Kiedy warto kupić buty ochronne dla psa?

Buty dla pupila to uroczy dodatek, który jednak pełni bardzo ważną funkcję, dbając o bezpieczeństwo psa. Akcesoria tego rodzaju świetnie sprawdzą się zwłaszcza zimą, kiedy zetknięcie łap z zimną powierzchnią może powodować dyskomfort lub grozić ich odmrożeniem. Psie buty to też skuteczne zabezpieczenie czułych łapek przed szkodliwym działaniem soli i innych substancji, którymi podczas mrozów posypywane są miejskie chodniki. Warto jednak wiedzieć, że buty mogą przydać się psu nie tylko zimą - świetnie spiszą się także w przypadku górskich wycieczek, podczas których istnieje ryzyko powstania na szlaku otarć lub skaleczeń łap. Dodatkowo, lekkie buciki warto zakładać psu, gdy posiada on już rany, aby uchronić je przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami.

Jakie buty dla yorka, a jakie dla owczarka?

Kiedy zajdzie konieczność zakupu butów dla pupila, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. W specjalistycznych sklepach, między innymi na stronie https://apetete.pl/buty-dla-psa.html znajduje się szeroki wybór psiego obuwia w różnych rozmiarach, które dostosowane są do odpowiednich ras. Aby dobrać najlepsze buty dla swojego czworonoga, wystarczy zmierzyć długość jego przednich i tylnych łap, a następnie porównać je z tabelą rozmiarów producenta wybranych butów. W wielu przypadkach dostępne są rozmiary od XXS do XXL, dlatego też bez problemu można zakupić zarówno buty dla małych psów, jak i naprawdę dużego psa. Należy również pamiętać, że buty muszą być doskonale dopasowane, wygodne i lekkie - najlepiej, aby były one regulowane, na przykład na rzep, a także wykonane były z solidnego materiału, który będzie odporny na uszkodzenia.

Co robić, kiedy pupil nie chce nosić butów?

Przyzwyczajanie czworonożnego przyjaciela do noszenia obuwia nie zawsze należy do najprostszych zadań. Zdarza się, że pupil w ramach buntu nie ma najmniejszego zamiaru zrobić ani jednego kroku. W takim przypadku najlepiej upewnić się, czy zakupione buty na pewno są dobrze dopasowane i nie powodują u psa dyskomfortu podczas chodzenia. Jeżeli jednak okaże się, że problem leży w czystej niechęci do tego akcesorium, warto poświęcić pupilowi czas i postarać się oswoić go z obuwiem, na przykład prosząc o podanie łapki, zaś za każde jej podanie nagrodzenie go w miły sposób.

Dobrze, aby nauka chodzenia w butach była podzielona na kilka etapów. Zmuszanie psa do spacerowania w nich z pewnością nie przyniesie dobrych skutków, a jedynie wywoła w czworonogu strach i jeszcze bardziej zniechęci go do ich zakładania. Naukę chodzenia w psich butach można też przeprowadzać zakładając pupilowi w domowym zaciszu najpierw jeden but, następnie dwa, trzy i finalnie cztery. Stopniowe przyzwyczajanie może okazać się skuteczniejsze niż zakładanie ich od razu na każdą z łap. Dobrym sposobem jest też odwrócenie uwagi psa bawiąc się z nim, kiedy będzie miał na sobie nowe buty.

Jeżeli zamierzasz sprezentować swojemu psu pierwsze w jego życiu buty, zanim je jeszcze kupisz, możesz przyzwyczajać go do osłoniętych łap przy pomocy zwykłych skarpetek dziecięcych. Warto robić to etapami, podobnie jak w przypadku samego obuwia, zakładając stopniowo po jednej skarpetce na przykład co kilka dni i częstując pyszną przekąską za każdym razem, kiedy zrobi postępy w nauce. Dzięki temu, założenie butów nie powinno być dla psa przykrym doświadczeniem, gdyż będzie już nieco oswojony z osłoną, która chronić będzie jego wrażliwe łapki.

Materiały sponsorowane
Rekomendowane preparaty na pchły i kleszcze

Obawiasz się o zdrowie swojego zwierzaka i szukasz sprawdzonych preparatów ochronnych? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane preparaty na pchły i kleszcze

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny