Karma Empire – opinie, dawkowanie i cena

Czy warto kupować karmę Empire?

Oczywiście, że tak. Sucha karma dla psa lub kota Empire jest jedną z niewielu w Polsce marek o globalnym zasięgu, a wszystkie naturalne produkty w karmie pochodzą z naszego kraju – z polskich upraw ekologicznych oraz hodowli. Karma Empire zalicza się do segmentu żywieniowego Ultra Premium dla zwierzaków, będąc odpowiednia dla każdej rasy psa bądź kota. Jeżeli chcesz, by czworonóg dobrze się odżywiał i był dzięki karmie w pełni zdrowy, może to być najlepsze rozwiązanie. Zwłaszcza, że karma została opracowana wraz z pomocą specjalistów w dziedzinie dietetyki weterynarii, a także w oparciu o najnowsze badania nad żywnością dla zwierząt.

Karma Empire nie posiada zbóż, a także nie ma w niej np. mięsa z kurczaka. Znajduje się w nich za to wysoka zawartość rodzajów szlachetnego mięsa. W skład karm Empire wchodzą również niezbędne węglowodany, a także owoce, warzywa i wybrane zioła. Są to produkty polecane dla szczeniaka (puppy), dorosłego psa, seniora i kotów w każdym wieku.

Rodzaje karm Empire

Producent podzielił swoje produkty na kilka rodzajów. Najważniejsze są oczywiście suche karmy, które dzielą się na:

  • Suche karmy dla psów – dla szczeniaka i juniora, dorosłych psów oraz seniorów i psów po kastracji/ psów z nadwagą,
  • Suche karmy dla kotów – dla kociaków i kotek karmiących, dla wybrednych kotów dorosłych, kotów dorosłych długowłosych oraz kotów sterylizowanych.

Wybrane rodzaje karm można kupić w sklepie Fajny Zwierzak, w bardzo atrakcyjnych cenach. Koniecznie sprawdź, jakie jeszcze pełnowartościowe produkty możesz kupić w sklepie. Oprócz karm  Empire, znajdziesz w nim m.in. karmę Miamor, Kitekat lub Power of Nature. Poniżej opiszemy i przeanalizujemy dokładniej składy dwóch polecanych karm dla psów oraz dla kotów.

Polecane karmy Empire dla psów i kotów – analiza składów

Karma Empire Growth Diet antyalergiczna, dla szczeniaków (puppy) i juniorów – małe rasy

Jest to polecana, sucha karma dla szczeniaków i juniorów małych ras – takich, które ważą maksymalnie do 25 kg w dorosłym wieku. Produkt nie posiada zbóż i jest pełnowartościowy, o wysokiej zawartości świeżej dziczyzny wraz z wątróbką. Dzięki niej możesz wspomóc szczeniaka w prawidłowym rozwoju. Producent zaleca podawanie tej karmy maksymalnie do 12 miesiąca życia psa. Produkt jest w 100 % naturalny, hipoalergiczny i bezglutenowy, a także wolny od GMO. Dodatkowo, wspomaga prawidłowy rozwój kości i stawów, a także układ odpornościowy czworonogów. Cena za karmę to ok. 260 zł / 12 kg. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o karmach dla kotów.

Procentowa analiza składu karmy

Białko surowe

30, 5 %

Oleje i tłuszcze surowe

16,5 %

Popiół surowy

7,8 %

Włókno pokarmowe

3 %

Wapń

1,5 %

Fosfor

1 %

Polecane karmy dla psów w super cenie!

Karma Empire Adult Daily Diet, dla dorosłych psów – duże rasy

W tej karmie nie znajdziesz konserwantów, GMO czy ulepszaczy. Znajduje się tutaj 100 % naturalnych surowców – jak świeża dziczyzna, wątróbka oraz suszona jagnięcina. Karma Empire jest polecana dla dorosłych psów ras średnich (do 25 kg). Należy ją podawać od 12 miesiąca życia. Wyjątkowa formuła aDetox ma za zadanie wzmocnić organizm psiaka, a także ochronić go przed szkodliwymi bakteriami czy wirusami. W karmie jest minimum 50 % świeżego mięsa, będącego wysokoprzyswajalnym. Produkt jest bezzbożowy, hipoalergiczny i bezglutenowy. Cena za karmę to ok. 260 zł / 12 kg.

Kot jedzący karmę na stole oraz karma dla psa i dla kota Empire, jej rodzaje i skład
Mokra i sucha karma dla psa i dla kota Empire, czyli jej rodzaje, dawkowanie, skład i cena

Procentowa analiza składu karmy

Białko surowe

28, 5 %

Oleje i tłuszcze surowe

15,5 %

Popiół surowy

7,6 %

Włókno pokarmowe

3 %

Wapń

1,43 %

Fosfor

1 %

Karma Empire Kitten Growth Diet, dla kociąt i kotek karmiących

Jest to jedna z polecanych suchych karm dla kociąt, którą możesz je karmić do 12 miesiąca życia. Kitten Growth Diet jest karmą bezzbożową, pełnowartościową i o wysokiej zawartości mięsa. Dzięki formule well growth, łatwiej zadbać o prawidłowy rozwój każdego małego kota. Znajduje się w niej aż 67,3 % świeżych składników mięsnych. Karma Empire jest bezglutenowa, hipoalergiczna i wolna od GMO. Cena za karmę to ok. 80 zł / 1,2 kg.

Procentowa analiza składu karmy

Białko surowe

38 %

Oleje i tłuszcze surowe

22 %

Popiół surowy

7 %

Włókno pokarmowe

2 %

Wapń

1,2 %

Fosfor

0,9 %

Karma Empire Sterilised Urinary Diet, dla kotów po sterylizacji

Karma jest bezzbożowa, bezglutenowa oraz wysokomięsna, nadając się do żywienia nią sterylizowanych kotów. Produkt ma za zadanie wspomóc kondycję całego układu moczowego u kotów. Dzięki algom Chlorella, organizm zwierzaka będzie regularnie oczyszczany z różnych, niebezpiecznych toksyn bądź metali ciężkich. Cena za karmę to ok. 90 zł / 1,2 kg. Karma Empire dla kotów do kupienia jest w sklepie Fajny Zwierzak. Czasami można trafić tam na bardzo atrakcyjne promocje produktów Empire. Znajdziesz w sklepie również inne wysokojakościowe karmy, jak Miamor, Kitekat albo Power of Nature. Poniżej analiza kociej karmy Empire Sterilised Urinary Diet.

Procentowa analiza składu karmy

Białko surowe

35 %

Oleje i tłuszcze surowe

12 %

Popiół surowy

7,4 %

Włókno pokarmowe

3,5 %

Wapń

1,1 %

Fosfor

0,83 %

Oprócz wysokojakościowej karmy, koniecznie zadbaj o odpowiednie akcesoria dla kotów takie, jak drapak, kuweta lub legowisko. Dobrze skompletowana wyprawka to obowiązek, by przyzwyczaić kota do nowego otoczenia. Dzięki nim każdy kot poczuje się, jak… w domu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny