Maszynki do strzyżenia psów - najważniejsze elementy

Maszynka dla psa to niezbędne urządzenia do wykonywania zabiegów pielęgnacyjny u ras z długą czy falistą sierścią. Na rynku są różnego typu maszynki do strzyżenia, różniące się przeznaczeniem, sposobem ładowania, wielkością czy dodatkowym wyposażeniem. Aby wybrać dobry i trwały sprzęt, warto poradzić się specjalistów w sklepach lub salonach, zajmujących się pielęgnacją zwierząt, a także sprawdzić ranking maszynek https://zestawienie.pl/maszynki-do-strzyzenia-psow-ranking-najlepszych-produktow/. Ważnym elementem maszynki jest głowica. Warto wybrać taką wykonaną z tytanu, dzięki temu będzie można mieć pewność, że maszynka będzie trwała i niezawodna. Bardzo istotne jest również ostrze. Najlepiej poszukać urządzenia z ostrzem z ceramiki, stali wysokowęglowej lub nierdzewnej, ewentualnie zdecydować się na wygodne samostrzące się ostrza. Niektóre dostępne na rynku maszynki do strzyżenia sierści są uniwersalne, inne są przeznaczone do konkretnych ras lub rodzaju sierści. Można kupić urządzenia do sierści miękkiej, falowanej, prostej czy kręconej. Warto zwrócić uwagę na długość ostrza. Właściciele psów z rzadką sierścią powinni wybrać ostrza 9,5 mm, do psów długowłosych odpowiednie będą ostrza 6,3 mm, a dla psów z bardzo gęstą sierścią sprawdzą się ostrza do długości 3,2 mm. Ważna jest również moc urządzenia. Profesjonalne urządzenia o dużej mocy poradzą sobie nawet z trudną sierścią. Dużym udogodnieniem są nakładki, pozwalające obciąć sierść na określoną długość. Plusem są także dodatkowe akcesoria, dołączone do maszynek. Są to najczęściej nożyczki, grzebienie czy nasadki, pozwalające na nadanie odpowiedniego kształtu fryzurze, a także produkty do usuwania kamienia nazębnego czy obcinania pazurów. Właściciele psów z gęstą, zbitą i grubą, a także watowatą sierścią powinni kupić profesjonalną maszynkę do strzyżenia, o najlepszych parametrach.

Maszynka do strzyżenia psa - zasilanie

Maszynki do psów mogą być zasilane na trzy sposoby. Właściciele salonów groomerskich najczyściej wybierają urządzenia zasilane sieciowo. To wygodne rozwiązania, pozwalające na pracę bez obaw, że urządzenie przestanie nagle działać. Minusem tego rodzaju zasilania jest konieczność strzyżenia psów tylko tam, gdzie jest dostęp do prądu. Wybierając maszynki eklektyczne, warto zwrócić uwagę, aby miały odpowiednio długi przewód, umożliwiający wygodną pracę. Bezprzewodowa maszynka do strzyżenia psów jest wygodna, pozwala na strzyżenie zwierząt w każdym miejscu, ale należy pamiętać o ładowaniu baterii. Ważne, aby wybrać urządzenie, które pracuje długo po naładowaniu, albo zdecydować się maszynkę z dwoma akumulatorami. Praktycznym rozwiązaniem są maszynki sieciowo-akumulatorowe, które działają zarówno na prąd, jak i na akumulator.

Wybór maszynek do strzyżenia psów jest bardzo duży. Przed zakupem warto zastanowić się, czy produkt będzie używany sporadycznie, czy tylko w wyjątkowych sytuacjach. Osoby, które chcą samodzielnie pielęgnować sierść pupila, powinny zdecydować się na profesjonalne urządzenie, które również sprawdzi się w salonach groomrskich. W przypadku okazyjnego strzyżenia wystarczy uniwersalna maszynka, o podstawowych funkcjach.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny