Dlaczego szyje z indyka są tak lubiane przez psy?

Jeśli twojemu pupilowi zdarza się za bardzo interesować twoimi butami, prawdopodobnie oznacza to, że brakuje mu dobrego gryzaka. Szyja z indyka dla psa (sprawdź na: https://uniszki.pl/produkt/szyja-z-indyka/) jest odpowiednio twarda, trudno ją rozszarpać, a zwierzak musi się postarać, aby ją przegryźć. Dlatego też taki gryzak na pewno zajmie go na dłużej. Tym samym twoje kapcie, paski, dywany będą zdecydowanie bezpieczniejsze.

Ponadto suszone indycze szyje to psi rarytas. Twojemu pupilowi przypadnie do gustu nie tylko ich forma i konsystencja, ale też sam smak. Jednocześnie za takimi walorami smakowymi będą szły też wartości odżywcze.

Szyje indycze to przede wszystkim źródło białka, które jest najważniejszym elementem w diecie psa. Należy jednak pamiętać, że na takich przekąskach nie należy opierać psiego menu – mogą one być tylko jego urozmaiceniem, uzupełnieniem.

Szyja z indyka dla psa – powody, dla który powinien spróbować jej i Twój pupil

Mimo wielu lat ewolucji psy w wielu sytuacjach zachowują się tak samo, jak ich przodkowie. Zwierzęta te nie bez powodu mają skłonność do tego, aby z zapałem przeżuwać, gryźć i rozszarpywać domowe poduszki.

Dawniej takie umiejętności pomagały im przetrwać. Psy, aby zdobyć pokarm, musiały polować na zwierzynę. Choć obecnie nie muszą tego praktykować, to ich natura nie pozwala im przestać gryźć, ćwiczyć szczęk i żuć smakowitych kąsków.

Niezaspokojona potrzeba gryzienia u psa może mieć przykre konsekwencje – zwłaszcza dla jego opiekuna. Nogi stołu z odciskami psich zębów, zniszczone zasłony czy tapicerka to tylko niektóre ze szkód, które może wyrządzić twój pupil.

Pamiętaj, że takie zachowanie nie jest przejawem agresji, a instynktownym odruchem. Aby ograniczyć ryzyko zniszczenia domowych sprzętów, spraw swojemu pupilowi dobry gryzak – naturalną, smaczną indyczą szyję.

Szyja z indyka jako „zabawka” dla psa

Psy, a zwłaszcza szczenięta, uwielbiają dobrą zabawę. Miej na uwadze, że to, co dla ciebie jest „aktem wandalizmu”, prawdopodobnie będzie świetną rozrywką dla twojego zwierzaka.

Szyje z indyka mogą zniechęcić psa do tego, aby zajmował się żuciem twojego ulubionego, skórzanego paska. Taki gryzak zajmie zwierzaka na dłużej, a ponadto nie będzie groźny dla jego zdrowia.

Niestety nie można powiedzieć tego o wszystkich przysmakach przeznaczonych do żucia i gryzienia przez psy. Niektóre z nich są bardzo przetworzone, a do ich produkcji jest wykorzystywana duża liczba toksycznych substancji chemicznych – np. nadtlenek wodoru, ług, sztuczne konserwanty, barwniki czy aromaty.

Dotyczy to przede wszystkim gryzaków z prasowanej skóry, które mogą mieć formę uroczych małych bucików. Podawanie ich psu może zaszkodzić jego zdrowiu.

Szyja z indyka dla psa a zdrowie jamy ustnej czworonoga

Jeśli zaniedbasz zdrowie jamy ustnej twojego pupila, może skończyć się to próchnicą, chorobami dziąseł, wypadaniem zębów, a nawet chorobami nerek i serca. Pierwszym krokiem do tego, aby uzębienie twojego pupila było w idealnym stanie, jest usuwanie płytki nazębnej.

Pies pozbywa się osadu z zębów, jedząc suchą karmę. Jednak dobrym sposobem na to, aby usunąć płytkę nazębną, jest podanie psu suszonej szyi z indyka. Jest ona dość twarda i chropowata, dlatego skutecznie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni zębów i dziąseł.

Twój pies jest nerwowy? Wybierz dla niego szyje z indyka!

Psy znoszą samotność zdecydowanie gorzej od ludzi. Dlatego, kiedy wychodzisz z domu, zaczynają się interesować rzeczami przesiąkniętymi twoim zapachem – mogą to być twoje buty, spodnie czy poduszka, na której śpisz.

Pies rozładowuje emocje nie tylko przez aktywność fizyczną, ale także gryząc, szarpiąc i „polując”. Dlatego, aby ukoić nerwy zestresowanego zwierzaka, spraw mu smaczny, naturalny gryzak – szyję z indyka.

Tresura psa – dlaczego mogą pomóc Ci w niej szyje z indyka?

Chcesz nauczyć swojego psa aportowania? A może chciałbyś zrobić z niego championa i przygotowujesz go do zawodów? W takim razie nie obejdzie się bez dobrych przekąsek. Jedną z nich może być np. suszona szyja indyka. Taki gryzak stanowi satysfakcjonującą nagrodę dla zwierzaka, który właśnie nauczył się reagować na nowe komendy.

Zastanów się, czy twojemu psu na pewno jest potrzebna kolejna gumowa zabawka – jeśli ma on ich bogatą kolekcję, pomyśl o sprawieniu mu szyi z indyka, czyli pysznego, naturalnego gryzaka.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej