Buty trekkingowe nie tylko na górskie wyprawy

Przyjęło się traktować buty trekkingowe jako obuwie przeznaczone wyłącznie do zdobywania górskich szczytów. Czy słusznie? Tak i nie, ponieważ niektóre modele butów trekkingowych rzeczywiście nie sprawdzą się poza trudnymi warunkami górskimi. Jednak, jeżeli jesienny i zimowy spacer ma być przyjemnością zarówno dla psa, jak i właściciela, stopy nie mogą być narażone na zmarznięcie i zawilgocenie. I tu idealnie sprawdzają się buty trekkingowe, które nie mają sobie równych w spełnieniu tego zadania. Zwracajmy po prostu uwagę na buty trekkingowe przeznaczone do terenów nizinnych i niskich gór.

Buty trekkingowe zabezpieczone są wodoodporną membraną. Membrana wysokiej jakości gwarantuje, że spacer w najbardziej deszczowy dzień nie zakończy się katarem i przeziębieniem z powodu mokrych stóp. Buty trekkingowe marki Jack Wolfskin, dostępne w sklepie https://www.e-horyzont.pl/ zabezpieczone są membraną TEXAPORE O2+ , która gwarantuje nieprzemakalność oraz wysoką przepuszczalność pary wodnej. Dzięki tej drugiej właściwości stopy mają zapewnioną niezbędną wentylację.

Buty trekkingowe - gwarantowany komfort

Spacer z psem oprócz oczywistych funkcji fizjologicznych jest czasem wzmożonej aktywności pupila i jego pana. Oczywiście bierzemy pod uwagę możliwości, ale głównie potrzeby naszego psa. Warto zapewnić mu nie tylko nudne z jego perspektywy spacery utartymi ścieżkami, ale w miarę możliwości zabierać go w nowe miejsca. Leśne ścieżki to raj dla wszystkich psów. Idealnie spełnią potrzebę eksploracji, poznawania nowych zapachów i tę związaną z aktywnością fizyczną.

Solidna podeszwa firmy vibram, w którą wyposażone są modele butów trekkingowych dostępnych w https://sklep.jack-wolfskin.pl/buty/buty-meskie/buty-gorskie-i-trekkingowe-meskie.html zapewnia doskonałą przyczepność do zróżnicowanego podłoża. Jej właściwości gwarantują wysoki komfort użytkowania oraz zapobiegają niebezpiecznym poślizgom w trakcie deszczu lub zamarzniętego śniegu.

Niskie czy wysokie buty trekkingowe?

Decydując się na zakup butów trekkingowych, do wyboru mamy niskie, w których wysokość cholewki sięga przed kostkę, oraz wysokie, sięgające do lub powyżej kostki. Buty z niską cholewką zapewnią większą swobodę ruchów oraz są zdecydowanie lżejsze od wysokich. Dodatkową ich zaletą jest elastyczna podeszwa oraz szybszy sposób wiązania. Na rynku dostępne są nieprzemakalne niskie buty trekkingowe, które z powodzeniem można wykorzystywać w czasie jesiennej pluchy.

Wysokie buty trekkingowe gwarantują zabezpieczenie przed błotem, wodą i śniegiem. Idealnie sprawdzą się podczas zimowych spacerów z psem. Niewątpliwie wyższe obuwie zapewnia także większy komfort cieplny. Dodatkowym atutem butów wysokich, jest zapewnienie większej stabilizacji stopy i stawu skokowego. Podczas dłuższych wędrówek po zróżnicowanym terenie stopy narażone są na zmęczenie, a co za tym idzie łatwiej o uraz.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny