Pies w domu a gryzienie

Decydując się na takiego zwierzaka domowego, musimy pogodzić się z tym, że coś może zostać przez przypadek zniszczone. Na początku pies będzie musiał wszystko obwąchać i zapoznać się z terenem. Stopniowo do wszystkiego się przyzwyczai, ale najpierw będzie musiał trochę pobroić. Wszystko zależy też, w jakim wieku jest nasz pupil. Im mniejszy, tym będzie miał więcej energii i zapału do działania. Jeśli będzie też całkiem młody, to trzeba pogodzić się z tym, że cały czas będzie chciał coś gryźć. Specjalnie przeznaczone do tego gryzaki pewnie w końcu mu się znudzą i mały domownik zacznie zabierać się za inne przedmioty. Kiedy małego szczeniaka przestaną swędzieć zęby, to gryzienie wszystkiego dookoła będzie rzadsze. Jednak zawsze będzie to nieuniknione.

Gdy zwierzę będzie starsze, to częstotliwość gryzienia zmaleje, ale nigdy całkowicie tego nie zaprzestanie, bo gryzienie u psów jest naturalnym zachowaniem. Wtedy też wydziela się hormon szczęścia, więc nic dziwnego, że te zwierzaki tak bardzo to lubią. Koniecznym jest więc zaopatrzenie psa w różnego rodzaju gryzaki. Wtedy istnieje mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia mebli, firanek, zasłon czy jeszcze innych przedmiotów. Biorąc czworonoga do mieszkania, dobrze jest również wziąć pod uwagę jego tresurę. Gdy nauczymy go, co może, a co nie, codzienne życie będzie łatwiejsze i zaoszczędzimy sporo czasu na niepotrzebnym sprzątaniu oraz pieniędzy na zniszczonych rzeczach.

Jakie firanki wziąć pod uwagę przy pupilu w mieszkaniu?
Jakie firanki wziąć pod uwagę przy pupilu w mieszkaniu?

Jakie firanki wybrać, gdy domownikiem jest pies?

Decydując się na zakup firan do domu, w którym mieszka pies, warto wziąć pod uwagę te krótsze, które nie włóczą się po podłodze. Co prawda zasłony i firanki bardziej interesują koty niż psy, ale to nie znaczy, że twoja ulubiona firanka nie zostanie przypadkiem pogryziona przez małego czworonoga. Jeśli chodzi o balkon, to dobrze, by mały szczeniak nie miał na niego dostępu, bo grozi to wypadnięciem. Młode pieski zazwyczaj chcą zapoznać się z wszystkimi szczelinami i zakamarkami. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że zdołają się zmieścić w jakieś miejsce. Innym rozwiązaniem jest zabezpieczenie wszystkich szczelin. Wtedy możemy być spokojni, że nasz pupil nigdzie się nie prześlizgnie. Z większym, dojrzałym psem nie ma takich problemów. Po pierwsze jest on już większy, a po drugie ma mniej energii i zapału do zabawy. Często woli po prostu poleżeć, ale wszystko zależy od wieku.

Firany i zasłony na okno balkonowe również mogą być dylematem. Najlepiej postawić na takie wysokiej jakości. Im grubsze, tym ciężej będzie je zniszczyć. Dobrze jest też kupować je ze sprawdzonych źródeł. Można na przykład zaopatrzyć się w firany na okno balkonowe Eurofirany. Znajduje się tam szeroki wybór firan w różnych cenach. Coś na pewno przypadnie Ci do gustu. Jeśli przyzwyczaisz do nich swojego psa, to z pewnością jemu też się spodobają i nie będą przeszkadzać w codziennych zabawach.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej