Wbrew pozorom posiadanie psa to ogromny obowiązek. Oprócz karmienia i zabawy musisz też zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu na co dzień. Dodatkowo pies do poprawnego rozwoju oraz dostosowania się do życia w rodzinie potrzebuje ciągłych treningów. Możesz w tym celu wykorzystać linki treningowe (sprawdź na: https://malier.pl) dla psów lub inne akcesoria, które kupisz praktycznie w każdym sklepie zoologicznym. Pamiętaj, aby nigdy nie oczekiwać efektów po pierwszym treningu. Wypracowanie z psem odpowiedniego zachowania oraz posłuszeństwa wymaga czasu i sporej uwagi ze strony właściciela.

Jak tresować psa? Kilka przydatnych wskazówek

Jeśli masz w domu psa i chcesz trenować z nim określone zachowania oraz sztuczki, potrzebujesz w tym celu pewnych pomocy. Na treningach z pupilem doskonale sprawdzają się smycze treningowe, linki oraz akcesoria do zabawy np. aportowania. Kiedy zaopatrzysz się w linki treningowe dla psa oraz szereg innych pomocnych produktów, na pewno znacznie szybciej zauważysz pierwsze efekty Waszej wspólnej pracy.

Wiesz już, w jakie produkty zaopatrzyć się przed przystąpieniem do treningów z psem. Uwaga! Nie zapominaj o tzw. smaczkach, które stanowią dla psa nagrodę za wykonanie zadania i posłuszeństwo. Podczas treningu stosuj się do kilku wskazówek, a mianowicie:

  • bądź cierpliwy i daj psu czas do namysłu,
  • nigdy nie zmuszaj psa siłą do nauki sztuczek,
  • nie krzycz na pupila,
  • stosuj różne bodźce w postaci zabawek, akcesoriów i linek treningowych.

Kiedy Twoje działania treningowe będą zgodne z powyższymi wskazówkami, na pewno znacznie szybciej opanujesz swojego psa i staniecie się jeszcze lepszymi przyjaciółmi niż dotychczas.

Wychowywanie psa – kiedy najlepiej zacząć treningi?

Zarówno jeśli chodzi o socjalizację oraz uporządkowanie charakteru psa – zawsze warto robić to już od najmłodszych lat. Dzięki temu zyskasz pewność, że stosowane metody będą skuteczne i pozwolą na osiągnięcie zamierzonych celów wraz ze swoim pupilem. Przede wszystkim zadbaj o treningi nawet jeśli pies ma tylko kilka miesięcy, stopniuj poziom trudności treningów oraz wykorzystuj różne metody nagradzania pupila. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że psiak nie znudzi się nauką i chętnie będzie uczyć się nowych sztuczek i komend. Ogólnie rzecz biorąc – nauka psa sztuczek oraz dobrego zachowania powinna zacząć się tak wcześnie, jak tylko to możliwe – nawet zaraz po odbiorze szczeniaka z hodowli lub schroniska publicznego.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej