Antyszczekacz dla psa – opis, działanie, cena, porady, opinie
Jeżeli szczekanie psa staje się problemem dla sąsiadów w bloku, warto spróbować uciszyć swoje zwierzę. Antyszczekacz dla psa to specjalistyczne urządzenie, które zapobiega szczekaniu lub wyciu czworonoga. Działanie antyszczekacza jest niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Pies sąsiada codziennie ujada? Wypróbuj antyszczekacz, który może raz na zawsze zlikwidować problem.
Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o artykułach dla psów.

Antyszczekacz dla psa – jak działa urządzenie?
Jak antyszczekacz zapobiega wyciu psów?
Antyszczekacz to urządzenie powstałe z myślą o zbyt głośnych czworonogach. Sprzęt inteligentnie rozpoznać może szczekanie psa – gdy tylko to zrobi zacznie emitować niesłyszalne dźwięki dla ludzi. Nie są one bardzo niebezpieczne dla psów, aczkolwiek na pewno nieprzyjemne. Z pomocą antyszczekacza można uwolnić się od hałaśliwych psów bądź nauczyć szczenięta, dlaczego nie powinny szczekać bez powodu. Musisz pamiętać jednak, że urządzenie nie będzie tak samo działać na wszystkie psy. Jeżeli to rasa obronna, prawdopodobnie dźwięki nie będą robić na psie wielkiego wrażenia. Może to zatem nie powstrzymać go od uporczywego szczeniaka.
Antyszczekacz, w zależności od rodzaju urządzenia, emituje wysokie dźwięki o wybranej częstotliwości. Możesz dostosować długość rozchodzących się fal dźwiękowych do odległości, w jakiej znajdują się psy – w ten sposób sprawiając im dyskomfort. Opinie użytkowników wskazują, że antyszczekacz bardzo często potrafi powstrzymywać czworonogi przed agresywnymi zachowaniami. Oto kilka polecanych urządzeń tego typu, które kupić możesz w sklepie Fajny Zwierzak.
- Odstraszacz psów Isotronic – cena od 73 zł
- Odstraszacz psów Dogchaser 2– cena od 79 zł
- Odstraszacz psów Dazer II– cena od 129 zł
Warto przejrzeć asortyment sklepu Fajny Zwierzak, w którym znajdziesz również inne przydatne akcesoria i gadżety dla psów, jak mleko dla szczeniąt lub karmę ułatwiającą usuwanie kamienia nazębnego u psa.
Antyszczekacz do tresury psa – czy jest skuteczny?
Niektóre antyszczekacze stanowią świetny element uzupełniający tresurę psa. Możesz za pomocą takiego urządzenia oduczyć czworonoga szczekania i ujadania. Szczególnie dobre opinie posiada obroża antyszczekowa. Możesz traktować ją jako swego rodzaju „komendę”. Gdy pies nie będzie się poprawnie zachowywać, wówczas wystarczy jej użyć. To skuteczne narzędzie również w momencie, gdy zostawiasz psa samego na kilka godzin a sąsiedzi skarżą się, że pies ujada. Obroża uruchomi się za każdym szczeknięciem i upomni psa, by tego nie robił. Trzeba jednak liczyć się z faktem, że urządzenie nie zawsze skutecznie zadziała na pupila.
Zanim użyjesz obroży antyszczekowej warto spróbować innych metod niż karcenie czworonoga elektronicznym urządzeniem. Psa trzeba przede wszystkim oswajać z samotnością. Nie można go rozpuszczać i poświęcać przesadnie dużo uwagi, gdy jest szczeniakiem – konsekwencją może być bowiem wycie i szczekanie w momencie oddalenia się właściciela. Kupując psa pamiętaj również o tym, że niektóre rasy nie są stworzone do życia w ciasnym mieszkaniu wielorodzinnego bloku i mogą wyć z niewybiegania. Powinieneś trenować z czworonogiem wyjścia oraz podstawowe komendy. Wypada również samodzielnie nauczyć go poprawnego zachowywania się w momencie, gdy opuszczasz mieszkanie. Jeśli usłyszysz wycie powinieneś wrócić i pochodzić chwilę po pokoju, kompletnie ignorując psa. W ten sposób możesz dać mu do zrozumienia, że wycie nic nie da – a pies powinien cierpliwie poczekać do momentu, gdy wrócisz. Kiedy żadna metoda nie pomoże, właśnie wtedy spróbować można użyć antyszczekacza.
Polecane karmy i akcesoria dla psów - sprawdź je!
Jak poprawnie korzystać z antyszczekacza w postaci obroży?
Używanie antyszczekacza – obroży odstraszającej na psy
Powinieneś zaznajomić się z instrukcją urządzenia i poprawnie ustawić emitowane impulsy, zaczynając od najsłabszego poziomu. Pies nie może skakać lub bać się po emisji dźwięku, inaczej będziesz mu sprawiał ból antyszczekaczem. Po uruchomieniu się urządzenia pies powinien się otrzepać, nastroszyć uszy bądź zmienić zachowanie. Zbyt drastyczne korzystanie z antyszczekacza może sprawić, że pies stanie się bardziej nerwowy i przerażony. Pamiętaj, że:

- powinieneś dostosować siłę impulsu elektrycznego do progu
bólu swojego czworonoga,
- niektóre antyszczekacze nie działają efektywnie,
- wiele urządzeń nie posiada zabezpieczenia, przesyłając ciągły sygnał
(zwłaszcza tańsze modele).
Jeżeli boisz się wyrządzenia krzywdy psychicznej lub fizycznej swojemu psu, zdecyduj się na łagodne środki uspokajające (np. ziołowe tabletki na uspokojenie Pokusa NoStress). Znajdziesz je w sklepie Fajny Zwierzak obok innych produktów takich, jak karma wspomagająca usuwanie kamienia nazębnego u psa bądź mleko dla szczeniąt.
Dlaczego używanie antyszczekacza nie zawsze jest bezpieczne dla psa?
Antyszczekacz nie działa tak samo na wszystkie psy. U wyjątkowo wrażliwej rasy antyszczekacz może wręcz wywoływać ból i lęk lub stresować je. Możesz przypadkowo doprowadzić do wyuczonej bezradności psa, kiedy to traci on umiejętność odczuwania jakichkolwiek emocji. Stale wówczas ziewa, piszczy, drży, drapie się, wycofuje i oblizuje. Antyszczekacz może wywołać również silny stres u psów, przez co stają się one podatniejsze na wszelakie choroby. U innych czworonogów pojawić się może z kolei agresja lub głęboka depresja. Właśnie dlatego w kilku krajach zakazano stosowania antyszczekaczy (np. w Szwecji i Niemczech).
Pamiętaj, że pies nadmiernie szczeka bądź ujada wcale nie bez powodu. Z reguły jest to wynik zaniedbania behawioralnego lub wzmocnionych negatywnych zachowań z winy opiekuna. Zanim podejmiesz decyzję o stosowaniu antyszczekacza, spróbuj zrozumieć kłopot swojego pupila. Zabierz go na badania, bo problem może leżeć w zdrowiu czworonoga. Przede wszystkim poświęć też czas swojemu psu, by umocnić więź i ograniczyć złe zachowanie pupila.
Ludzie trzymają zwierzaki bo to modne, ale mają duży kłopot z poświeceniem im czasu. Obserwuję psiaki sąsiadów które całymi dniami stoją pod płotem bez wychodzenia na spacer i jedyna ich rozrywką jest bieganie wzdłuż płotu i ujadanie.