Dentastix Pedigree – czy pies powinien to jeść?

Co daje psu jedzenie produktów typu Dentastix?

Jak powszechnie wiadomo, ochrona zębów jest bardzo ważna – zarówno w przypadku małych, jak i dużych psów. Zęby bowiem tak samo, jak i człowiekowi, nie służą wyłącznie do gryzienia pokarmów. Dentastix marki Pedigree jest pewnego rodzaju wygodnym sposobem na codzienne pielęgnowanie higieny zębów i dziąseł każdego psa. Gryząc Dentastixy, pies będzie miał po prostu… zdrowsze zęby. Nawet testy klinicznie wykazały, że codzienne karmienie psa tego typu produktami pozwala na redukowanie osadzania się płytki nazębnej, a także usuwanie kamienia nazębnego. Używając Dentastixów, może się on zredukować nawet o 80 %.

Co ważne, Dentastix usuwa również resztki pokarmowe, jest całkowicie strawny i smaczny. Nic dziwnego, że psy tak bardzo polubiły je jako formę przekąski lub nagrody za poprawnie wykonane zadanie. Produkty wyróżniają się oryginalnymi kształtami (zależnie od wybranego wariantu), kombinacją specjalnych tekstur oraz aktywnych cząsteczek czyszczących, a także ochranianiem zębów podczas gryzienia. Możesz je dostać w różnych pakietach, dopasowując rozmiar Dentastixów do wielkości, wieku czy możliwości swojego psiaka.

Rodzaje Dentastixów marki Pedigree

Zupełnie każdy pies pod warunkiem, że ma zdrowe zęby pozwalające mu żuć Dentastixy, może korzystać z produktu codziennie. To sprytny i smaczny sposób na zadbanie o codzienną higienę jamy ustnej psa. Gryzak tego typu jest rekomendowany przez VOHC do stosowania każdego dnia, by redukować gromadzenie się kamienia nazębnego. Również kształt gryzaka jest nie bez powodu skonstruowany w specyficzny sposób – przesuwać się może w tylne rejony jamy ustnej, więc będzie dbać o nawet te trudno dostępne partie psich zębów, naturalnie je czyszcząc. Oto niektóre dostępne rodzaje Dentastixów, według informacji na stronie Pedigree:

  • Pedigree Dentastix – codzienna pielęgnacja zębów
  • Pedigree Dentastix Fresh
  • Pedigree Dentastix Advanced
  • Pedigree Dentastix Chewy Chunx

Jest jeszcze kilka innych Dentastixów, o których warto będzie poczytać. Pożywne przekąski dla psów znajdziesz w sklepie Fajny Zwierzak, w bardzo atrakcyjnych cenach. Oprócz Dentastixów, wyszukać tam możesz również wysokojakościowe karmy takie, jak Purina Dog Chow, karma Simpsons lub karma Hills.

Polecane produkty Pedigree Dentastix – jaki mają skład?

Pedigree Dentastix – codzienna pielęgnacja zębów

Jeżeli chcesz zadbać o codzienną higienę jamy ustnej swojego pieska, warto będzie zakupić dla niego opakowanie Dentastixów Pedigree. Ten rodzaj produktów jest podstawowym, jaki możesz zapewnić swojemu pupilowi. Idealnie zadba o zdrowie psiaków – tych małych i tych dużych, w zależności od wybranego wariantu. Możliwości jest wiele, bo produkt sprzedawany jest w następujących pakietach:

  • dla młodych i małych psów (4 różne gramatury opakowań: 7, 28, 56 i 112 sztuk)
  • dla średnich psów (4 różne gramatury opakowań: 7, 28, 56 i 112 sztuk)
  • dla dużych psów (4 różne gramatury opakowań: 7, 28, 56 i 112 sztuk)

Pies gryzący Dentastix, a także informacje o skuteczności gryzaka, ich rodzajów, cenach oraz zastosowanie
Dentastix do gryzienia dla psa, czyli rodzaje, zastosowanie, skuteczność, wybór oraz ceny

