Co zrobić z psem na wyjazd — planuj z wyprzedzeniem

Jeżeli masz psiaka w domu, oznacza to, że musisz zaplanować podróż z wyprzedzeniem. Jedną z najważniejszych decyzji psiego-rodzica jest to, co zrobić z psem na czas wyjazdu. To samo pytanie dotyczy również kotów. A nawet jeśli nie planujesz jechać na urlop w najbliższym czasie, to warto mieć plan awaryjny. Będziesz mieć kogoś, kto przypilnuje psa na czas pilnego wyjazdu do rodziny lub w podróż służbową. Przedstawiamy sprawdzone rozwiązania, na to gdzie można zostawić zwierzaka podczas Twojej nieobecności.

Znajdź opiekuna dla psa lub kota — rodzina i przyjaciele

Czy Twoi przyjaciele lub rodzina lubią Twojego psiaka ze wzajemnością? Podczas planowania wakacji, rozważ poproszenie ich o pomoc w opiece nad czworonożnym członkiem rodziny. Oczywiście sprawdź, czy ta osoba jest odpowiedzialna i ma wiedzę na temat podstaw opieki nad zwierzętami. Bądź ostrożny, jeśli Twój pies ma tendencje do oznaczania „nowego terytorium” lub gryzienia kapci, ponieważ może to nadwerężyć Waszą przyjaźń. ;-) Jeśli ta bliska osoba ma swojego pupila, zaproponuj, że pewnego dnia zwrócisz mu przysługę. :-)

Co jeśli nie masz nikogo bliskiego, kto mógłby się zająć psem? Oto Twój ratunek…

Co z psem, gdy wyjeżdżam na wakacje?
Co z psem, gdy wyjeżdżam na wakacje?

Tradycyjny psi hotel

Innym rozwiązaniem jest zawiezienie psa do tradycyjnego hotelu dla psów. Jeśli zdecydujesz się na tradycyjny hotel, upewnij się, że psiak ma zrobione wszelkie badania i szczepienia. Pamiętaj, że Twój pies będzie miał tam dużo interakcji z innymi zwierzętami. Hotele dla psów to zazwyczaj bezpieczne miejsca. Psy nie mogą uciec, a jeśli nie dogadują się ze sobą, można je łatwo rozdzielić, aby się nie spotkały. Przed zostawieniem psiaka należy zobaczyć obiekt, aby upewnić się, że jest czysty i ma wygodne miejsce do spania dla Twojego ukochanego pupila. Opinie i referencje psich hoteli można znaleźć na lokalnych stronach internetowych.

Wiadomo, że niektóre psy są bardziej niespokojne niż inne, a przyzwyczajenie się do nieznanego otoczenia może zająć im trochę czasu. Zwłaszcza jeśli psów jest dużo. Dlatego jeżeli z góry wiesz, że Twój psiak nie przepada za innymi zwierzętami, warto zaadresować problem wzajemnej agresji psów wobec siebie, a także dodatkowego stresu związanego z rozłąką.

Domowy hotel dla psów — alternatywna dla tradycyjnych hoteli

Domowy hotel dla psa na Pethomer.com to całodobowa opieka nad psem w domu tymczasowego opiekuna. Z ofertą domowych hoteli dla psów można zapoznać się wśród ogłoszeń lokalnych lub przez wyszukiwarkę internetową. Warto sprawdzić również platformę Pethomer.com. Serwis umożliwia łatwe wyszukiwanie petsitterów oferujących domowy hotel dla psa w wielu miastach w Polsce.

Domowy hotel w Pethomer to inaczej opieka nad psem podczas urlopu polegająca na całodobowym pobycie psa u petsittera. Podczas pobytu w domowym hotelu dla psów zwierzak może w spokoju odpoczywać i bawić się, a do tego jest otoczony czułą opieką. Tradycyjne hotele dla psów to nierzadko dodatkowy stres dla psa wywołany stałą obecność innych zwierząt i koniecznością spania w klatkach lub boksach. Opiekun Pethomer zajmuje się psem w swoim domu, wyprowadza go na długie spacery i opiekuje się według Twoich zaleceń. Możesz z nim być w stałym kontakcie i poprosić go o codzienną wysyłkę zdjęć psa, aby mieć pewność, że wszystko jest ok.

