Karma dla kota Royal Canin – skład, cena i właściwości

Dlaczego warto kupować karmę Royal Canin dla kotów?

Jest bardzo dużo składników pokarmowych, wspomagających wzrost kociąt. Każdemu kotu potrzebne są składniki, zawierające odpowiednią wartość energetyczną oraz białko, które będzie odpowiedzialne za wzrost kotów. Jedna z karm, która zawiera wszystkie potrzebne składniki pokarmowe i w dodatku jest lekkostrawna, to karma dla kota marki Royal Canin. Zarówno sucha, jak i mokra karma dla kota musi być odpowiednio zbilansowana pod względem zawartości składników pokarmowych, przez co dostosowana będzie do kociej diety – zależnie od tego, jakiej rasy lub w jakim wieku jest kot.

Karma dla kota Royal Canin to pokarm pełnowartościowy, będący bezpiecznym dla kotów. Jako że producent dba o każdy najdrobniejszy szczegół swoich karm, są one efektywne i zdrowe dla czworonogów. Skład karmy to połączenie wysokojakościowych składników pokarmowych – jak mięso i ryby, które spożywać mogą również ludzie. Wysiłek wkładany w pozyskiwanie surowców do wytworzenia karmy przekłada się na bezpieczną i zdrową dla kotów karmę.

Rodzaje karm Royal Canin dla kotów

Producent zadbał o to, aby karmy nadawały się zarówno dla poszczególnych grup wiekowych kotów (kitty, junior, senior) jak i były dostosowane do problemów zdrowotnych zwierząt (np. dla kotów sterylizowanych). Według tych wskaźników, karma dla kota marki Royal Canin podzielona została na:

  • Karma Royal Canin Sterilised
  • Karma Royal Canin Breed
  • Karma Royal Canin Health
  • Karma Royal Canin Kitten
  • Karma Royal Canin Care Nutrition
  • Karma Royal Canin Indoor
  • Karma Royal Canin Outdoor
  • Mokra karma dla kota (kitty, junior i senior)

W sklepie Fajny Zwierzak znajdziesz wszystkie te karmy dla kotów w okazyjnej cenie. Jeżeli szukasz równie wysokojakościowych produktów, w asortymencie sklepu są też inne karmy dla kotów takie, jak karma dla kota Butchers.

Polecane produkty dla kotów Royal Canin – zobacz skład!

Karma dla kota Royal Canin Senior Ageing Sterilised 12+

Karma przeznaczona jest dla starszych kotów po zabiegu kastracji lub sterylizacji. Warto zaopatrzyć się w karmę, zwłaszcza że u kocich seniorów należy szczególnie uważać na ich zbyt szybkie przybieranie na wadze. W karmie Royal Canin Senior Ageing Sterilised 12+ znajduje się umiarkowana ilość tłuszczu, dzięki której zadbać możesz o prawidłową masę ciała czworonoga po kastracji. Dzięki zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, kości i stawy sterylizowanych kotów będą w znacznie lepszej kondycji.

Sucha karma jest w formie krokiecików, opracowanych z myślą o starszych kotach – zatem, starszy kot może bez problemu ją pogryźć. Optymalna ilość fosforu w karmie wspiera pracę nerek, z kolei składniki mineralne zatroszczą się o kocie drogi moczowe. Karma jest lekkostrawna, a kot dzięki niej dostanie wszystko, czego potrzebuje po zabiegu sterylizacji lub kastracji. Karma Royal Canin Sterilised Senior Ageing 12+ to cena ok. 110 zł / 4 kg. Możesz kupić ją w sklepie Fajny Zwierzak, gdzie znajduje się też np. karma dla kota Butchers i wiele innych, wysokojakościowych produktów.

Polecane karmy weterynaryjne dla kotów

Kot jedzący karmę z miski oraz dla karma dla kota Royal Canin, jej rodzaje, cena i skład
Jakie właściwości i skład ma karma dla kota Royal Canin, czyli co warto wiedzieć oraz jej cena i rodzaje

Procentowy skład karmy

Białko surowe

30 %

Tłuszcz surowy

15 %

Włókno surowe

5 %

Popiół surowy

5,5 %

Wapń

0,75 %

Fosfor

0,6 %

Magnez

0,06 %

Karma dla kota Royal Canin Kitten

U każdego małego kota pierwsze miesiące są pełne ekscytacji. Kocięta wówczas poznają świat i chcą jak najwięcej odkryć. Właśnie na tym etapie życia potrzebna jest im odpowiednio zbilansowana karma, która pozwoli na zdrowy wzrost kociąt. Karma Royal Canin Kitten jest właśnie taką karmą, która będzie wspierała maluchy w etapie rozwoju. Poleca się zatem produkt wszystkim kotom do 12 miesiąca życia. Karma dopasowana jest do potrzeb kociąt właśnie w takim wieku, wspierając ich układ immunologiczny oraz zapotrzebowanie na energię. Dzięki niej możesz być bezpieczny o przewód pokarmowy swojego kota.

Karma jest pełnoporcjowa i może stanowić podstawę zdrowego życia każdego kociątka. Należy pamiętać, że układ pokarmowy małych kotów jest bardzo wrażliwy, bo jeszcze nie potrafią one przyswajać w pełni wszystkich składników. Dlatego też, by ułatwić ten proces, powinieneś zainwestować w dobrą karmę dla kociąt – a taką jest właśnie Royal Canin Kitten. Karma kosztuje ok. 110 zł / 4 kg i również zakupić ją możesz w sklepie Fajny Zwierzak.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

36 %

Tłuszcz surowy

18 %

Włókno surowe

2,4 %

Popiół surowy

7,2 %

Wapń

1,05 %

Fosfor

0,95 %

Magnez

0,08 %

Koniecznie kup też akcesoria dla kota, które pozwolą szybciej przyzwyczaić się kotu do nowego domu i ułatwią proces socjalizacji.

ikona podziel się Przekaż dalej