Sucha karma Chappi dla psów – skład, oferta sprzedaży, cena zakupu

Sucha karma Chappi jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań. Producent zapewnił kilka wariantów smakowych, bez podziału na wiek psa. W wielu promocjach sklepowych odnajdziemy karmy z drobiem i warzywami, a także z wołowiną, drobiem i warzywami lub z trzema rodzajami mięsa i warzywami.

Karma Chappi posiada przeciętny skład, a na pierwszym miejscu przeważnie występują zboża. Dla przykładu, skład karmy w wersji wołowiny z kurczakiem i warzywami prezentuje się następująco:

„zboża, produkty pochodzenia roślinnego, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4% wołowiny w czerwonych granulkach, 4% drobiu w brązowych granulkach),  oleje i tłuszcze, substancje mineralne, warzywa (w tym 4% marchewki w pomarańczowej granulce, 4% groszku w zielonej granulce).”

Warto pamiętać, że każdy producent karm dla psów czy kotów jest zobligowany do prezentowania składu w odpowiedniej kolejności. Na pierwszym miejscu wpisuje się produkt z największym udziałem w karmie. Każde kolejne miejsca to odpowiednio produkty, których jest w karmie coraz mniej. Karma Chappi to zatem głównie składniki pochodzenia roślinnego. Na dwóch pierwszych pozycjach składu plasują się zboża i produkty pochodzenia roślinnego.

Kolejna godna uwagi kwestia to wartości odżywcze. Szacowana wartość odżywcza w zaprezentowanej powyżej karmie to 20% białka, 7,5% zawartości tłuszczu, 8% materii nieorganicznej, 3% włókna surowego, 1,8% wapnia oraz 1,3% fosforu.

Karma Chappi zyskała popularność między innymi dzięki atrakcyjnym cenom zakupu. Z pewnością jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które chcą kupić pokarm jak najtaniej. Cena za opakowanie karmy dla juniora lub psa dorosłego wynosi około 70 zł za opakowanie 13 kg. Pokarm jest też często oferowany na promocjach, dlatego cena zakupu może okazać się jeszcze bardziej atrakcyjna. Karma mokra z drobiem dla psów to również wybór wart rozważenia. Warto odwiedzić sklep Fajny Zwierzak, w którym możesz kupić karmy dla psów w atrakcyjnych cenach.

Mokra karma Chappi

Kolejna propozycja to pokarm w postaci mokrej. Podobnie jak sucha karma dla psa, mokry pokarm Chappi jest łatwo przyswajalny. Producent oferuje kilka wariantów smakowych, a w tym pokarm z kurczakiem, z drobiem i marchewką, z wołowiną oraz z wołowiną i drobiem. Wszystkie warianty smakowe posiadają podobny skład i mogą być stosowane u psów w dowolnym wieku. Producent nie wyszczególnia docelowej grupy psich odbiorców. Dla przykładu, mokra karma Chappi z drobiem i marchewką posiada następujący skład:

„Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4% drobiu), zboża, warzywa (w tym 4% marchewki), substancje mineralne

Przed zakupem dowolnej karmy dla psów, warto też przeanalizować składniki odżywcze. W pokarmie znajdziemy 26,32% białka, 21,05% tłuszczu, 39,47% węglowodanów. Na pierwszym miejscu składu znajdujemy mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Spośród tej wartości drób stanowi 4%. Pozostałe 96% nie zostało sprecyzowane przez producenta. W tym miejscu należy zaznaczyć, czym są produkty pochodzenia zwierzęcego. Mogą to być skóry, łożyska, krew i różnego typu odpadki, które nie nadają się do spożycia przez ludzi. Produkty pochodzenia zwierzęcego posiadają znacznie niższą przyswajalność niż dobrej jakości mięso, jednocześnie są często stosowane w karmach niskobudżetowych.

Polecane karmy dla psów w super cenie!

Karma Chappi mokra dla psów dorosłych i szczeniąt w misce oraz jej dokładny skład i wartości odżywcze.
Karma Chappi dla psów dorosłych i szczeniaków wysokiej jakości oraz opinie, wartości odżywcze i skład.

Mokra karma Chappi jest obecnie możliwa do nabycia jedynie w niektórych sklepach stacjonarnych. Nie znajdziemy jej w ofertach sklepów internetowych. Cena zakupu będzie uzależniona od stawki konkretnego sklepu. Jeśl szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z poradami, czym karmić psa.

Karma Chappi – opinie, czy warto kupować karmy dla psa najtaniej?

Dostępna w wielu sklepach sucha karma Chappi posiada dość zróżnicowane opinie. Entuzjaści tego rozwiązania twierdzą, że można kupić karmę najtaniej, a miesięczny koszt żywienia pupila okazuje się bardzo atrakcyjny. Takie stwierdzenie nabiera szczególnego znaczenia przy dużych i olbrzymich rasach psów. Duża rasa to jednocześnie zwiększone potrzeby żywieniowe, dlatego miesięczny koszt żywienia karmami z najwyższej półki cenowej mógłby okazać się dość wysoki.

Przeciwnicy argumentują, że zakup jak najtaniej nie jest dobrym pomysłem. Negatywne opinie na temat karmy dla psa Chappi koncentrują się głownie wokół jej składu. Sucha karma składa się głównie ze zbóż, które są słabo przyswajalne przez psy. Będzie to szczególnie istotne przy rasach bardziej wymagających i przy psach wrażliwych.

Dobrej jakości sucha i mokra karma dla psa powinna zawierać dużą zawartość mięsa. Oferowana w promocjach karma Chappi może i jest do nabycia najtaniej, jednak z pewnością nie zaspokoi potrzeb bardziej wymagającej grupy klientów. Pewną niedogodnością może być także brak szeroko rozbudowanej oferty dla psich juniorów. Najlepsze opinie przeważnie zyskuje sucha karma dla psa, która posiada rozróżnienie na docelowe grupy psów. Karma rangi junior jest dedykowana dla psa poniżej pierwszego roku życia. Na ogół posiada większą zawartość białka i składniki niezbędne do rozwoju pupila. Niektóre karmy możemy znaleźć w promocjach, co ogranicza ostateczną cenę zakupu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych karmach czy rasach psów, zapoznaj się z pozostałymi artykułami na naszym portalu. Poznasz w nich karmy rangi junior i dowiesz się, które karmy dla psa zdobywają najlepsze opinie. Dobra karma to nie wszystko, warto zaopatrzyć się również w niezbędne akcesoria dla psa, by zapewnić psu komfort i bezpieczeństwo.

ikona podziel się Przekaż dalej