Karmy dla psów – czym powinny się charakteryzować?

Psy są z natury mięsożercami, dlatego głównym źródłem białka w ich diecie powinno być wysokojakościowe mięso oraz podroby. Jadłospis powinien być również wzbogacony o witaminy, które zapewnią pupilowi zdrowy rozwój. Wielu producentów decyduje się na wzbogacenie prowiantu o ziemniaki, rośliny strączkowe oraz zboża – oczywiście są to składniki dopuszczalne, jednak nie powinny one dominować w składzie pokarmu.

Jeżeli oczekujesz wysokiej jakości karmy, to warto zdecydować się na dokładną lekturę składu. Zawartość składników jest uporządkowana malejąco, więc surowiec znajdujący się na pierwszym miejscu będzie występował w największej ilości.

Karmy dla psów powinny skupiać w sobie wysokogatunkowe mięso – najlepszym przykładem może okazać się wołowina. Jakie składniki powinno się omijać szerokim łukiem? Przede wszystkim podroby oddzielone mechanicznie, ponieważ ich wartości odżywcze stoją na naprawdę niskim poziomie.

Osobiście uważamy, że o wiele lepiej postawić na zakup karmy mokrej. Suchy prowiant może być dobrym uzupełnieniem diety, jednak nie powinien on pełnić dominującej roli w jadłospisie.

Jak wybrać karmę dla kota?

Wąsate pupile potrafią być naprawdę wybrednymi smakoszami, z tego właśnie powodu wybór dobrej karmy dla kota może okazać się wyjątkowo trudnym zadaniem. Podobnie jak w przypadku psów, najlepiej postawić na produkty z dużą ilością mięsa. Najlepiej, aby występowało ono w formie świeżej, ponieważ koty niechętnie decydują się na picie samej wody, a mięso będzie mogło zagwarantować odpowiednie nawodnienie, jak i dostęp do najpotrzebniejszych składników odżywczych.

Koty przede wszystkim powinny być karmione mokrym pokarmem. Co prawda można zdecydować się na okazjonalne podanie karmy suchej, jednak nie należy stawiać takiego typu pożywienia na pierwszym miejscu.

Odpowiednia dieta czworonogów jest naprawdę ważna, dlatego chcielibyśmy zniechęcić do zakupu produktów, które można znaleźć w najpopularniejszych marketach. Tamtejsze propozycje charakteryzują się wyjątkowo niekorzystnym składem, kumulującym duże ilości produktów zbożowych, które nie zagwarantują najpotrzebniejszych wartości odżywczych.

Zasięgnij pomocy specjalistów!

Chciałbyś uzyskać profesjonalną wiedzę na temat rodzajów karm dla Twoich milusińskich? W takim wypadku powinieneś zdecydować się na odwiedzenie strony https://appet.pl/.Znajdziesz tam praktyczne porady na temat żywienia psów i kotów, a także głosy ekspertów. Appet to nie tylko porady – to również pierwszy na rynku innowacyjny konfigurator doboru karmy dla psów i kotów. Wystarczy podać podstawowe dane o zwierzaku, a nowoczesny algorytm dobierze idealną karmę, uwzględniając indywidualne potrzeby Twojego psa lub kota.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej