Jak się przygotować do zakupu gryzonia?

Do każdego nowego członka rodziny należy się przygotować. Nie inaczej jest w przypadku gryzoni, których obecność wymaga przygotowania odpowiednich warunków. Podstawą jest zagwarantowanie im odpowiedniego miejsca do życia - najlepiej jeśli będą to specjalne klatki dla gryzoni. Na co zwracać uwagę podczas zakupu? Znaczenie ma przede wszystkim rozmiar. Specjaliści rekomendują wybór możliwie jak największej klatki dla gryzoni, takiej jak np. https://www.bricomarche.pl/zwierzeta/gryzonie/akcesoria-pielegnacja dzięki czemu będą miały wystarczającą ilość terenu do zabawy i odpoczynku. Dobrym pomysłem są klatki dla gryzoni piętrowe, dzięki którym zwierzątko ma więcej miejsca i możliwości eksplorowania otoczenia, a my nie musimy poświęcać więcej przestrzeni.

Kluczowy jest oczywiście materiał, z którego została wykonana klatka. Do wyboru są lekkie, wygodne w czyszczeniu propozycje z tworzyw sztucznych, ale również te metalowe i aluminiowe, które są trwałe i niezwykle odporne na wszelkie uszkodzenia. Warto pamiętać, że to, w jaki sposób została wykonana klatka, wpływa na komfort i bezpieczeństwo naszego pupila. Poza klasycznymi propozycjami leżącymi aktualnie w sprzedaży można znaleźć ładnie wykończone klatki na nóżkach, które nie będą wpływać negatywnie na wygląd pomieszczenia.

Inne akcesoria dla gryzoni, które warto mieć

Poza domkiem dla zwierzaka warto zadbać również o wyposażenie. W klatce gryzoni powinny znaleźć się takie elementy, jak wyściółka w postaci trocin lub specjalnego granulatu, a także miski na pożywienie oraz wodę. Większość gatunków ucieszy się z obecności kołowrotka, dzięki któremu będą miały zapewnioną rozrywkę. Nie zaszkodzą także schodki, czy tunele, które są dla nich niczym plac zabaw dla dziecka.

Wiele z gryzoni doceni także obecność domków, które z jednej strony mogą być miejscem zabawy, z drugiej zaś - przydają się jako przestrzeń do wyciszenia się. Można wybrać go spośród propozycji drewnianych, plastikowych, w nawet samodzielnie wykonać z kartonu - grunt, by unikać zbyt małych elementów, które mogłyby zostać połknięte przez zwierzę. Domek pozwala na poczucie intymności, a także zapewnia bezpieczeństwo, dlatego to jedna z tych rzeczy, których zdecydowanie nie może zabraknąć wewnątrz klatki gryzonia.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny