Jak dbać o swojego kota na co dzień?

Pielęgnuj swojego kota regularnie – wyczesywanie go jest jedną z podstawowych czynności. Niezależnie od tego, czy Twój kot ma krótkie, czy długie futro, skorzysta on na regularnym czesaniu. Pomaga to usunąć martwe włosy z jego sierści, aby nie połknął ich podczas samodzielnego oczyszczania. Daje to również szansę zauważenia ewentualnych zmian w jego ciele. Nieprawidłowości, takie jak guzki, guzy lub obolałe miejsca, mogą zostać natychmiast zbadane przez lekarza weterynarii. W pielęgnacji sierści kota pomogą różne akcesoria dla kotów – szczotki, grzebienie i wiele innych.

Kolejna rzecz, którą można zrobić dla swojego pupila i w których również mogą pomóc różne akcesoria dla kotów to codzienne dostarczanie świeżej wody. Czysta, świeża woda jest niezbędna dla dobrego zdrowia każdego kota. Jeśli wydaje Ci się, że Twój kot nie pije z miski, rozważ zapewnienie mu rozwiązanie takie jak:

  • wysoka szklanka (niektóre koty nie lubią schylać się, aby się napić),
  • fontanna dla kota.

Pamiętaj, aby codziennie uzupełniać wodę świeżym zapasem.

Jakie jeszcze akcesoria dla kotów mogą być pomocne w pielęgnacji? 

Kolejna kwestia - upewnij się, że masz wystarczająco dużo kuwet. Ogólna zasada dotycząca kuwet to jedna dla każdego kota plus jedna dodatkowa. Więc jeśli masz 2 koty, powinieneś mieć 3 kuwety. Aby promować dobre nawyki korzystania z kuwet, utrzymuj kuwety w czystości. Może to oznaczać ich czyszczenie więcej niż raz dziennie. Regularne czyszczenie pomoże również zauważyć wszelkie zmiany w moczu lub kale kota, które mogą wskazywać na problem zdrowotny.

Czasami kot oddaje mocz za swoją kuwetą, jeśli jest brudna. Ale zanim obwiniasz wypadek o stan kuwety lub niegrzeczne zachowanie kota, umów się na wizytę do weterynarza. Zmiana nawyków czasami oznacza, że kot ma infekcję dróg moczowych lub inne problemy medyczne. W kontekście akcesoriów dla kota nie zapomnij również o zakupie drapaka. Dużo ciekawych propozycji znajdziesz na stronie cosyandozy.com. Pomoże to nie tylko ochronić Twoje meble, ale także pomoże Twojemu kotu rozciągnąć mięśnie i utrzymać pazury w doskonałym stanie. Regularne drapanie na odpowiedniej powierzchni, takiej jak dywan, sizal lub karton, pomaga usunąć stare warstwy z pazurów kota.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny