Główne czynniki wpływające na dobrostan zwierząt

Ogólne samopoczucie psa uzależnione jest nie tylko od zdrowej diety. Ma ona oczywiście kluczowe znaczenie dla ich dobrostanu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że może nie być wystarczająca dla zachowania ich w dobrej kondycji. Warto mieć świadomość, że na ich zdrowie wpływają również warunki, w jakich są przetrzymywane, oraz odpowiedni poziom aktywności. Dodatkowo warto pamiętać o regularnych kontrolach weterynaryjnych.

Jak karmić psa – główne zasady

Podobnie jak w przypadku człowieka, dieta psa powinna być kompletna i odpowiednio zbilansowana. Ilość podawanej karmy należy dopasować do wieku, rasy, wielkości psa, jego codziennej aktywności. Pamiętajmy również, że w wielu przypadkach konieczne może być również stosowanie diety wykluczeniowej. Psy mogą bowiem przechodzić różne choroby, w których podawanie im określonych składników nie będzie wskazane. Dodatkowo należy zapewnić naszym pupilom stały dostęp do czystej i świeżej wody.

Jeśli zależy nam na zdrowiu czworonoga, zapomnijmy o karmieniu go tym, co zostaje ze stołu. To, co dobre dla ludzi, niekoniecznie będzie odpowiednie dla układu trawiennego psa. Najlepiej zatem postawić na pełnoporcjowe karmy dla zwierząt, opracowane przez specjalistów. Karmy te dostarczają niezbędnych makro- i mikroelementów, często przeznaczone są dla poszczególnych ras, uwzględniając ich wymagania. Przy wyborze określonych karm warto jednak stawiać przede wszystkim na jakość oferowanych produktów.

Częstotliwość karmienia powinna być zawsze ustalana indywidualnie. Najczęściej psa karmimy raz lub dwa razy dziennie. Czasem, jeśli pies jest bardzo aktywny, można karmić go częściej, pamiętając o zmniejszeniu porcji. Warto również zadbać o to, by nie uzupełniać miski zbyt późno, gdyż może to spowodować konieczność wyprowadzenia psa w środku nocy.

Zdrowa przekąska dla psa

Rozwiązaniem dla wielu właścicieli psów jest podawanie gotowych karm i mieszanek. Warto jednak pamiętać, że mogą one różnić się między sobą jakością. Kupujmy produkty od cenionych producentów, którzy konsultują ich skład z ekspertami z dziedziny weterynarii. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu właściwej diety psa, sprawdź Ranchos Pedigree na primavera.pl – jakościowe i zdrowe przekąski, które możesz zabrać dla swojego pupila na dłuższy spacer. Taka przekąska może być zdrowym uzupełnieniem diety i przyda się podczas wielu zabaw z czworonogiem. Warto podkreślić, że oprócz jakościowego składu (95% mięsa), Ranchos Pedigree jest również cennym źródłem witamin A, D i E. Nie zawiera sztucznych barwników oraz aromatów i stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny