Elektryczna obroża dla psa – opinie i cena

Dlaczego ludzie negatywnie oceniają obrożę na prąd?

W społeczeństwie elektryczna obroża dla psa nadal często traktowana jest jak smycz, która krzywdzi zwierzę. Większość ludzi negatywnie podchodzi do tematu elektrycznych obroży ma szyję, ponieważ kojarzą je wyłącznie z przemocą. Spójrzmy jednak na to zupełnie inaczej. Chyba każdy właściciel psów to trochę treser, prawda? Każdy w jakiś sposób karze swojego psa, gdy ten coś spsoci. Wielu opiekunów stosuje kary cielesne, inni zaś psychiczne. Krzyczenie, klapsy i karcenie jest normą w wychowywaniu psów przez ich właścicieli. Kiedy jednak pojawia się temat obroży z prądem, opiekunowie nagle zapominają o stosowanych karach dla swoich czworonogów – wypowiadając się o elektrycznych rozwiązaniach bardzo negatywnie.

Nikt nie używa elektrycznej obroży po to, by męczyć psa. Właściciele częściej do karcenia pupila korzystają z własnych rąk – i to jest smutna prawda. Poza tym, elektroniczna obroża nigdy nie sparaliżowała psa, bo posiada zbyt mało woltów na zrobienie krzywdy zwierzęciu. Rzecz jasna, nadmierne i niepoprawne używanie smyczy zawsze może zaszkodzić psu – jednak zupełnie tak samo, jak używanie rąk do dawania klapsów. Nadmierne karanie to zawsze ogromny stres dla czworonoga.

Do czego służy elektroniczna obroża dla psa?

Tego typu obroża traktowana jest jako szkoleniowa. Może pomóc np. oduczyć psa skakania przez ogrodzenie, ciągnięcia na smyczy lub bycia agresywnym. Kiedy właściciel będzie miał pilot od obroży w ręce, a pies obrożę na szyi, można się ze zwierzęciem natychmiastowo skomunikować. Dzięki obroży, pies będzie skupiał uwagę na właścicielu. Nieusłuchanemu psu, zawsze można pilotem wysłać do obroży ostrzeżenie w postaci impulsu bądź wibracji. Nie ma jednak powodów do obaw. Zawsze są one poniżej progu bólu pupila. Jednocześnie, są na tyle nieprzyjemne, że pies mimowolnie zaczyna się uczyć posłuszeństwa. Obroża doskonale przypomina o tym, że pies powinien się skoncentrować na zadaniu.

Pies podczas spaceru i sterowanie obroży, a także elektryczna obroża dla psa, porady i cena
Jaka elektryczna obroża dla psa będzie odpowiednia, czyli porady zakupowe i ceny

Tego typu urządzenia są niedobre dla kota. Dla kota poleca się zupełnie inne obroże – zwłaszcza, że to zwierzę ma mniejszy próg bólu niż pies. Mając niegrzecznego i nieusłuchanego psa, priorytetem nie będzie buda dla psa, zgrzebło dla psa lub kanapa dla psa. Skupić powinieneś się na jego wychowaniu. Elektryczna obroża dla psa to koszt od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Urządzenie zasilane jest bateriami od 3 do maksymalnie 9 woltów. To doskonałe i sprytne rozwiązanie, jeżeli nie możesz poradzić sobie z psem innymi metodami. Elektryczna obroża dla psa przydać się może przy ograniczaniu niektórych zachowań i pomocy w komunikacji z czworonogiem. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł na temat smyczy automatycznej.

Elektryczna obroża dla psa – czy warto jej używać?

W jakim przypadku sprawdzi się elektryczna obroża dla psa?

Obroże na prąd mogą pomóc w wychowaniu np. psa ze schroniska, który za żadne skarby nie chce słuchać właściciela. Uwierz, że nawet takiego czworonoga można socjalizować – gdy tylko znajdzie się odpowiednią metodę. Pomóc w komunikacji może właśnie elektroniczna obroża. Urządzenie może być pomocne również wtedy, gdy:

  • pies nadmiernie ugania się za zwierzyną / suczką podczas rui,
  • pies ucieka przez ogrodzenie,
  • pies szczeka w mieszkaniu (gdy właściciel zostawia go sam).

Jeżeli będziesz umiał odpowiednio nauczyć się obsługiwać elektroniczne urządzenie, z całą pewnością wyeliminujesz wiele złych nawyków psa. Trzeba jednak działać rozważnie, zgodnie z przeznaczeniem obroży elektrycznej. Nigdy po to, by celowo zadawać ból swojemu pupilowi! Wychowanie psa jest tak samo konieczne, jak dobre zgrzebło dla psa z długimi włosami, wygodna kanapa dla psa czy ciepła buda dla psa mieszkającego na zewnątrz domu.

Elektryczna obroża dla psa – a więc warto, czy nie warto?

Wszystko zależy od tego, jak sam podejdziesz do tematu. Gdy chcesz wypracować pewne pozytywne zachowania u psa i pomóc sobie w szkoleniu, obroża może pomóc w tej kwestii. Dzięki niej zaczniesz niemal natychmiastowo i lepiej komunikować się z czworonogiem. Pies będzie z kolei otrzymywał (dzięki elektrycznemu impulsowi) komunikat, że postępuje źle. Za pomocą elektrycznej obroży, zwierzak daleko nie ucieknie, nie będzie ciągnął na smyczy, a także nie zje czegoś czego nie powinien. Nie będzie też gryzł, atakował i skakał na obcych.

Elektryczna obroża da też psu poczucie wolności – ponieważ smycz zostawiasz wówczas w domu. Elektryczny treser pozwoli na uniknięcie różnych stresowych momentów. Przed zakupem zastanów się jednak, czy pomoc w postaci elektronicznej obroży na pewno przyda się w danej sytuacji. Oceń, czy obroża treningowa będzie dobrym wyjściem z trudnej sytuacji i czy na pewno pomoże wyszkolić psa na posłusznego.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 84,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny