Legowisko dla świnki morskiej

Huśtawka dla świnki morskiej

Huśtawka jest to alternatywa dla klasycznego łóżeczka, w którym może odpoczywać świnka morska. Jeżeli zawiesisz taką huśtawkę nisko nad ziemią, w ten sposób będziesz mógł odizolować ją przed np. zabrudzeniami z podłoża w formie trocin, peletu albo fekaliów świnki morskiej. Najlepiej szukać huśtawki możliwie jak najwyższej jakości bawełny. Dzięki temu sianko nie będzie wczepiało się w huśtawkę, długo pozostając czyste.

Minusem takiego posłania jest jednak fakt, że świnki morskie posiadają dość słabe kręgosłupy. To więc zdecydowanie lepsza opcja dodatkowa, dla młodszych świnek. Warunkiem zawieszenia huśtawki jest jej niskie zamocowanie nad ziemią. Nie powinno się bowiem narażać rasy kawii domowej na zbyt wysokie i trudne skoki! Warto też dowiedzieć się, jak uszyć taką huśtawkę samodzielnie. W ten sposób możesz dobrać jej wielkość do swojej świnki morskiej.

Cena za dobrej jakości huśtawkę zaczyna się od ok. 45 zł.

Łóżeczko z materacem wodoodpornym

Świnka morska potrafi przespać nawet ok. 6 godzin w trakcie dnia, z czego więcej czasu poświęca jednak drzemce. Każda świnka morska ceni sobie relaks, odpoczynek i leniwe wylegiwanie się na swoim łóżeczku. Może to jednak wynikać z faktu, że świnka się nudzi – w naturze sporo czasu zajmuje jej bowiem poszukiwanie żywności. Klatka dla świnki morskiej umożliwia jej sięgnąć po ukochany przysmak niemal o każdej porze dnia i nocy. Właśnie dlatego świnka się nudzi.

Żeby śwince było przytulnie i wygodnie, warto będzie zainwestować np. w łóżeczko, przypominające nieco… ludzkie posłanie. Tego typu legowisko jest bardzo łatwo zmontować, zwłaszcza gdy wykonane będzie z wysokiej jakości drewna. Drewniane łóżeczko będzie stabilne i zapewni śwince wygodny odpoczynek. Warto szukać takiego łóżka, które będzie wyposażone w wodoodporny materacyk i poduszeczkę.

Cena za drewniane łóżeczko zaczyna się od ok. 70 zł.

Polecane karmy dla świnek morskich - sprawdź promocje

Łóżko-kieszonka dla świnki

Warto zastanowić się również nad tego typu legowiskiem dla świnek morskich. Wykonane jest ono zazwyczaj z miękkiego materiału, który łączy się z inną miękką tkaniną, np. z polarem. Legowisko dla świnek morskich przypomina nieco kiszonkę albo tunel. Kawie domowe bardzo je lubią, ponieważ mogą w takim łóżeczku nie tylko wypocząć, ale też się schronić i ogrzać. Kieszonka powinna być usztywniona z dwóch stron, by podczas użytkowana przez świnkę mogła zachować swój oryginalny kształt. Dodatkowo warto, gdy tunel nie będzie usztywniany, by można było złożyć łóżeczko w „harmonijkę”. Świnka z całą pewnością ucieszy się z takiego legowiska, zyskując świetne miejsce do zabawy, relaksu i ukrywania się. A może zainteresuje cię także ten artykuł z poradami, jak rozpoznać płeć świnki morskiej?

Cena za takie legowisko zaczyna się od ok. 35 zł.

Wygodne legowiska dla świnek morskich

Śpiworek dla świnki morskiej

Podobnie, jak legowisko-kieszonka, śpiworek umożliwia śwince morskiej niesamowicie wygodny wypoczynek. Zazwyczaj wykonany jest on z dość mocnego materiału tapicerskiego, który ma przyjemną i miękką w dotyku teksturę. Ważne, by śpiworek dla świnki był odporny na mechacenie, działanie promieni UV oraz ścieranie. Dobrze też, by można go było czyścić na mokro.

W środku śpiworków najczęściej znajduje się specjalne wypełnienie sprawiające, że posłanie jest bardzo wygodne i miękkie. Warto szukać wersji wzmocnionej dodatkowymi szwami po to, by śpiwór zachowywał swój pierwotny kształt i nie zapadał się. To doskonała alternatywa dla wszelakich innych posłań dla kawii domowej.

Ceny śpiworków zaczynają się już od 30 zł.

Leżak dla świnki morskiej

Bardzo często leżak ten przypomina wyglądem materac. Czasem bywa on obszywany materiałem, który imituje np. kożuszek. Leżaki dla świnek są bardzo wytrzymałe i posiadają różne wymiary. A więc, możesz bez problemu dopasować go do swojej świnki! Przez to, że leżak nie posiada żadnych dodatkowych elementów, łatwo jest go utrzymać w czystości. To posłanie odporne na zabrudzenia (pod warunkiem kupna dobrego materiału), będące bardzo poręczne. Nie ma problemu, by zabrać taki leżak również ze sobą w podróż!

Ceny za tego typu legowisko dla świnki morskiej zaczynają się od 15 zł.

Domek dla świnki morskiej

Ostatnią propozycją jest specjalny domek, w którym świnka morska może wypoczywać. Lepiej sprawdzi się jednak domek z drewna, gdyż plastikowy jest niezbyt wygodny oraz może posiadać toksyczne związki. Jak wiadomo, świnka lubi podgryzać drewno. A więc, będzie mogła swobodnie „skubać” drewniany domek, bez obaw o zatrucie! Domki często połączone są nietoksycznym klejem, będącym bezpiecznym dla gryzoni.

Domek dla świnki morskiej to koszt zazwyczaj od 30 zł wzwyż.

ikona podziel się Przekaż dalej