#1 Przysmaki podane na milion sposobów

Przysmaki to coś co powinniśmy zabierać ze sobą na spacer. Po pierwsze dlatego, żeby w jego trakcie móc ćwiczyć różne komendy, a po drugie, że jest to bardzo dobry uspokajacz i odwracacz uwagi od zakłóceń, które wyzwalają w psie zbyt wiele emocji. Możesz je rozsypać psu w trawie tak, aby musiał chwilę powęszyć co również pomoże mu się uspokoić, ale także, żeby zyskać czas na uspokojenie się pupila. Bardzo ciekawym sposobem jest także noszenie ze sobą konga wypełnionego przysmakami, które w ramach uspokojenia psiak będzie musiał wydobyć z niego.

#2 Kong, gryzak i mata do wylizywania 

Nic tak nie uspokaja psiaka jak możliwość gryzienia i lizania. W tym celu doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju zabawki na przysmaki, a także maty do wylizywania. Kong możemy wypełnić zarówno przysmakami, mokrą karmą, czy twarogiem, a nawet wysmarować masłem orzechowym bez oleju palmowego, soli czy cukru. To doskonała zabawa i zarazem bardzo absorbująca psi umysł rozrywka, dzięki czemu nasz pupil uspokoi się i wyciszy. Bardzo dobrze sprawdzą się także wszelkie gryzaki mięsne takie jak kości, uszy wieprzowe, przełyki i inne smakołyki.

#3 Klatka kenelowa

Nie jest prawdą, że pies w klatce doświadcza jakiejś krzywdy. Dobrze wprowadzona klatka jest w stanie stać się dla psa azylem, w którym psiak sobie odpoczywa, wycisza się i uspokaja. Zostawianie w domu nadpobudliwego psa może oznaczać kłopoty i pies szybko po naszym wyjściu będzie poszukiwał rozrywki. Może przy tych poszukiwaniach zrobić sobie krzywdę czego z pewnością każdy właściciel chciałby uniknąć i zabezpieczyć psiaka pod swoją nieobecność możliwie najlepiej.

#4 Środki uspokajające dla psa

Kiedy wszystkie środki zawodzą, a nasz psiak jest ciągle pobudzony lub wystraszony, np. w czasie Sylwestra wówczas warto sięgnąć po ogólnodostępne środki uspokajające bezpieczne dla czworonogów, np. w postaci zarówno tabletek jak i obroży. Uspokojenie psa jest ważne dla jego zdrowia tak psychicznego jak i fizycznego, dlatego warto podejmować trud i pracować z psem na znalezieniu idealnej techniki relaksacyjnej. Musimy obserwować naszego psa w różnych sytuacjach i badań, które momenty wyzwalają w nim pobudzenie i w których momentach doznaje uspokojenia i te chwile wykorzystywać.

#5 Muzyka relaksacyjna dla psa

To nie żart! W sieci znajdziesz gotowe składanki muzyki relaksacyjnej dla psów, w trakcie której słuchania psy doznają relaksu i uspokajają się.Psy są bardzo wrażliwe na dźwięki, dlatego warto wykorzystywać ich zmysł słuchu do wsłuchiwania się w kojące dźwięki połączone z dźwiękami natury.

ikona podziel się Przekaż dalej