Jaki gryzak dla psa? Po pierwsze bezpieczeństwo

Sklepy zoologiczne obfitują w różne akcesoria dla szczeniaka i dla dorosłych psów. Różnorodne gryzaki, zabawki, a nawet przyczepka rowerowa dla psa stają się podstawowymi elementami wyposażenia. Wybierając zabawki, warto postawić na bezpieczeństwo, a jednocześnie na komfort użytkowania.

Gryzak dla psa nie może zawierać ostrych elementów. Gumowy czy naturalny produkt musi być odpowiednio wykończony, stworzony z bezpiecznego materiału, a jednocześnie pozbawiony elementów, które szybko się odrywają. Niestety tanie gryzaki często nie spełniają wszystkich wymogów bezpieczeństwa. Duża ilość delikatnych wypustek może być atrakcyjna dla szczeniaka, jednak zwiększa prawdopodobieństwo przypadkowego odgryzienia i połknięcia poszczególnych elementów. Zabawki z małymi, gumowymi wypustkami często okazują się też trudniejsze do utrzymania w czystości.

Wybierając idealny gryzak dla psa, zwróćmy uwagę na jego rozmiar. Produkt powinien być odpowiednio dopasowany do rozmiaru szczeniąt lub dorosłych psów. Pewny chwyt i możliwość gryzienia sprawi, że pies nie podrażni dziąsła, a jego zęby nie będą w żadnym stopniu zagrożone.

Najlepsze gryzaki dla szczeniaka

Większość młodych szczeniąt intensywnie gryzie zabawki. Ma to związek ze swędzącymi dziąsłami, kiedy to pies wymienia zęby mleczne na zęby stałe. Większość szczeniąt znajdujących się w okresie wymiany zębów potrzebuje dodatkowej stymulacji, która zmniejszy swędzenie dziąsła, a jednocześnie pomoże w szybszym usunięciu ruszających się zębów mlecznych.

W ofercie branży zoologicznej znajdziemy tanie gryzaki z tworzyw sztucznych, a także gryzaki naturalne. W przypadku szczeniąt nie warto sięgać od razu po bardzo twarde zabawki. W sklepach zoologicznych odnajdziemy wiele ciekawych, gumowych zabawek do pogryzania. Tego typu produkty wyeliminują problem z dziąsłami, a jednocześnie zwiększą atrakcyjność zabawy.

Delikatne zęby szczeniąt świetnie radzą sobie z gryzakami z TPR. Jest to bardzo trwałe tworzywo sztuczne, posiadające dobre opinie. Gryzaki z TPR nie są zbyt twarde, łagodzą podrażnienie dziąsła, wyróżniają się elastycznością i łatwo wracają do pierwotnego kształtu. W sklepach zoologicznych znajdziemy zarówno zabawki z piszczałkami, elementami szeleszczącymi, jak i gryzaki przeznaczone do wypełnienia przysmakami. Dobrej jakości zabawka kosztuje kilkanaście złotych. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak zrobić zabawkę dla psa.

Jaki gryzak dla psa w wieku dorosłym?

Dorosły pies posiada już silne i mocne zęby. Gumowy gryzak z TPR nie zawsze będzie wystarczająco trwałym i atrakcyjnym dla pupila rozwiązaniem. Na szczęście w sklepach znajdziemy także bardziej twarde gryzaki, niektóre z nich okazują się dość tanie w zakupie. Prosty, twardy gryzak kosztuje kilka do kilkunastu złotych. Oczywiście w ofertach sprzedaży znajdziemy także naturalne, twarde gryzaki, których cena zakupu przekracza kilkadziesiąt złotych.

Wybierając gryzaki dla dorosłego psa, powinniśmy kierować się jego rozmiarami, stanem zdrowia, a także indywidualnymi preferencjami. Niektóre psiaki bardzo polubią gryzak drewniany, inne chętnie skosztują naturalne poroże jelenia, a jeszcze inne będą gustowały w gumowych gryzakach z piszczałką.

Warto trzymać się zasady, że im słabsze zęby naszego pupila (krzywy zgryz, braki w uzębieniu, podeszły wiek), tym gryzaki powinny być mniej twarde. Ciekawostką są prasowane skóry, suszone uszy królika czy naturalne przysmaki, które nadają się w całości do spożycia. Tego typu produkty rozmiękają wraz z gryzieniem, delikatnie masują dziąsła, a jednocześnie okazują się dla psa wyjątkowo atrakcyjne. Dużym plusem jest także sama cena produktów. Uszy czy prasowana skóra dla psa kosztuje od kilku do kilkunastu złotych.

Polecane akcesoria dla psów - sprawdź je!

Gryzaki naturalne – opinie, cena zakupu, wady i zalety

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się w pełni naturalne gryzaki dla psa. Są to jednocześnie produkty, które posiadają najlepsze opinie wśród miłośników czworonogów. Dobrej jakości zabawka często kosztuje kilkadziesiąt złotych, jednak okazuje się wyjątkowo trwała i atrakcyjna dla pupila.

Buldog bawiący się gryzakiem, a także naturalny gryzak dla psa i inne rodzaje
Gryzak dla psa krok po kroku, czyli porady zakupowe, rodzaje i cena gryzaków

Naturalne gryzaki dla psa to chociażby poroże jelenia. Warto przy tym pamiętać, że tego typu produkt nie stanowi zagrożenia dla dzikich zwierząt. Przeznaczone dla psów gryzaki z poroża jelenia pochodzą z tak zwanych zrzutów i są w pełni naturalne. Bardzo dobre opinie posiadają także specjalne, nacinane gryzaki z poroża. Jest to rozwiązanie dla psów starszych lub posiadających delikatniejsze uzębienie. Specjalne nacięcia sprawiają, że pupil łatwiej dostanie się do smakowitego wnętrza kości.

Coraz większą popularnością cieszy się też specjalny, drewniany gryzak. Do jego produkcji przeważnie wykorzystuje się drzewo kawowe. Tego typu drewniany gryzak jest w pełni bezpieczny dla naszego pupila, nie rozpada się na ostre kawałki i może zaspokoić naturalną potrzebę gryzienia. Co również ciekawe, większość drewnianych gryzaków nadaje się zarówno dla szczeniąt, jak i dorosłych psów. Cena drewnianych patyków wynosi około 20 – 40 zł, dostaniemy je w większych sklepach zoologicznych.

Gryzaki z tworzyw sztucznych. Które rozwiązanie posiada najlepsze opinie?

Wybierając gryzaki dla szczeniaka czy dorosłych psów, często sugerujemy się atrakcyjnością produktu. Niestety gumowe gryzaki nie są dla psa tak ciekawe, jak produkty naturalne. Zwykłe, tanie gryzaki z tworzywa sztucznego nie zawsze zajmują psa na długi czas. Ciekawym rozwiązaniem są zatem zabawki typu Kong, które służą do ukrywania ulubionych przysmaków.

Gryzaki ze specjalnym schowkiem na przysmaki posiadają wiele zalet. Po pierwsze są w pełni bezpieczne dla naszych pupili, po drugie nadają się zarówno dla szczeniaka, jak i dla dorosłych piesków. Dobrej jakości zabawka kosztuje 20 – 70 zł, jednak okazuje się bardzo trwała. Dodatkowym atutem tego typu rozwiązania jest możliwość podawania psu stale świeżych, odmierzonych w odpowiednich porcjach przysmaków. Może to być specjalna pasta, a nawet ukryte w zabawce granulki karmy. Dobrze dobrany produkt potrafi zająć pupila na długi czas, masując dziąsła, a jednocześnie czyszcząc zęby.

W ofertach branży zoologicznej znajdziemy także inne akcesoria dla naszego pupila. Dobrym przykładem będzie tu chociażby koc dla psa czy przyczepka rowerowa dla psa. Koc dla psa jest standardowym elementem wyposażenia wielu legowisk. Możemy też zainwestować w koc dla psa z powłoką antypoślizgową czy koc dla psa z ciepłą warstwą termoizolacyjną. Przyczepka rowerowa dla psa będzie z kolei rozwiązaniem dla pasjonatów długich wędrówek. Dobrze dobrana przyczepka rowerowa dla psa świetnie sprawdzi się w przypadku czworonożnych seniorów, a także pupili małych ras, które posiadają słabą kondycję fizyczną.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji o akcesoriach dla czworonożnych pupili, zapoznaj się z innymi artykułami. Dowiesz się w nich, jak wybrać koc dla psa, czy zobaczysz, jak powinna wyglądać dobra przyczepka rowerowa dla psa i jaka jest cena jej zakupu.

ikona podziel się Przekaż dalej