Opiekunowie z Pethomer są zweryfikowani przez administratorów portalu. To miłośnicy zwierząt, którzy opiekują się psami i kotami. Petsittera można wyszukać po lokalizacji, dacie i cenie. Na profilu każdego z nich znajdują się opinie, opis opiekuna oraz jego zdjęcia. Pethomer to alternatywa dla tradycyjnego psiego hotelu, w której Twój pies ma całą uwagę petsittera i bardziej indywidualną opiekę.

Opiekunowie z Pethomer oferują także inne usługi:

  • spacer z psem,
  • opiekę dzienną,
  • wizyty w domu psa lub kota.

Wiele psów czuje się komfortowo we własnym środowisku, więc posiadanie doświadczonego opiekuna zwierząt domowych, który przychodzi na karmienie, spacery i zabawę, jest świetną opcją. Zdecyduj, czy wolisz, aby petsitter odwiedzał Twój dom codziennie (a może kilka razy dziennie), aby spędzić trochę wartościowego czasu ze swoim zwierzakiem, czy też wolisz pozostawić psiaka w domu tymczasowego opiekuna na czas Twojej podróży.

Co z psem, gdy wyjeżdżam na wakacje?
Co z psem, gdy wyjeżdżam na wakacje?

Jak obniżyć stres u psa związany z rozłąką?

Jeśli Twoja rodzina nie może pomóc w opiece nad psem, alternatywą jest petsitter. Ale niezależnie od tego u kogo zostaje Twój ukochany pupil, trzeba go przygotować do Twojego wyjazdu. Skorzystaj z tej check-listy, aby złagodzić u psiaka stres związany z Twoją nieobecnością.

  • Spotkanie zapoznawcze z petsitterem — zabierz psa do domu, w którym będzie mieszkał jeszcze przed planowanym urlopem. Wspólnie wybierzcie się do miejsca, gdzie psiak spędzi czas, gdy Ciebie nie będzie. Spędźcie tam około godziny z tymczasowym opiekunem. Dzięki temu zwierzak zapozna się z domem petsittera i gdy przyjedzie tam kolejny raz, będzie czuł się komfortowo. Nie przejmuj się tą wizytą. Jeśli jest taka możliwość, odwiedź opiekuna nawet kilka razy przed wakacjami.
  • Wydrukuj wszystkie informacje o swoim psie dla petsittera — wliczając w to jego godziny spacerów, karmienia czy spania. Zapisz wszelkie sygnały, które pies daje, aby zakomunikować, że musi wyjść na zewnątrz. Jeśli Twój pies przyjmuje leki, podaj dawkowanie i harmonogram. Dodatkowo zapisz swój numer telefonu i adres swojego weterynarza.
  • Spakuj walizkę dla Twojego psa — zwierzak oczywiście będzie potrzebował zapas karmy, do tego nie zapomnij misek, smyczy, obroży, zabawek, gryzaków i legowiska dla psa. Twój pies też potrzebuje porządnej walizki. ;-)
  • Spakuj też coś swojego — znoszony t-shirt, koc z domu, cokolwiek z TWOIM zapachem. Ten przedmiot może pomóc Twojemu psu poczuć się bardziej komfortowo podczas Twojej nieobecności.

Zwierzęta zwykle nieźle przystosowują się do otoczenia. Niektóre nawet cieszą się dodatkową uwagą, jaką otrzymują, gdy ich opiekunowie wyjeżdżają. Niezależnie od tego, czy zostawiasz psiaka u petsittera w domowym hotelu dla psów, czy u swojej babci z czterema kotami, możesz być zaskoczony, jak dobrze sobie poradzą. :-) Klucz do szczęścia psiaka to odpowiednie przygotowanie do Twojego wyjazdu i poczucie bezpieczeństwa u tymczasowego opiekuna.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej