Co powinna zawierać karma dla psa?

Wysokiej jakości karmy dla psów są opracowane w taki sposób, aby ich skład jak najlepiej spełniał potrzeby żywieniowe czworonogów. Dieta psów powinna w głównej mierze opierać się na mięsie. Warto szukać takich karm, które zawierają więcej niż 50% mięsa lub ryb. Należy przy tym upewnić się, że jest to stuprocentowe mięso, a nie produkty odzwierzęce.

Dobra karma dla psów powinna również zawierać tłuszcze, które są dla psa cennym źródłem energii, tworzą warstwę chroniącą przed zimnem, a także podnoszą odporność. Optymalna zawartość tłuszczu w karmie to 10-20%. Większe ilości tłuszczu mogą być przyczyną nadmiernego wzrostu wagi u psa. Do polecanych rodzajów tłuszczów należą oleje rybie oraz niektóre oleje roślinne, np. olej lniany.

Kolejnym bardzo ważnym składnikiem wysokiej jakości karm dla psów są warzywa, a niekiedy również owoce. Dostarczają one psu szereg cennych witamin i składników mineralnych, dlatego nie powinny być pomijane w diecie. Ponadto dobre karmy są bogate w minerały takie jak wapń i magnes oraz witaminy, np. witaminę A, D3 oraz witaminy z grupy B.

Jakie składniki nie powinny znajdować się w karmie dla psa?

Wiele karm zawiera składniki, które mają na celu wydłużenie daty ważności produktu oraz nadanie mu apetycznego smaku i wyglądu. Mogą to być np. sztuczne aromaty, barwniki, konserwanty oraz słodziki.
Producenci karm często używają konserwantów, aby produkt szybko nie uległ zepsuciu. Niewielkie ilości konserwantów zwykle nie stanowią zagrożenia dla czworonoga, jednak niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla zdrowia psa. Do tych składników zaliczają się między innymi: E 251, E324, BHA i BHT. Właściciele psów powinni bezwzględnie unikać produktów, które zawierają w swoim składzie te właśnie konserwanty.

Dobre jakościowo karmy dla psów zwykle nie zawierają zboża bądź też zawierają jego niewielką ilość. W tanich karmach może być nawet ponad 40% zbóż. Warto na to zwrócić uwagę przy wybieraniu odpowiednich produktów dla swojego pupila!

Wysokiej jakości karma dla zdrowia Twojego psa

Każdy właściciel psa pragnie, aby jego czworonożny przyjaciel zachował zdrowie i dobrą kondycję na jak najdłużej. Aby tak się stało, niezbędna jest prawidłowo zbilansowana dieta. Wysokogatunkowa karma dla psa dostarczy Twojemu pupilowi wszystkich potrzebnych składników. Produkty sprawdzonych firm możesz zamówić w dobrej cenie w internetowym sklepie zoologicznym na https://sklep-psiakosc.pl. W kategorii Karmy dostępny jest duży wybór karm od renomowanych producentów. Sklep zoologiczny Psia Kość posiada w swojej ofercie również szeroką gamę przysmaków suplementów diety oraz innych produktów dla psów w korzystnych cenach.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej