Bokser miniaturka – zdjęcia

W jaki sposób wygląda pies bokser?

Zanim przejdziemy do wyjaśniania sobie terminu psa miniaturki, przybliżmy wygląd boksera. Otóż, nie da się pomylić tych psów z żadną inną rasą psa. Szczeniak ma charakterystyczną głowę, będącą wąską i z kanciastą czaszką. Wyróżnia go też mocna kufa i przodozgryz – czyli nakładające się na siebie dolne siekacze (przed górnymi). W niczym nie przypomina go ani jamnik miniaturka, ani pudel toy, ani chihuahua. Bokserki mają też ciemną maskę na pyszczku. FCI oficjalnie uznało kilka umaszczeń, m.in.:

  • pręgowany,
  • biały,
  • albinos,
  • żółto-czerwony,
  • jasnożółty,
  • brązowo-ciemno-rudy.

Jeżeli niemiecki bokser jest pręgowany, to pręgi powinny się odróżniać od podstawowej barwy psów. Boksery mają mocno przylegającą, gładką i krótką sierść, która doskonale podkreśla muskularną sylwetkę psów. Ich budowa ciała jest dość krępa, jednak psy są bardzo zwinne.

Bokserki i ich charakter

Mały szczeniak już od najwcześniejszych miesięcy jest pewny siebie i wyróżnia się zrównoważonym charakterem. Tym, co cechuje psy rasy bokser, jest również ich temperament i żywiołowość, a także codzienna potrzeba dużej dawki aktywności fizycznej. Pies szybko przywiązuje się do właściciela, obdarzając go czułością, zaufaniem i wiernością. To rasa, która czasem bywa zaborcza, jednak nie domaga się miłości na każdym kroku.

Biały, albinos czy jasnożółty bokser miniaturka bardzo nie lubi podniesionego głosu swojego opiekuna, będąc przewrażliwiony na wysoki ton. Jest również uczulony na głośne rozmowy lub kłótnie w domu podobnie, jak pudel toy, chihuahua czy jamnik miniaturka. Bokserki nie lubią także zostawać same przez dłuższy czas, zatem nie nadają się do trzymania ich w domu przez kilka lub kilkanaście godzin dziennie w samotności. Warto dodać, że boksery są również bardzo aktywne, więc powinieneś zapewnić im jak największą dawkę ruchu. Niemiecki bokser preferuje jednak nie tylko zwykły spacer, ale też pragnie wielu zajęć fizycznych czy pobudzających umysł ćwiczeń. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o psach miniaturkach.

Polecane karmy dla psów - sprawdź ceny!

Pies bokser – czy istnieje bokser miniaturka? Ile on kosztuje?

Mini bokser – dlaczego taki pies nie istnieje? Zdjęcia

Nie da się nie zauważyć, że dzisiaj można spotkać się ze sporym problemem kynologicznego świata. Wiele osób, które „nie siedzą w temacie” uważają, że każda rasa psa posiada swoją miniaturkę. Oczywiście, nie jest to zgodne z prawdą. Mały bokser nie istnieje. Jeżeli więc zauważyłeś gdziekolwiek w Internecie ogłoszenie o tym, że na sprzedaż jest bokser miniaturka, pamiętaj – psy na pewno pochodzą z nielegalnej hodowli. Niestety, ale nie ma czegoś takiego, jak hodowla bokserów miniaturek. Dlaczego? Otóż, bokser miniaturka nie istnieje i nie jest uznany przez FCI.

Bokser miniaturka z motylem
Czy istnieje pies rasy bokser miniaturka i wszystko, co warto wiedzieć o bokserach

Miniaturki boksera pochodzą więc z nielegalnej, a także niezarejestrowanej hodowli, której właściciele są oszustami i bezprawnie krzyżują psy. Nie zapominaj, że „czystość rasy” ustala wyłącznie organizacja kynologiczna, a nie pseudo-hodowla! Jeśli bokser miniaturka nie został potwierdzoną rasą, to zwyczajnie nie istnieje w klasyfikacji FCI. W Polsce hodowlą „czystych ras” zajmują się następując organizacje:

  • ZKwP – Związek Kynologiczny w Polsce
  • PFK – Polska Federacja Kynologiczna
  • PKPR – Polski Klub Psa Rasowego

Bokser miniaturka to więc… kłamstwo?

Miniaturka boksera to wymysł nielegalnej hodowli. Pseudohodowcy w swoich działaniach sugerują się prawdopodobnie tym, iż związki kynologiczne nadal szukają nowych ras, tworząc je i krzyżując ze sobą kolejne psy (tylko, że posiadają odpowiednią wiedzę, by robić to bez szkody dla psów). Pseudohodowle korzystają z owego faktu i starają się sami mieszać niektóre rasy, stwarzając nowe – jednak bez oficjalnej zgody żadnego Stowarzyszenia Kynologicznego. Dlaczego to robią? Otóż, dla zarobku! Cena za boksera z rodowodem to zazwyczaj między 2500 a 4500 zł – a jego utrzymanie to między 250 a 400 zł miesięcznie. Miniaturki w Internecie często kosztują o wiele więcej niż standardowy rozmiarem bokser.

Czy istnieje więc rasa psa taka, jak bokser miniaturka? Otóż, nie ma oficjalnie uznanej takiej rasy przez wzorzec rasy FCI. Nie została ona zarejestrowana przez żadną Międzynarodową Federację Kynologiczną, a więc bokser miniaturka to wymysł wyłącznie pseudohodowli, chcących zarobić na szczeniakach w nielegalny sposób. Jeżeli więc zauważysz gdziekolwiek ogłoszenie w Internecie takie, jak „bokser miniaturka na sprzedaż”, raczej wystrzegaj się kupna pieska. Cena może być kusząca, jednak szczeniak z niezarejestrowanej hodowli prawdopodobnie będzie miał wiele problemów ze zdrowiem. W dodatku, możesz narobić sobie kłopotów, kupując psa z nielegalnego źródła!

ikona podziel się Przekaż dalej