Zabawki dla świnki morskiej

Dlaczego warto kupić śwince artykuły do zabawy?

Bez cienia wątpliwości, świnki morskie są inteligentnymi, ciekawskimi, ale też pełnymi energii gryzoniami. Bardzo lubią towarzystwo nie tylko drugiej świnki, ale też człowieka. Kiedy nie mają zapewnionego towarzysza, muszą w jakiś sposób dać ujść swojej energii oraz nieco rozruszać się w klatce. Do tego przyda się odpowiednia zabawka, dostosowana do budowy i specyfiki świnki. Gryzoń nie powinien się nudzić, by nie stać się ospały i nieszczęśliwy. Aby świnka morska mogła zatem spożytkować swoją energię i być zawsze wesoła, warto będzie przejrzeć sklep zoologiczny w celu zakupu ciekawych gadżetów do klatki. Nie wiesz, jak oswoić świnkę morską? Kolorowe zabawki z całą pewnością sprawią, że będzie to prostsze!

Dużo osób uważa, że świnki są leniwe. Oczywiście, nie należą one do skocznych zwierząt tak, jak chomik czy koszatniczka. Jednak, świnki też nie lubią się nudzić! Jeżeli nie zapewnisz im odpowiedniej zabawy, staną się przygnębione i zaczną marudzić. Okazuje się, że nie tylko odpowiednia klatka dla świnki morskiej jest najważniejsza – liczy się bowiem jej wyposażenie. Warto będzie zatem zainwestować w przydatne akcesoria takie, jak materac, kocyk, hamak i wiele innych. Świnka lubi bowiem od czasu do czasu wskoczyć np. na dach domku bądź wylegiwać się na miękkich legowiskach. Zabawka zapewni radość nie tylko śwince, ale i właścicielowi. Dzięki niej będziesz mógł zaobserwować, jak świnka radzi sobie z nowym przedmiotem, co czasem może być bardzo zabawne – zwłaszcza, że radosna świnka… podskakuje!

Najlepsze zabawki dla świnki morskiej

Okazuje się, że niemal każdy sklep zoologiczny ma do zaoferowania naprawdę wiele zabawek dla świnek morskich. W sklepie znajdują się produkty zaprojektowane specjalnie dla gryzoni, które będą dla nich bezpieczne i zapewnią wiele radości z zabawy. Podczas kupowania zabawek należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

1. Zabawki dla chomików nie są zabawkami dla świnek morskich! Na pierwszy rzut oka możesz uznać, że kołowrotek będzie świetną zabawką dla świnki. Jednak, kręgosłup świnek bardzo różni się od budowy kręgosłupa chomików – są one o wiele słabsze, więc świnka nie da rady korzystać z takiej zabawki. A, jeżeli spróbuje, może tylko uszkodzić sobie kręgosłup!

2. Nie musisz kupować bardzo wymyślnych zabawek dla świnek. Nie potrzeba jej zmuszać do aktywności fizycznej. Posiadając zwykły kocyk czy domek świnka na pewno dobrze go spożytkuje, poświęcając mu mnóstwo energii – mnóstwo, jak na gryzonia o mniejszej aktywności fizycznej.

Polecane karmy dla świnek morskich - sprawdź promocje

Czym świnki morskie lubią się bawić?

Przydatne akcesoria do klatki dla świnek morskich

Świnka morska rasy skinny, peruwianka, sheltie czy świnka morska rozetka bardzo lubią niektóre akcesoria w klatce. Największą uwagę powinno się jednak przyłożyć do zakupu przedmiotów takich, jak:

  • domek z drewna – takiego domku nie trzeba kupować w sklepie zoologicznym, bo z powodzeniem zrobisz go również samodzielnie. Drewniane domki są trwałe, a także ciężkie do zniszczenia przez prosiaczka. Mało tego, świnka morska może go podgryzać, w ten sposób ścierając sobie ząbki. Drewniane domki są ładne, a także można z nich ustanowić niemal każdą konstrukcję czy też zabawkę. Jedyną wadą drewnianych domków jest fakt, że kosztują więcej od plastikowych. Weź jednak pod uwagę fakt, że plastik może zaszkodzić śwince po przegryzieniu, a także nie wygląda zbyt estetycznie w klatce.
  • ręczne zabawki dla świnek – zawsze warto stawiać na własnoręcznie wykonane zabawki, które są świetną alternatywą dla drogich nieraz zabawek ze sklepu zoologicznego. Ozdoby typy DIY nie należą do drogich, a w dodatku możesz je dopasować do danego wybiegu czy też klatki. Możesz np. skorzystać z grubszego kartonu i zrobić z niego kryjówkę dla świnki. Możesz też zrobić jej prezent w postaci np. własnoręcznie uszytego hamaka – oczywiście, z wytrzymałego materiału.
Świnka morska w kwiatu wianku
Jakie zabawki dla świnki morskiej warto kupić lub zrobić samodzielnie krok po kroku

Warto zwracać uwagę na to, by zabawki dla świnek morskich były tworzone z materiałów ekologicznych, które nie będą w stanie zaszkodzić zwierzakowi. Nie zapominaj o tym, że świnki morskie bardzo często podskubują różne elementy wyposażenia klatki, więc lepiej nie sięgać po najtańsze produkty. Niestety, ale mogą one wyłącznie zaszkodzić gryzoniom. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także ten artykuł o akcesoriach dla świnek morskich.

Pozostałe zabawki do klatki dla świnki morskiej

Aby świnka morska była szczęśliwa w swojej klatce, warto będzie zakupić jej:

  • hamak – dzięki niemu świnka będzie mogła się zrelaksować lub wyspać. Świnki lubią się bujać na takich hamakach, bo daje im to wiele frajdy. Pamiętaj jednak, by zawiesić hamak możliwie nisko nad ziemią.
  • polarowe kocyki – każda świnka je uwielbia! Gryzonie chętnie na nich leżą, skaczę po nich lub się w nich zakopują.
  • tunele – świnki morskie z radością się w takich chowają lub bawią. Może to być np. tunel wykonany z naturalnej tektury, który zamocujesz na metalowym łańcuszku do góry klatki. Średnica tunelu powinna być nieco większa niż świnka morska.
  • torba ziołowa z gryzakami – możesz zawiesić taką na klatce, a świnki będą buszować w torbie w poszukiwaniu smaczków. Aby ogryźć lub odczepić torbę ziołową, świnki będą musiały się nieźle napracować! W ten sposób zapewnisz im atrakcję na wiele godzin, jednocześnie nie zakłócając swojego snu. Worek, obijając się o klatkę, nie będzie bowiem hałasował – zwłaszcza, że takie akcesoria zazwyczaj są jutowe. Szybko przekonasz się, jak bardzo świnki morskie polubią „rozpracowywanie” pachnącego woreczka!
ikona podziel się Przekaż dalej