Domowe sposoby - doradzamy, co i jak można wykonać samodzielnie

Odradzamy samodzielne oddziaływanie na zdrowie twojego pupila. Możemy zadziałać na zdrowie zwierzaka tylko w niewielkich dolegliwościach jak na przykład biegunka, tylko jeśli trwa do 24 godzin. Znajdziemy jednak ciekawe informacje jak samodzielnie poradzić sobie z różnymi problemami z psem w domu. Poznaj różne instrukcje jak pozbyć się pcheł czy też kamienia nazębnego. Przedstawiamy ciekawe informacje, jak poradzić sobie z sierścią na meblach czy problemami z sierścią u psa.

Czy istnieją domowe sposoby leczenia psa

Samodzielne leczenie psa nie jest bezpieczne. Powinien się tym zająć lekarz weterynarii, szczególnie że w wielu przypadkach nie wiemy co psu dolega i tylko specjalistyczne badania pozwalają uzyskać informacje o chorobie psa. Na zdrowie psa wpływa wiele czynników i zdarza się, że coś co wygląda na zwykłe przeziębienie może okazać się początkiem innej choroby. Pamiętaj, aby nigdy nie podawać psu leków dla ludzi, gdyż są one dla psa toksyczne. Bezpieczne są witaminy i suplementy.

Domowe sposoby leczenia okazują się przydatne przy drobnych dolegliwościach, jak na przykład biegunka. Biegunka u psa może występować z różnych przyczyn. Jeśli nie towarzyszą jej poważniejsze objawy jak osłabienie, gorączka, wymioty, można zastosować skuteczne, babcine metody. Najlepsza jest głodówka przez 24 godziny, kiedy to podajemy psu tylko wodę. Skuteczne mogą okazać się również węgiel leczniczy lub smecta. Inne sprawdzone metody to kleik z siemienia lnianego, który chroni żołądek przed podrażnieniem.

Poznaj ciekawe instrukcje jak poradzić sobie z pchłami cz też kamieniem nazębnym

Pchły to uciążliwe pasożyty, które pies w każdej chwili może przynieść ze spaceru. W sieci znajdziemy różne instrukcje pozbycia się tego problemu, jednak nie wszystkie są skuteczne. Sprawdzone metody to wykąpanie psa w szamponie przeciw pasożytom oraz wyczesywanie pcheł specjalnym grzebieniem. Jednak nie ma możliwości wyczesać wszystkich pcheł. Samodzielnie można zrobić spray przeciw pchłom na bazie octu. Szklankę octu dodajemy do 4 litrów ciepłej wody. Spryskujemy tym psa i pozostawiamy do wyschnięcia. Metoda ta jest nie tylko skuteczna, lecz także bezpieczna.

Kamień nazębny nie tylko brzydko wygląda, lecz także jest wylęgarnią bakterii. Istnieją jednak sprawdzone, domowe sposoby jak dbać o zęby czworonoga. Pamiętaj, żeby nie używać szczotki i pasty do zębów dla ludzi. Kilka razy w tygodni należy przecierać zęby psa przy pomocy gazika z pastą do zębów dla psów. Sprawdzone metody to również specjalna karma sucha, gryzaki, czy też preparaty, które dodaje się do karmy lub wody.

Domowe sposoby na piękną sierść u psa i na linienie

Pogorszenie się stanu sierści u psa to duże zmartwienie, szczególnie jeśli cieszymy się psem ras ozdobnych. W sieci znajdziemy różne informacje na ten temat. Jednak najbardziej sprawdzone metody to uzupełnienie diety psa w kwasy omega 6 i omega 3. Najlepiej zrobić to przez podawanie psu tłuszczy. Najlepszy jest olej z wiesiołka, oliwa z oliwek i olej słonecznikowy. Dawkowanie zależy od wielkości psa. Oliwę z oliwek należy podawać razem z posiłkiem lub po posiłku, gdyż podana na pusty żołądek może wywołać wymioty. Psu potrzebny jest również tłuszcz zwierzęcy. Najlepszy jest tran, gdyż jest on bezpieczny dla wątroby psa.

Możemy również zrobić samemu odżywkę do włosów dla psa. W tym celu należ zrobić coś w rodzaju majonezu, czyli ukręcić żółtko z 8 - 10 łyżkami oliwy z oliwek. Tą odżywkę nakładamy na sierść psa przed kąpielą. Czekamy około 50 minut, a następnie kąpiemy psa.

Dobre efekty przynosi również płukanką, którą wykonujemy po kąpieli. Możemy zrobić płukankę z octu w proporcjach: 1 łyżeczka octu na litr wody. Znanym sposobem na piękną sierść jest również płukanka z piwa.