Wakacje z psem – przyjemność i odpowiedzialność 

Urlop w towarzystwie pupila to coraz popularniejszy sposób na odpoczynek. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikasz rozłąki z psem i konieczności zaangażowania bliskich w opiekę nad zwierzęciem podczas Twojej nieobecności.

Jednak podróżowanie z psem za granicę to nie tylko przyjemności, ale też pewne wyzwania. Najważniejszym z nich jest zadbanie o bezpieczeństwo – zarówno swoje, jak i psa.

Jak podróżować z psem za granicą? 

Istnieje wiele możliwości na spędzenie urlopu z pupilem. Przygotowania rozpocznij od określenia kierunku podróży i środku transportu.

Jeśli planujesz podróż samochodem, wybierz kraje bliższe terytorialnie naszemu państwu lub bardzo dobrze z nim skomunikowane. Pamiętaj, że już kilkugodzinna podróż samochodem może okazać się bardzo wyczerpująca dla Twojego psa.

Wybierasz się do dalekiego kraju samolotem? W takiej sytuacji koniecznie upewnij się, czy wybrana linia lotnicza umożliwia transport psa – a jeśli tak, to na jakich zasadach.

Większość linii lotniczych, które zgadzają się na transport psa czy innego zwierzęcia domowego, oferuje kilka możliwości jego transportu, takich jak między innymi:

  • transport na pokładzie samolotu – w ten sposób będziesz mógł przetransportować jedynie niewielkiego psa, jako że zwierzę musi znajdować się w transporterze (wyjątkiem są psy towarzyszące),
  • transport w luku bagażowym – wbrew obiegowej opinii, zwierzęta podróżujące w ten sposób nie znajdują się w tym samym miejscu, co bagaże – luki są specjalnie wyodrębnionymi przestrzeniami dla zwierząt,
  • transport w samolocie transportowym.

Wybierając jedną z tych możliwości, zwróć uwagę na charakter Twojego psa, jego przyzwyczajenia i wcześniejsze doświadczenia w zakresie podróżowania. Komfort Twojego pupila powinien być dla Ciebie najważniejszy!

Uśmiechnięty pies siedzi w bagażniku samochodu nad morzem
Uśmiechnięty pies siedzi w bagażniku samochodu nad morzem

Najlepsze miejsca na urlop z psem 

Świat stoi przed Tobą otworem – podróżować z psem możesz w zasadzie wszędzie, o ile zapewnisz mu komfortowe warunki do przebycia podróży i nie narazisz go na dyskomfort lub stres.

Warto w pierwszej kolejności pomyśleć o naszych najbliższych sąsiadach. Ciekawym wyborem są na przykład Czechy, które odkryją przed Tobą tzn. małą Toskanię! Odwiedzając czeskie Morawy, możesz poczuć się jak we Włoszech, spacerując z pupilem po obrośniętych pagórkach.

Niemniej interesującym kierunkiem podróży są Węgry i Balaton, który jest nie tylko największym jeziorem tego kraju, ale też całej Europy Środkowej! To idealne miejsce na długie wyprawy w towarzystwie czworonoga, które można zwieńczyć odpoczynkiem nad wodą.

Jeśli szukasz wrażeń, z pewnością spodoba Ci się także w Słowacji, która znana jest z licznych źródeł geotermalnych i atrakcji przyrodniczych, takich jak góry, jaskinie czy rezerwaty przyrody. Będąc w tym kraju, nie zapomnij odwiedzić magicznej Bratysławy – stolicy leżącej na trójstyku granic Słowacji, Austrii i Węgier, która jest idealnym punktem wypadowym.

Jeśli jednak marzy Ci się dalsza podróż, przede wszystkim zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie na wakacje za granicą z psem!

Dziewczyna wyjmuje pieska, który siedzi w torbie, z bagażnika samochodu
Dziewczyna wyjmuje pieska, który siedzi w torbie, z bagażnika samochodu

Jakie ubezpieczenie warto wykupić na wakacje z psem? 

Kompleksowe ubezpieczenie podróżne to podstawa – niezależnie od tego, czy podróżujesz z pupilem, czy w pojedynkę. Polisa zapewni Ci spokój umysłu i ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji.

W AXA Assistance możesz dobrać i zakupić ubezpieczenie podróżne online, które zagwarantuje Ci nie tylko wsparcie 24/7, ale także wysokie limity na koszty leczenia za granicą.

W ofercie ubezpieczyciela znajdziesz trzy dostępne warianty ubezpieczenia, a na stronie możesz sprawdzić, ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje  w wybranym przez Ciebie wariancie.

Sprawdź ofertę ubezpieczenia od AXA, w którym również znajdziesz pomoc dla swojego pupila >>>

https://www.axa-assistance.pl/nasze-produkty/ubezpieczenie-turystyczne/

Wybierasz się w podróż samochodem? Nie zapomnij o rozszerzeniu zakresu swojego OC o ubezpieczenie samochodu na wakacje!

Moto assistance dostępne w ofercie AXA Assistance obejmuje szeroki zakres wsparcia dla podróżujących samochodem po  Europie. Kupując ubezpieczenie moto assistance, zyskujesz pomoc na drodze np. w razie awarii, wypadku czy kradzieży auta – niezależnie od posiadanego OC.

Wakacje z psem – o czym pamiętać? 

Wakacje z psem mogą być niezapomnianym czasem odpoczynku i beztroski, o ile odpowiednio wcześnie zadbasz o przygotowanie i ochronę w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Wybierz dogodne miejsce, zadbaj o ubezpieczenie i komfortowe, bezpieczne warunki dla Twojego pupila, aby móc cieszyć się wspólnym czasem i niezapomnianymi chwilami podczas wakacyjnych podróży!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny