Karma dla kota Acana – opinie, skład i ceny

Dlaczego każdy kot powinien jeść karmę Acana?

Już na samym początku warto nadmienić, iż firma Acana jako pierwsza wprowadziła zupełnie nowy model żywienia kotów, oparty na świeżym mięsie. W produktach nie ma więc żadnych glutenowych, uczulających składników. Dzięki specjalnej koncepcji podawania każdego rodzaju mięsa, odzwierciedlona została w ten sposób naturalna dieta kotów – na podstawie drapieżników żyjących na wolności. Karma dla kota Acana to połączenie składników pochodzących z ekologicznych hodowli. Mamy więc chociażby:

  • drób z kur, chodzących po wolnych wybiegach,
  • ryby poławiane wyłącznie ze środowiska naturalnego i wolnego od zanieczyszczeń,
  • czerwone mięso od krów z ekologicznych hodowli.

Jeżeli kot uczulony jest na niektóre składniki pokarmowe, warto będzie rozważyć kupno karmy Acana. Zwłaszcza, że nie ma w niej pestycydów albo GMO.

Rodzaje karmy Acana dla kociąt

Acana dla kotów to karma sucha i mokra. Posiada atest składników zdatnych do spożycia również przez ludzi, a więc jest w 100 % bezpieczna dla kotów. Warto zainwestować w karmę, zwłaszcza że uwzględnia ona każdą potrzebę żywieniową czworonogów. Sucha karma Acana dzieli się na cztery różne rodzaje i dzisiaj omówimy sobie właśnie je. Według informacji na stronie producenta, do wyboru mamy karmę dla kota:

  • Acana Wild Prairie Cat
  • Acana Glasslands Cat
  • Acana Pacifica Cat
  • Acana Regionals Ranchlands Cat

Uwielbiane przez koty - sprawdź polecane karmy

Każda z czterech karm Acana jest biologicznie odpowiednia dla kotów. Znajduje się w nich aż 75 % mięsa, zapewniającego kotom zdrowie, witalność oraz siłę. Cała reszta (25 %) to owoce i warzywa uprawiane w regionie Alberty (Kanada). Jak można więc łatwo zauważyć, mięsa jest aż 2 razy tyle, co w typowo sklepowych produktach, robionych „na masę”, a nie w oparciu o wysoką jakość. Połowa mięsa w karmie Acana jest świeża albo surowa, więc stanowi ono naturalny i wartościowy składnik karmy. W sklepie Fajny Zwierzak znajdziesz karmę dla kotów najlepszej jakości, w dodatku w bardzo dobrej cenie. Oprócz karmy Acana, w sklepie znajdują się również inne, hipoalergiczne produkty – jak Smilla czy Animonda. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o polecanej mokrej karmie dla kota.

Polecane karmy suche Acana – która z nich jest najlepsza?

Karma dla kota Acana Wild Prairie Cat

Karma dla kota Acana jest biologicznie odpowiednim produktem dla każdego kota, bogatym w białko pochodzenia zwierzęcego. To odpowiednik pożywienia dzikich kotów, odpowiadający potrzebom kocich organizmów. W karmie znajduje się mięso kurczaka oraz indyka, które hodowane były na wolnym wybiegu, a także słodkowodne ryby i jaja ze ściółkowego chowu. Mięso pochodzi głównie z narządów wewnętrznych, chrząstek, kości i mięsa mięśniowego.

Karma dla kota Acana w misce i kot, a także informacje o wielkości opakowań, rodzaje, ceny i skład
Karma dla kota Acana krok po kroku, czyli rodzaje, składniki, cena oraz wartości

Dzięki wysokiej jakości składnikom, kot będzie dostawał dokładnie to, czego potrzeba mu by być w pełni zdrowym i pełnym sił, a także szczęśliwym. Znajdująca się w karmie tauryna, EPA i DHA odpowiadają za utrzymywanie sprawnego wzroku i silnego serca u kotów, zaś kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 wpływają na lśniącą sierść i zdrową skórę czworonogów. Karmę może spożywać junior, a także dorosły kot. Cena za karmę to ok. 22 zł / 340 g.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

37 %

Oleje i tłuszcze surowe

18 %

Włókno surowe

3 %

Popiół surowy

9 %

Wilgotność

10 %

Wapń

1,6 %

Fosfor

1,2 %

Magnez

0,1 %

Tauryna

0,1 %

Omega-3

0,6 %

Omega-6

3,5 %

Karma dla kota Acana Pacifica Cat

Ta karma jest biologicznie odpowiednia dla kotów, które potrzebują diety bogatej w białko zwierzęce. W karmie Acana Pacifica znajdują się świeże i słonowodne ryby, które pokocha każdy junior, dorosły kot i senior. Wysokojakościowa karma sprawi, że kot dostanie dokładnie te składniki pokarmowe, jakich potrzebuje. Produkt został wzbogacony liofilizowaną wątrobą, by zwiększyć smak karmy i by zakochał się w niej nawet największy koci „niejadek”. W karmie Acana Pacifica znajduje się aż 50 % świeżej lub surowej ryby, a pozostała część to dehydratyzowane ryby, zapewniające bogate źródło białka kotom. W karmie jest aż 6 różnych gatunków ryb – śledź, makrela, morszczuk, błękitek, flądra i karmazyn. Pochodzą one od zaufanych i lokalnych dostawców – rybaków, ranczerów oraz farmerów. Cena za karmę to ok. 22 zł / 340 g. Karma Acana do kupienia jest w sklepie Fajny Zwierzak obok innych, równie korzystnych cenowo produktów dla kotów – jak karma Animonda czy Smilla. Warto, by dieta kota została uzupełniona o wysokowartościową karmę tego typu.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

37 %

Oleje i tłuszcze surowe

18 %

Włókno surowe

3 %

Popiół surowy

9 %

Wilgotność

10 %

Wapń

1,2 %

Fosfor

0,9 %

Magnez

0,1 %

Tauryna

0,1 %

Omega-3

2,2 %

Omega-6

2 %

Oprócz wysokojakościowej karmy, warto będzie również kupić przydatne akcesoria dla kotów w dobrej cenie, jak drapak, szelki, zabawki czy miseczki na żywność i wodę. Dzięki nim wychowywanie kota będzie dużo prostsze.

ikona podziel się Przekaż dalej