Nie zapominaj o tym, że kamień nazębny u psów osadza się tak samo, jak i u człowieka. Dlatego należy wspomóc psa w usuwaniu go w naturalny sposób – na przykład poprzez gryzienie Dentastixa właśnie. Możesz karmić niektórymi nawet szczeniaka, który będzie żuł Dentastixa – zyska tym lepsze i zdrowsze zajęcie, niż np. gryzienie mebli albo legowiska. Rzecz jasna, dla małego psa trzeba odpowiednio dopasować dany gryzak. My skupimy się na analizie Dentastixów dla małych psów (5-10 kg), 880 g / 56 sztuk. Cena takiego opakowania to ok. 46 złotych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o polecanej suchej karmie dla psa.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

10 %

Tłuszcz surowy

1 %

Włókno surowe

3 %

Popiół surowy

10 %

Wilgotność

15 %

Polecane karmy dla psów w super cenie!

Pedigree Dentastix Fresh

Podobnie, jak podstawowej wersji, Pedigree Dentastix Fresh dzieli się na różne gramatury i przeznaczenie – dla psa małego, średniego lub dużego. Ten rodzaj Dentastixów pomaga zadbać o zdrowe zęby i dziąsła psa, zwłaszcza dzięki zawartym w produkcie aktywnym substancjom czyszczącym. W tej wersji Dentastixów połączono eukaliptus z zieloną herbatą, które razem wpływają pozytywnie na redukcję ilości bakterii VCS – to właśnie one najczęściej są przyczyną przykrego oddechu z jamy ustnej psa. Dzięki tym Dentastixom, pies może pozbyć się ok. 80 % kamienia nazębnego, jednocześnie zyskując świeży oddech. Pogryzając i żując Dentastixy, pies będzie miał zapewnioną ochronę zgryzu. Cena za opakowanie 440 g / 28 sztuk dla małych psów to ok. 25 zł. Poniżej wypisaliśmy najważniejsze składniki analityczne tych właśnie konkretnych Dentastixów.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

8,4 %

Tłuszcz surowy

1,3 %

Włókno surowe

2,8 %

Popiół surowy

5,4 %

Wilgotność

12 %

Pedigree Dentastix Chewy Chunx

To chętnie wybierana przekąska dla psów, która błyskawicznie pielęgnuje zęby każdego z nich. Dentastixy Chewy Chunx posiadają specjalny skład, który odpowiada za czyszczenie zębów pupila przy dosłownie każdym kęsie przysmaku. Żucie przekąski wpływa na lepszy stan dziąseł, a za sprawą braku cukru i niskokalorycznej receptury (mniej niż 2 % tłuszczu), nie ma przeciwwskazań do podawania psu przekąski między posiłkami. Możesz też posługiwać się produktem jako formą nagrody za poprawnie wykonane przez psa polecenie. Te Dentastixy kupić możesz zarówno o smaku wołowiny, jak i kurczaka. Podobnie, jak wszystkie Dentastixy od Pedigree, podzielone są one na odpowiednie dla małych, średnich i dużych ras psów. Cena za produkt maxi z wołowiną (5 x 68 g – dla średnich i dużych) to ok. 40 zł. Dentastix Pedigree Chewy Chunx jest do kupienia w sklepie Fajny Zwierzak obok innych wysokojakościowych produktów dla psów takich, jak karma Purina Dog Chow albo Hills. Oto analiza składu wycenionych wyżej przysmaków Dentastix dla średnich i dużych psów.

Procentowy skład karmy

Białko surowe

7 %

Tłuszcz surowy

1,8 %

Włókno surowe

0,6 %

Popiół surowy

6,1 %

Wilgotność

18 %

Oprócz gryzaków dbających o zdrowe zęby psa, warto zaopatrzyć się również w przydatne akcesoria dla psa takie, jak smycz, legowisko czy miski do jedzenia. Dzięki odpowiednim gadżetom, o wiele łatwiej będzie wychować czworonoga.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny