Każda rasa ma specyficzne cechy osobowości. Wybierz taką, która będzie pasować do Twojego charakteru. Dzięki temu stworzysz świetne relacje ze swoim czworonogiem. Niezależnie od tego, jaką rasę wybierzesz, zajrzyj na ogłoszenia - zwierzęta na sprzedaż i do oddania na stronie https://zwierzeta.bazos.pl/.

Jakiego psa wybrać?

Jeśli chcesz kupić psa, zwróć uwagę na swoją przestrzeń życiową. Mieszkasz w małym mieszkaniu, czy w domu? Pomyśl, czy stworzysz odpowiednie warunki dla dużego czworonoga? A może w Twoim salonie zmieści się tylko mały pupil? Czy masz duży ogród, na którym Twój czworonożny przyjaciel mógłby wybiegać się do woli? Zanim wybierzesz rasę, odpowiedz sobie na te pytania. Dzięki temu łatwiej podejmiesz ostateczną decyzję.

Zastanów się, ile czasu pochłonie opieka i wychowanie psa. Zastanów się, czy możesz to uwzględnić w swoim harmonogramie. Nie kupuj psa pod wpływem emocji. Podejmij świadomą i dojrzałą decyzję. Rozważ, czy będziesz w stanie zapewnić energicznemu czworonogowi długie spacery i aktywność, której potrzebuje. A może potrzebujesz niezależnego psa, który poradzi sobie sam w ciągu dnia?

Jaka rasa psa pasuje do Twojej osobowości i stylu życia?

Czytając książki o rasach psów, zwróć uwagę na to, jakie są wymagania i potrzeby czworonoga w zakresie ruchu. Prowadzisz aktywny tryb życia? Czy jesteś odkrywcą i łowcą przygód, a może wolisz odpoczywać w domowym zaciszu? Lubisz biegać, jeździć na rowerze, wspinać się, biwakować? A może wolisz spokojne spacery po okolicy? Czy pies, który potrzebuje dużej dawki ruchu będzie pasował do Twojej codziennej aktywności? A może szukasz kanapowca, który lubi leżeć na kolanach? Upewnij się, że potrzeby czworonożnego przyjaciela są podobne do Twoich. Dzięki temu nie musisz się martwić, że będzie się męczył.

Jeśli nie potrafisz zdecydować, czy wolisz małego, czy dużego psa, być może najlepszym wyborem będzie psiak średniej wielkości. Wszystkie czworonogi potrzebują regularnej aktywności, niezależnie od rasy, czy wielkości. Upewnij się, że jesteś w stanie zapewnić ją swojemu pupilowi. Jeśli szukasz psa, który może być partnerem do biegania, frisbee, czy agility, pomyśl o Border Collie. Proponowana rasa świetnie radzi sobie w tego typu konkursach.

Krótki poradnik dla przyszłego właściciela czworonoga

Wszystkie psy mają swoją, niepowtarzalną osobowość, ale też rodzą się z pewnymi instynktami i zachowaniami. Upewnij się, że naturalne predyspozycje czworonoga pasują do Twojego stylu życia. Jeśli już wybrałeś odpowiednią rasę, zapoznaj się z darmowymi ogłoszeniami w kategorii zwierzęta.

Jeżeli Twój pies ciągle szczeka, kopie podwórko, czy niszczy dom, potrzebuje dodatkowych zajęć. Zadbaj o to, by spożytkował energię w inny sposób. Wiele problemów z zachowaniem czworonoga wynika z niewystarczającej aktywności ruchowej. Zwróć uwagę na rasy, które nie wymagają dużo ruchu. Do tej grupy zaliczamy: maltańczyka, basseta, pekińczyka, mopsa, buldoga francuskiego, shih tzu, czy cocker-spaniela. Jeśli nie wiesz, jaką rasę wybrać, porozmawiaj z weterynarzem lub psim behawiorystą.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny