Spanie w łóżku z pupilem - plusy

Spanie z kotem lub psem (czytaj więcej na: www.sleepinghouse.pl) ma wielu zwolenników. Wśród zalet dzielenia sypialni z pupilem wymieniają oni przede wszystkim radość z możliwości przytulenia ukochanego pupila oraz poczucie bezpieczeństwa. Rzeczywiście, kontakt z psami lub kotami może mieć działanie terapeutyczne i zapobiegać depresji oraz stanom lękowym. Wielka miłość do pupila nie może jednak do końca przysłaniać niebezpieczeństw, jakie płyną ze spania w jednym łóżku z psem lub kotem. Należy pamiętać, że im mniej stresu, tym większa odporność.

Czy powinniśmy spać z pupilem w jednym łóżku?
Czy powinniśmy spać z pupilem w jednym łóżku?

Spanie w łóżku z pupilem - minusy

Psy i koty, w szczególności te wychodzące na dwór, roznoszą wiele bakterii. Jest to niebezpieczne dla właściciela, który może w ten sposób zarazić się nawet żółtaczką bądź pasożytami. Zwierzęta w łóżku nie sprzyjają również utrzymaniu higieny snu - budzą właściciela w nocy oraz zostawiają w pościeli swoje włosy, piasek i kurz przyniesione z dworu. Dodatkowo, niektórzy z właścicieli są tak przejęci tym, żeby nie obudzić ukochanego zwierzaka, że... nie wysypiają się, bo boją się wygodnie ułożyć!

Spanie w łóżku z pupilem a higiena

Spanie z pupilem (czytaj więcej na: www.sleepinghouse.pl), aby nie przysporzyło problemów, wymaga konsekwentnego utrzymania higieny. Przede wszystkim konieczne jest częste kąpanie zwierząt oraz oczyszczanie ich łap po powrocie ze spaceru. Warto też dbać o regularne odrobaczanie - kotów co trzy miesiące, psów co pół roku. Konieczne są częste zmiany pościeli oraz jej odpowiednie pranie w wysokiej temperaturze, która zabija wszystkie zarazki.

W sypialni, w której śpią zwierzęta, warto pamiętać także o innych udogodnieniach. Przede wszystkim jest to filtr powietrza. Przydatne będą również gadżety ułatwiające usuwanie na bieżąco sierści oraz ochrona materaca, którą można łatwo uprać i może być poddawana wysokiej temperaturze.

Odpowiedni materac do spania z pupilem

Aby chronić zdrowie pupila oraz dbać o swój dobry sen, warto również zaopatrzyć się w dobry materac. Ten, na którym śpią zwierzęta, powinien być wykonany z naturalnych materiałów. Powinien mieć także odpowiednią grubość oraz twardość dopasowaną do potrzeb opiekuna. Odpowiednim wyborem powinny być też materace w Głogowie na www.materaceglogow.pl np. renomowanej marki Hilding Anders o odpowiedniej szerokości - tak, aby wygodnie pomieściły pupila i właściciela oraz umożliwiły spokojny sen przez całą noc.

Czy powinniśmy spać z pupilem w jednym łóżku?
Czy powinniśmy spać z pupilem w jednym łóżku?

Spanie w łóżku z pupilem - przeciwwskazania

Spanie z psem lub kotem ma też wiele przeciwwskazań. Przede wszystkim nie powinny tego próbować osoby cierpiące na astmę lub różne alergie. Nie powinno się spać ze zwierzętami również podczas przeziębienia. Nie jest to także zalecane w przypadku małych dzieci, które jeszcze nie zdążyły się uodpornić na różnego rodzaju choroby i są bardziej podatne na zakażenia pasożytami.

Pomimo wielu minusów i przeciwwskazań, wiele właścicieli decyduje się na spanie w jednym łóżku z pupilem. Nawet ryzyko chorób oraz brak dostatecznej higieny w trakcie snu nie są w stanie przezwyciężyć dobrodziejstw kontaktu ze zwierzęciem.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej