczane, tłuszcz drobiowy, pestki granatu (3 %), a także olej z łososia czy małże zielone. W składzie doszukać się można również cennej dla kotów witaminy A, D3 i E. Jest też tauryna dla kota w ilości 2000 mg, która odpowiada za prawidłowy wzrok u zwierzaków. Cena za karmę to ok. 20 zł / 300 g. Sprawdź także ten artykuł z poradami, ile powinien jeść kot.

Karma Granatapet na talerzyku i jedzący kotek, a także skład, wartości odżywcze oraz opinie i rodzaje
Karma Granatapet krok po kroku, czyli rodzaje karm, skład, opinie oraz ceny

Procentowy skład karmy

Białko surowe

28,5 %

Zawartość tłuszczu

17 %

Włókno surowe

3 %

Popiół surowy

7,5 %

Polecane karmy dla psów w super cenie!

GranataPet DeliCatessen – jagnięcina i indyk

To mokra karma dla kociąt (kitten), która posiada umiarkowaną zawartość tłuszczu w swoim składzie. Jako że koty są z natury mięsożercami, muszą dostarczać do organizmu spore ilości mięsa. Zboże jest dla nich trudne do przetrawienia, a także do przyswojenia. Dlatego też w karmie Granatapet go nie znajdziesz. W karmie znajduje się wzmacniająca wzrok i mięśnie sercowe tauryna, duża zawartość mięsa (72 %), a także pestki z granatu chroniące komórki i tkanki kociego organizmu. Dzięki właśnie tym pestkom wzmocnić można serce swojego kota, jego krwioobieg oraz cały układ immunologiczny przed np. różnymi infekcjami. Jagnięcina jest świetnie przyswajalna przez kitten, będąc źródłem energii oraz treoniny, ma też bardzo niski potencjał alergenny. Indyk z kolei jest lekkostrawnym i łatwo przyswajalnym białkiem, które ma niską zawartość tłuszczy i bogate jest w metioninę oraz lizynę.

W karmie nie znajdziesz mięsa formowanego, barwników, konserwantów bądź szkodliwej mączki kostnej. Warto będzie zakupić swojemu kotu te karmę, zwłaszcza gdy podatny jest na różnego rodzaju alergie lub nietolerancje pokarmowe. Karma kosztuje średnio ok. 50 zł / 6 x 400 g. W sklepie Fajny Zwierzak karma Granatapet często jest na promocji obok produktów takich, jak karma Schesir lub Smilla.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

10,6 %

Zawartość tłuszczu

6,5 %

Włókno surowe

0,5 %

Popiół surowy

2,1 %

Poza dobrej jakości karmą, powinieneś zadbać również o prawidłowe wychowanie swojego kota. W tym celu, warto wyposażyć się w przydatne gadżety dla kota, które ułatwią proces jego socjalizacji i ułatwią przyzwyczajanie kota do nowego miejsca zamieszkania.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.3% czytelników artykuł okazał się być pomocny