Karma dla czworonożnych domowników

Zwierzęta są lojalne, wierne i kochają bezwarunkowo. Za ciepły kąt i pełną miskę odwdzięczają się szczerą miłością. Dlatego właśnie opieka nad nimi jest pięknym doświadczeniem. Nie można jednak zapominać, że wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Wybierając karmę dla pupila, trzeba wziąć pod uwagę jego aktywność, wiek, stan zdrowia, skłonność do alergii itp. Na podstawie tej wiedzy można dopasować odpowiedni pokarm, wybierając spośród wielu rodzajów: https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/karmy-dla-kotow. Dobrze jest też skorzystać z porad ekspertów, opinii innych użytkowników, zaufać znanym i lubianym producentom. Kupując odpowiednią karmę, należy sprawdzić jej skład, a także kierować się wytycznymi z tabeli żywienia umieszczonej na opakowaniu lub na stronie producenta. Ważne jest, aby karma mokra i sucha były przeznaczone dla konkretnego zwierzęcia. Nie należy podawać kotu psiego jedzenia – i na odwrót. Wybierając żywność dla psa, dobrze jest sprawdzić produkty skierowane do konkretnych ras: https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat/karmy-dla-psow. Najważniejsze, aby pamiętać, że pies nie powinien być karmiony resztkami ze stołu czy jedzeniem, które zamierza się wyrzucić. Domowe zwierzęta mają swoje potrzeby żywieniowe, a ich zaspokojenie zapewni im zdrowie i dobre samopoczucie. Warto też oczywiście zaopatrzyć pupila w miski, dostosowane do jego rozmiaru i możliwości. Należy ułatwić psu lub kotu dostęp do pożywienia, zwrócić uwagę czy ta czynność nie sprawia mu problemu. Zawsze trzeba pamiętać o misce na wodę i regularnie ją uzupełniać.

Akcesoria z kotem w roli głównej – o czym pamiętać?

Jak wiadomo, koci świat rządzi się swoimi prawami. Koty są trochę wyniosłe, trochę przekorne i trochę… nieobliczalne. Bywają, a raczej są, największymi indywidualistami w całej rodzinie. W jaki sposób zadowolić kota i czy to w ogóle możliwe? Na co zwrócić uwagę, kompletując kocie akcesoria? Mogłoby się wydawać, że koty są wybredne, jednak ich potrzeby nie różnią się bardzo od potrzeb innych zwierzaków. Ważne jest to, aby zapewnić im miejsce do zabawy, higieny i spokojnego snu. Kupując kocią kuwetę, należy upewnić się, że spełnia wymogi bezpieczeństwa, a więc sprawdzić materiał i jakość wykonania. Kuwetę można wypełnić piaskiem, jednak coraz częściej zastępuje się go żwirkiem lub drobnymi granulkami. Dobrze jest przez kilka dni obserwować kota, czy dane podłoże mu odpowiada, a w razie wątpliwości zasięgnąć porady u weterynarza. Kolejną ważną kocią potrzebą jest zabawa, często związana z dużą aktywnością fizyczną. Piłeczki, ruchome zabawki, na które mogą „polować” to idealne wręcz rozwiązanie. Warto też pamiętać o drapakach. Czynność drapania jest typowa dla kotów, które w ten sposób zaznaczają swoją obecność, gimnastykują się i czyszczą pazury. Można zainwestować w jeden przyrząd, służący do drapania i wspinaczki, którą koty uwielbiają. W takim wypadku drapak musi być stabilny i bezpieczny. Drapaki mogą być wykonane z płyty wiórowej, pokrytej pluszem lub sznurkiem. Mogą mieć różne kształty i pełnić wiele funkcji, np. posiadać dodatkowe zabawki. Duży wybór drapaków, zabawek, legowisk, misek i wielu innych akcesoriów można znaleźć w jednym miejscu: https://www.mediaexpert.pl/artykuly-dla-zwierzat. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu, który można spędzić ze swoim pupilem.

Odpowiedzi na psie potrzeby, czyli przegląd akcesoriów

Jednym z ważniejszych akcesoriów dla psa jest smycz. Pies potrzebuje długich spacerów, które będą idealnym uzupełnieniem zdrowego żywienia. Jak wybrać odpowiednią smycz? Wiele zależy od wielkości i wagi psa, ale też jego wieku. Młody psiak, który dopiero uczy się chodzenia na smyczy, może skakać, ciągnąć i próbować się jej pozbyć. Smycze ringówki w postaci linki z „pętlą” budzą wiele kontrowersji, ale mogą być niezastąpione w takiej sytuacji. Ringówka nie zrobi krzywdy psu, a pętla wyposażona jest w blokady chroniące przed uduszeniem. Taka smycz może być rozwiązaniem tymczasowym, dopóki pies nie nauczy się spacerować przy nodze. W przypadku małych psów częstym wyborem jest smycz z regulowaną długością, która też ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zwierzak ma nieco więcej swobody, jednak nie zawsze wyczuje intencje właściciela, który sygnalizuje je poprzez ruch smyczą. Wybór smyczy jest ogromny: skórzane, sznurkowe, nylonowe, o różnej długości i różnym kolorze. Stając przed kwestią wyboru obroży lub szelek, bierze się także pod uwagę wielkość i rasę psa. Psy, tak jak koty, kochają dobrą zabawę, czyli gryzaki o różnych kształtach, piszczące lub nie, kauczukowe piłeczki, pluszowe maskotki. Zabawki też warto dopasować do wieku, energii i możliwości psa. Spełniając psie potrzeby, nie wolno zapominać o higienie i pielęgnacji. Przyrządy do czesania, szampon do kąpieli, cążki do pazurów i woreczki na odchody to absolutny niezbędnik. Bogaty wybór psich akcesoriów dostępnych w jednym miejscu to zawsze przepis na udane zakupy!

ikona podziel się Przekaż dalej