Artykuły dla psów - lista i opisy najbardziej potrzebnych akcesoriów

Pies żyjący u ludzkiego boku daje wiele radości. Jednakże opieka nad nim to także pewne obowiązki. Dbanie o to by był zdrowy, szczęśliwy i najedzony. Ważne są codzienne spacery i zabawy dające ujście energii zwierzaka. Nie można zapominać o pielęgnacji sierści oraz pazurów. Wykonanie tych zadań znacznie ułatwiają artykuły dla psów. W które produkty musi zaopatrzyć się każdy właściciel czworonoga?

Podstawowe produkty dla psa

Artykuły dla psów to podzielone na kilka kategorii rzeczy, które musi kupić każdy właściciel czworonoga. Niezależnie od tego czy jest miłośnikiem małych, średnich czy dużych psów. Część z akcesoriów jest niezbędna do karmienia i pojenia psa. Inne zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas codziennych spacerów i zabaw. Niezwykle istotną grupę stanowią przybory do pielęgnacji. Dzięki nim sierść zwierzaka jest zadbana i nie pokrywa wszystkich powierzchni w domu. Warto też zaopatrzyć się w szampony i inne środki do mycia i pielęgnacji sierści. Zatem, które psie gadżety są najbardziej potrzebne?

Już od pierwszego dnia obecności zwierzaka w domu trzeba wygospodarować mu miejsce do spania. Dotyczy to wszystkich piesków, bez względu na wielkość. Legowisko jest, więc jedną z pierwszych ważnych rzeczy. Do dyspozycji są różne wersje posłania dla psa. Najlepiej wybierać produkty łatwe do wyczyszczenia, ze ściąganą zewnętrzną powłoką. Poza tym legowisko musi być dopasowane do gabarytów czworonoga. Dla małych zwierząt najlepsze są posłania tekstylne lub wiklinowe. Średnie i duże psy potrzebują więcej miejsca do spania. Najlepsze są, więc legowiska w formie materaca. Można je kupić i online i w sklepie stacjonarnym.

Żywienie szczeniaków i dorosłych psów ma ogromny wpływ na ich kondycję. Podawanie zbilansowanej karmy to gwarancja zdrowia pupila. Zatem kolejne ważne akcesoria to miski i poidełka. Mogą zawierać takie dodatki jak automatyczne podajniki karmy i wody. Najistotniejsze jest jednak to by były dopasowane do wielkości psa. Małe rasy jedzą z niewielkich misek ustawionych na podłodze. Dla dużych psów lepsze są miski ulokowane na podwyższeniach. Najlepiej wybierać naczynia wykonane ze stali szlachetnej lub wersje ceramiczne wyposażone w antypoślizgowe nakładki. Posłania i miski szerzej opisujemy w innych artykułach na naszej stronie.

Akcesoria do wyprowadzania i pielęgnacji psów

Każdy sklep z akcesoriami dla psów oferuje różne fajne obroże i smycze. Bez nich nie ma mowy o spacerze, który będzie komfortowy i bezpieczny dla psa. Wiele osób decyduje się na zakup ekskluzywnej obroży dla szczeniaków. To nie najlepsze rozwiązanie, ponieważ zwierzę szybko z niej wyrośnie. Lepiej kupić wygodną, regulowaną obróżkę. Dla małych ras polecane są również szelki. Przy dokonywaniu wyboru nie należy kierować się wyłącznie ceną, tanio nie zawsze znaczy dobrze. Zdecydowanie warto zakupić również takie gadżety jak piłki, gryzaki, sznury do przeciągania, kule na smakołyki.

Nieważne czy w grę wchodzą zakupy online czy tradycyjne, wybierając smycz trzeba mieć na uwadze jej jakość. Musi być wykonana z materiału, którego pies nie będzie w stanie przegryźć. Poza tym dopasowuje się ją do wagi czworonoga. W sklepach dostępne są trzy rodzaje smyczy. Najlepsze do nauki chodzenia przy nodze są wersje o jednej długości. Większy zakres ruchu oferują fajne odmiany regulowane. Smycze automatyczne są długie, więc dają psu największa swobodę podczas spaceru. Na koniec pozostały nie mniej ważne przybory do pielęgnacji zwierząt.

Wyczesywanie sierści to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Dlatego też szczotki i furminatory to niezbędne artykuły dla psów. Pierwsze z wymienionych są najlepsze dla długowłosych zwierzaków. Do likwidowania kołtunów w długim włosiu służą trymery. Fuminatory lepiej sprawdzają się przy czesaniu piesków krótkowłosych. Opisywane przybory można kupić stosunkowo tanio, zawsze jednak na pierwszym miejscu musi być jakość. Wszystkie psie akcesoria wymienione powyżej dokładniej opisujemy na naszej stronie. Naszej uwadze nie uszły również inne, interesujące dodatki.