Karma Gourmet – znaczenie dobrej karmy w życiu kota

Dlaczego warto kupować karmę dla kotów Gourmet?

Właściciele kotów stale poszukują najbardziej odpowiednich karm dla swoich pupili. Dziś dużą uwagę przywiązuje się nie tylko do ilości czy tego, jaka jest cena karmy, ale też do jej jakości. Karma Gourmet to mokra karma, która podzielona jest na wiele rodzajów – zależnie od potrzeb wiekowych czy smakowych kota. Jest ich na tyle dużo, że każdy kot powinien znaleźć ulubiony smak. Receptura producenta jest połączeniem wysokojakościowych składników ze smakiem, który zadowoli podniebienie każdego kota. Ze względu na duży wybór karm, tę ulubioną powinien znaleźć nawet ten kot, który… nie przepada za jedzeniem.

Warto pamiętać, że koty nie lubią nudy w miseczkach. Jeżeli będziesz więc dawał swojemu pupilowi różne karmy o różnych smakach, urozmaicisz mu nudny dzień – dokładnie tak, nawet samą zmianą jedzenia! Puszki Gourmet zawierają dużą ilość mięsa i ryb, a także wzbogacone są o bardzo wartościowe minerały dla kotów. Dzięki znajdujących się w puszkach niezbędnym witaminom, organizm kota zostanie naturalnie wzmocniony. Składniki są gotowane w sosie własnym, więc kocie przysmaki mają wyjątkowy aromat i smak. Nic dziwnego, że koty tak bardzo lubią karmę Gourmet. Koniecznie sprawdź szeroki wybór karm Gourmet w sklepie Fajny Zwierzak. Zobaczysz tam, ile dokładnie kosztuje karma. Warto dodać, że Gourmet konkuruje z innymi wysokojakościowymi karmami, jak Granatapet czy Perfect Fit.

Karma Gourmet – co może dać kotu jedzenie tej karmy?

Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta ma bardzo ważne znaczenie w życiu każdego kota. Najlepsza karma dla kota, jak Gourmet, pozwoli mu zdrowo i szczęśliwie się rozwijać. To właśnie wysokojakościowa karma pozwala dłużej żyć kotu, nie dostarczając mu problemów zdrowotnych po drodze. Dzięki zbilansowanemu składowi karmy kot będzie miał wszystko, czego mu trzeba w aktywnym życiu. Dodatkowo, ze względu na szeroki asortyment producenta, kot każdego dnia będzie mógł próbować innej rzeczy.

Mokra karma jest przeznaczona dla kotów dorosłych. Dzięki wysokowartościowym białkom zwierzęcym, zagwarantowana jest dla kota wysoka akceptacja karmy i jej pyszny smak. Dla zbilansowanego profilu odżywczego, znajdują się w niej ważne minerały oraz witaminy, które mają za zadanie wzmocnić organizm i poprawić samopoczucie kociaka. Jak już wspominaliśmy, karma Gourmet pozwala też uniknąć nudy w misce – bo żaden kot za nią nie przepada. Karma jest bezzbożowa. W następnej części przejdziemy do omawiania rodzajów i składu poszczególnych karm producenta. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z poradami, ile powinien jeść kot.

Karma Gourmet – rodzaje, skład i ceny karmy dla kota

Rodzaje karm Gourmet - karmy dla kota

Karmy dla kotów Gourmet dzielą się na 4 rodzaje, według ustaleń producenta:

 1. Perle – czyli mini fileciki w sosie (11 produktów).
 2. A La Carte – inspiracje Szefa Kuchni Gourmet (3 produkty).
 3. Gold – różne tekstury i smaki mokrych karm (19 produktów).
 4. Mon Petit – różne smaki oraz idealna wielkość proporcji (3 produkty).

Omówimy sobie teraz po jednym przykładzie karmy, należących do każdej ze czterech powyższych grup. Skupimy się na produktach, które mają pozytywne opinie wśród hodowców i są rekomendowane przez innych właścicieli kotów.

Uwielbiane przez koty - sprawdź polecane karmy

Karma Gourmet Perle – mini fileciki w sosie

Kolekcja karm „mini fileciki w sosie” jest idealną propozycją dla kota, który bywa wybredny co do pożywienia. Fileciki, które znajdują się w tej akurat karmie, są z tuńczyka, indyka, kaczki i jagnięciny – a więc, karma zawiera sporą ilość mięsa. Fileciki zostały starannie dobrane podobnie, jak pozostałe składniki karmy. To pełnoporcjowa karma, która jest w pełni zbilansowana i przeznaczona dla dorosłych kotów. Nie ma w niej sztucznych barwników, konserwantów czy też aromatów. Każda jedna porcja to 85 g (saszetki). Główne składniki karmy to:

 • Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego
 • Roślinne ekstrakty białkowe
 • Ryby
 • Produkty rybne (tuńczyk 4 %)
 • Składniki mineralne
 • Produkty pochodzenia roślinnego
 • Cukry
Skład karmy Gourmet Perle – mini fileciki w sosie

Wilgotność

82 %

Białko

11,5 %

Oleje i tłuszcze surowe

2,5 %

Popiół surowy

2,1 %

Włókno surowe

0,2 %

Witamina A

590 mg / kg

Witamina D3

90 mg / kg

Jednowodny siarczan żelazawy

20,8 mg / kg

Bezwodny jodan wapnia

0,26 mg / kg

Pięciowodny siarczan miedzi

2,3 mg / kg

Jednowodny siarczan manganu

4,1 mg / kg

Jednowodny siarczan cynku

34 mg / kg

Aromat owoców morza

30 mg / kg

Cena za tę karmę Gourmet to od 8 zł / 4 x 85 g.

Karma Gourmet A La Carte – z łososiem

Karma konkuruje z innymi wysokojakościowymi produktami dla kotów, jak Perfect Fit czy karmy Granatapet. Niektórzy uważają, że Gourmet A La Carte z łososiem to najlepsza karma dla kota. Jest bezzbożowa i składająca się z delikatnych kawałków łososia, gotowanych z wybranymi warzywami. W karmie mamy mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, ale też np. warzywa (jak 0,3 % szpinaku czy odpowiedniki suszonego szpinaku, zielonej fasoli, cukinii i tych samych warzyw w sosie).

Skład karmy Gourmet A La Carte – z łososiem

Wilgotność

80,5 %

Białko

12 %

Oleje i tłuszcze surowe

2,5 %

Popiół surowy

2,5 %

Włókno surowe

0,2 %

Witamina A

630 mg / kg

Witamina D3

96 mg / kg

Jednowodny siarczan żelazawy

22 mg / kg

Bezwodny jodan wapnia

0,28 mg / kg

Pięciowodny siarczan miedzi

2,5 mg / kg

Jednowodny siarczan manganu

4,3 mg / kg

Jednowodny siarczan cynku

36 mg / kg

Cena za tę karmę Gourmet to od ok. 3 zł /saszetkę 85 g.

Dwa koty jedzące z misek, a także karma Gourmet, jej rodzaje, puszki, cena i porady
Jaka karma Gourmet będzie odpowiednia, czyli polecane puszki, cena, rodzaje i porady

Karma Gourmet Gold – wołowina i kurczak (w puszce)

W tej karmie znajdują się soczyste kawałki wołowiny wraz z płatkami kurczaka. Razem tworzą doskonałą teksturę i smak dla kota, który na pewno nie przejdzie obojętnie obok karmy. W karmie jest mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (kurczak 4 % i wołowina 4 %). Poza tym, mamy też np. ryby, zboża czy składniki mineralne.

Skład karmy Gourmet Gold – wołowina i kurczak (w puszce)

Wilgotność

81,5 %

Białko

10 %

Oleje i tłuszcze surowe

3,0 %

Popiół surowy

2,0 %

Włókno surowe

0,1 %

Witamina A

635 mg / kg

Witamina D3

95 mg / kg

Jednowodny siarczan żelazawy

22,4 mg / kg

Bezwodny jodan wapnia

0,28 mg / kg

Pięciowodny siarczan miedzi

2,5 mg / kg

Jednowodny siarczan manganu

4,4 mg / kg

Jednowodny siarczan cynku

36 mg / kg

Cena za tę karmę Gourmet to od ok. 3 zł /puszkę 85 g.

Karma Gourmet Mon Petit – kolekcja mięsnych filecików

Koty uwielbiają tę karmę, w której skład wchodzą mięsne fileciki – wołowina, cielęcina i jagnięcina. Cała kolekcja karm Mon Petit, a raczej pojedyncze karmy, podzielone są na porcje 50 g. Są to idealne proporcje dla kota, oczywiście w różnorodnych smakach. Całość skomponowana jest z pysznym sosem. Karma Gourmet posiada znakomity skład, ale też cenę. Warto odwiedzić sklep Fajny Zwierzak, by zobaczyć pozostałe karmy Gourmet.

Skład karmy Gourmet Mon Petit – kolekcja mięsnych filecików

Wilgotność

81,5 %

Białko

12 %

Oleje i tłuszcze surowe

2,8 %

Popiół surowy

1,6 %

Włókno surowe

0,5 %

Witamina A

640 mg / kg

Witamina D3

98 mg / kg

Jednowodny siarczan żelazawy

22,5 mg / kg

Bezwodny jodan wapnia

0,28 mg / kg

Pięciowodny siarczan miedzi

2,5 mg / kg

Jednowodny siarczan manganu

4,4 mg / kg

Jednowodny siarczan cynku

37 mg / kg

Cena za tę karmę Gourmet to od ok. 70 zł / 6 x 50 g.

Nie zapominaj o tym, że zdrowe odżywianie kota to jedno. Na jego długie i szczęśliwe życie wpływ ma również wiele innych czynników, jak np. aktywność ruchowa. Zapewnić mogą ją kotu przydatne akcesoria dla kotów, czyli tunele bądź inne zabawki dla zwierzaków.

ikona podziel się Przekaż dalej