Co to jest fotopułapka?

Fotopułapka jest to małe urządzenie działające bez potrzeby stałego dostępu do prądu (dzięki akumulatorom), które wykonuje zdjęcie pod wpływem ruchu. Posiada ona czujnik ruchu, który uruchamia go, a natychmiast po jego uruchomieniu wykonywane jest zdjęcie. Niektóre modele posiadają termowizję co umożliwia wykonywanie zdjęć w nocy. Nowoczesne fotopułapki (sprawdź na: https://www.fotopulapka.pl/fotopulapki/fotopulapki) są wykonywane z odpornych na czynniki zewnętrzne materiałów. Mogą one być poddane niskim temperaturom oraz są wytrzymałe na deszcz. Montuje się je najczęściej na dużych gałęziach drzew. Fotopułapki mają niewielkie gabaryty, dzięki czemu są niezauważalne dla człowieka i zwierząt, zwłaszcza jeśli zastosuje się odpowiedni kamuflaż.

Źródło zdjęcia: Emily Gust / Shutterstock.com
Źródło zdjęcia: Emily Gust / Shutterstock.com

Z reguły fotopułapki są rozstawiane w lesie przez leśników , którzy zajmują się sprawdzeniem ilość zwierząt na danym terenie oraz monitorowaniem zachowania zwierzyny. Poza tym, czasami urządzenie tego typu może być wykorzystywane przez myśliwych.

Co oprócz fotopułapki znajduje się w wyposażeniu osoby, która zamierza obserwować zwierzynę?

Leśnicy oraz myśliwi korzystają z różnorodnego sprzętu, który pomaga podczas pracy w trudnym terenie leśnym. Wyposażenie to przede wszystkim kamuflująca odzież oraz parę innych gadżetów, dzięki którym obserwacja zwierzyny jest prostsza. Jest to między innymi termowizja (do obserwowania zwierzyny w trudnych warunkach oświetleniowych oraz podczas gęstej mgły) oraz GPS (żeby zachować orientacje w terenie). Poza tym, przydatna jest dobra lornetka i latarka.

Źródło zdjęcia: Guenter Albers / Shutterstock.com
Źródło zdjęcia: Guenter Albers / Shutterstock.com

Podsumowując, współcześnie technologia ułatwia pracę myśliwym i leśnikom dzięki czemu obserwowanie zwierzyny jest coraz prostsze i efektywniejsze. Czego najlepszym przykładem są fotopułapki.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej