Oznaki psiej miłości:

Pies merda ogonem na Twój widok

Pies używa ogona do porozumiewania się i komunikowania. Ułożenie ogona może ukazywać smutek, strach, czujność, podniecenie czy zaciekawienie i wiele innych emocji. Pies macha ogonem, kiedy jest podekscytowany. Widok ukochanej osoby zawsze wywołuje pozytywne emocje i nastraja na dobrze spędzony czas. Jeśli Twój pupil widząc Ciebie nawet z daleka czy wyczuwając Twój zapach, od razu wpada w pozytywny humor i merda ogonem to możesz być pewien, że tak psy okazują Ci uczucie i przywiązanie.

Pies przynosi Ci prezenty

Oznaka psiej miłości to chęć dzielenia się z Tobą swoimi rzeczami. Pies ciągle przynosi Ci piłeczki, pluszaki, gryzaki czy podkrada Twoje skarpetki, aby je później pozostawić na łóżku? To absolutnie nie jest złośliwość, a właśnie tak pies okazuje miłość! Pies przynosi ulubioną zabawkę tylko osobom, które naprawdę lubi. Daje wtedy do zrozumienia, że może z Tobą spędzać każdą chwilę i czerpie z tego ogromną radość. Wtedy też pies chce pokazać, jak bardzo Ci ufa - do tego stopnia, że może oddać Ci swoje skarby. Ty również możesz odwzajemnić przynoszenie prezentów, zajrzyj do sklepu zoologicznego i wybierz ulubioną zabawkę i pyszną karmę dla psa. Każdy pies ucieszy się z nowego szarpaka czy przysmaku.

Pies wita opiekuna

Wracasz do domu, a pies już czeka przy drzwiach? A może przechodząc ulicą, widzisz jak pupil wypatruje Cię w oknie? Miłośnik psów za te sytuacje, a psy okazują ludziom w ten sposób swoje uczucia. Przy długoletniej relacji, zdarza się, że pies rozpoznaje opiekuna po krokach z odległości kilkuset metrów! Psy potrafią kochać, a takie zachowania są tego najlepszym dowodem.

Pies śpi przy Tobie

Spanie w łóżku jest często mylnie odbierane przez opiekunów, jako chęć zawłaszczenia terytorium. Nic bardziej mylnego! Pies robi tak, bo Cię kocha i pragnie Cię chronić nawet podczas snu. Ciepło psa w nocy dodatkowo ogrzewa, więc jest to najlepsza poduszka! Jeżeli jednak nie jesteś w stanie przemóc się do spania wraz z psem, to sklep zoologiczny Fera posiada dużą ofertę legowisk dla psa – wybierz to najwygodniejsze!

Pies jest zawsze przy Tobie

Nie odstępowanie Ciebie na krok to piękna oznaka miłości psa. W zależności od rytmu dnia i przede wszystkim charakteru psa, jego chęć spędzania z Tobą czasu będzie inna. Po zabawie większość psów chce przytulać swojego pana, część będzie wolała po prostu obok niego leżeć, a jeszcze inne psy zapragną zjeść obok Ciebie karmę dla psa. Każdy ten rodzaj aktywności możesz urozmaicić poprzez wymianę co jakiś czas akcesoriów dla psa na nowe dostępne w sklepie zoologicznym.

Lizanie

Złościsz się, że pupil ciągle Cię ślini i nie może oderwać pyska od Ciebie? On w ten sposób pielęgnuje Cię i dba, czyli tak pies wyraża miłość! Nie odtrącaj pupila kiedy oddaje się lizaniu, a przekieruj tę aktywność na gryzaki i przysmaki ze sklepu zoologicznego.

Szukanie kontaktu wzrokowego

Każdy miłośnik psów zna sytuację, kiedy to pies patrzy się na niego z przenikliwością, wręcz pies gapi się na opiekuna. Dla nas, ludzi, może to być niezręczna sytuacja, ale dla naszych czworonożnych przyjaciół nie ma lepszych dowodów psiej miłości! Im głębsze spojrzenie, tym głębsze psie uczucia. Według badań, podczas wpatrywania się w swojego ukochanego człowieka, w mózgu psa wytwarza się oksytocyna, czyli hormon przywiązania.

Jak widać, psia miłość ma inne oblicza od znanej nam na co dzień, ale jest równie piękna i silna!

Pamiętaj, że niektóre psy potrzebują więcej czasu, aby zaufać i okazywać uczucia. Możesz wzmacniać pozytywne zachowanie psa, bawić się z nim zabawkami, wspólnie ćwiczyć i trafić do serca psa poprzez żołądek! Zapewnij mu ulubioną i pełnoporcjową karmę dla psa i wybierz jego ulubione przysmaki.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej