Karma z Biedronki – skład, opinie i ceny

Karma mokra Pedigree Junior Classic

Karma została skomponowana tak, by zapewnić psom wszystkie niezbędne składniki. To produkt dedykowany szczeniętom. Puszki zawierają 59 % mięsa, ale poza nim mamy też m.in. delikatny ryż (lekkostrawny dla szczeniąt), olej słonecznikowy, fosfor, wapń, cynk czy kwasy tłuszczowe omega-6. Dzięki tym substancjom, sierść oraz zdrowie psa będzie w nienagannej kondycji. Karma Pedigree Junior Classic zapewni maluchowi wszystkich niezbędnych substancji odżywczych, jakie konieczne są dla niego w pierwszych miesiącach życia. Poza tym, będzie też wspierać jego układ immunologiczny. Karmę opracowano z weterynarzami, więc będzie ona doskonale dostosowana do szczenięcych potrzeb. W karmie nie ma żadnych sztucznych barwników, aromatów lub konserwantów. Nie ma w niej również cukrów, które są szkodliwe dla psów. To zdecydowanie jedna z lepszych psich karm, jaką można okazyjnie dostać w Biedronce. Karma Pedigree kosztuje ok. 5 zł / 400 g.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

9 %

Tłuszcz surowy

7,8 %

Włókno surowe

0,37 %

Popiół surowy

2,3 %

Wapń

0,37 %

Fosfor

0,3 %

Wilgotność

77,3 %

Karma sucha Activ Pet (z wołowiną i drobiem)

Jest to popularna sucha karma dla psa z Biedronki. Producent określa swoje produkty jako wysokiej jakości karmy, pełne witamin. Dostarczyć mają one energii, a także zapewnić dobre samopoczucie u każdego psa. Czy faktycznie jednak jedzenie karmy Activ Pet będzie zdrowe dla wszystkich psów? Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego zajmują tylko 4 % karmy. Na pierwszym miejscu znajdują się zboża, więc karma niekoniecznie dobra będzie dla psów, zwłaszcza alergików. Oczywiście, dzięki zbożom pies będzie miał więcej energii, ale nie każdy może jeść produkty z glutenem. Sucha karma dla psa z Biedronki zawiera również zwierzęce odpadki, a więc nie mięso w czystej postaci. Całe szczęście, w karmie jest olej z łososia i kwasy omega-3, które mają za zadanie zadbać o kondycję skóry i sierści czworonoga. Skład karmy nie jest do końca sprecyzowany poza tym, że mięso z wołowiny i drobiu to 4 %. Niestety, taka ilość białka może być dla psów zbyt niska. Cena za karmę to ok. 14 zł / 3 kg. Jeżeli jednak szukasz karmy dla psów lepszej jakości, jak karma Lukullus lub karma hypoalergiczna dla psa, warto będzie odwiedzić sklep Fajny Zwierzak.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

21 %

Tłuszcz surowy

13 %

Włókno surowe

2,5 %

Popiół surowy

7,5 %

Karmy dla psów z Biedronki – jakie karmy oferuje sklep Biedronka?

Karma sucha Puffi (z drobiem)

Jest to najtańsza sucha karma dla psa z Biedronki. Producent opisuję ją jako „zdrowy posiłek na każdą kieszeń”. Na opakowaniu wyczytać można, że karma jest źródłem odżywczych białek, tłuszczu zwierzęcego, naturalnego włókna i substancji odżywczych takich, jak cynk oraz miedź. Podobnie, jak w wyżej opisywanej karmie Activ Pet, znowu mamy jednak na pierwszym miejscu zboża (61 %), dopiero później jest mięso (4 % to drób – brak informacji i pochodzeniu reszty mięsa). Na kolejnym miejscu plasują się w karmie oleje i tłuszcze pochodzenia roślinnego (14 %), a na samym końcu substancje mineralne oraz witaminy. Jak można więc łatwo zauważyć, karma nie będzie dobrym rozwiązaniem dla psich alergików, a także zwierząt cierpiących na nietolerancje pokarmowe. Cena karmy to ok. 13 zł / 5 kg.

Polecane karmy dla psów w super cenie!

Pies podczas karmienia z językiem na wierzchu, a także karma dla psa z Biedronki, jej skład, rodzaje i dawkowanie
Jakie właściwości i skład ma karma z Biedronki dla psów, a także jej dawkowanie i cena

Procentowy skład karmy

Białko surowe

18 %

Tłuszcz surowy

8 %

Włókno surowe

3 %

Popiół surowy

7 %

Wapń

0,2 %

Fosfor

0,8 %

Wilgotność

10 %

Karma mokra Puffi (z jagnięciną)

Producent opisuje mokrą karmę dla psów Puffi jako zdrowy posiłek dla każdego psa, pełen odżywczych białek, tłuszczu zwierzęcego, naturalnych włókien, witamin oraz substancji odżywczych takich, jak cynk i miedź. Można jednak na opakowaniu karmy zauważyć, że mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego to ok. 4 % jagnięciny. Do tego dochodzą zboża, substancje mineralne i cukry. Fakt, że karma nie zawiera substancji konserwujących czy dodatku barwników, jest mocno naciągany. Nie wiadomo, jakie mięso znajduje się w puszcze oprócz jagnięciny. Karma dla psa z Biedronki nie będzie odpowiednia również dla tych psów, które cierpią na nietolerancję pokarmową lub są uczulone na gluten – zwłaszcza, że w karmie znajduje się dużo zbożowych dodatków.

Nieznane są także cukry dodane do produktu. Jedynym plusem jest cena, bo koszt karmy to ok. 4 zł / 1240 g. Jednak, czy nie lepiej zdecydować się na wysokojakościowe produkty i być bezpiecznym o zdrowie psa? W sklepie Fajny Zwierzak znajdziesz karmy takie, jak karma hypoalergiczna dla psa Arion lub karma Lukullus, które dostarczą zwierzętom zdecydowanie lepszych składników odżywczych. Spójrz jeszcze na skład opisywanej mokrej karmy Puffi.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

6,5 %

Tłuszcz surowy

4 %

Włókno surowe

1 %

Węglowodany w masie suchej

27,03 %

Pamiętaj, że cena za karmę nie zawsze powinna grać najważniejszą rolę przy doborze psiej karmy. Należy ogromną uwagę przykładać do zawartości danego produktu – również, jeżeli jest to karma z Biedronki. Oprócz wysokojakościowego posiłku, warto zapewnić swojemu pupilowi również akcesoria dla psów. Dzięki nim, życie każdego czworonoga będzie weselsze i przyjemniejsze.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 87.2% czytelników artykuł okazał się być pomocny