Pułapka na szczury – tradycyjna łapka na szczury lub myszy

Domowe sposoby na myszy to przede wszystkim łapka. Tradycyjna budowa pułapka jest bardzo prosta, a produkt okazuje wysoką skuteczność w zwalczaniu myszy. Niestety łapka nie będzie najskuteczniejszą opcją w przypadku walki ze szczurami.

Po pierwsze, szczury posiadają bardzo dobry węch i często omijają zastawione na nie pułapki. Do drugie, łapka na szczury może być użyta tylko jeden raz, bowiem przesiąka zapachem złapanego osobnika.

Jeśli łapka okaże się skuteczna w przypadku jednego szczura, reszta stada będzie ją omijała z daleka. Dlatego metoda może okazać się skuteczna w przypadku pojedynczego osobnika. Nie będzie natomiast najlepszym rozwiązaniem przy całej szczurzej rodzinie.

A może żywołowna pułapka na szczury?

Wiemy już, że tradycyjna łapka na szczury nie jest najskuteczniejszą metodą walki z intruzami. Innym ciekawym sposobem okazuje się żywołowna pułapka na szczury. Jest to najbardziej humanitarne, jednak nie do końca efektywne rozwiązanie.

Żywołowna klatka posiada miejsce na wabik, którego dotknięcie powoduje zwolnienie mechanizmu blokującego drzwiczki. Budowa pułapki jest dość prosta, a jej zastawienie nie powinno sprawić dużych trudności.

Jak sama nazwa wskazuje, żywołowna pułapka na szczury nie stanowi zagrożenia dla ich życia. Myszy, szczury czy inne gryzonie zostają uwięzione w środku produktu. Po złapaniu gryzonia, następuje problem, co zrobić ze schwytanym zwierzęciem.

Jak wytępić szczury? Pułapka lepowa

Innym, coraz popularniejszym rozwiązaniem jest tak zwana łapka lepowa. Jej budowa jest bardzo prosta. Łapka zostaje wyposażona w bardzo mocny, niewysychający klej, który znajduje się na całej swojej podstawie. W centralnym miejscu umieszcza się kawałek jedzenia, który ma zwabić szkodnika.

Klej jest na tyle mocny, że skutecznie zatrzyma mysz lub niewielkiego szczura. Jego skuteczność nie będzie natomiast idealna w przypadku dużych osobników. Dodatkową trudnością jest konieczność przytwierdzenia łapki lepowej do podłoża. Bez tego gryzoń może uciec wraz z produktem.

Pułapka lepowa nie jest toksyczna dla człowieka, jednak może być dość nieprzyjemna w eksploatacji. Produkt nie wykazuje też zbyt dużej skuteczności w miejscach silnie zakurzonych lub podatnych na silną ekspozycję słoneczną. Jeśli szukasz więcej wskazówek, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak pozbyć się szczurów.

To szczurki lubią najbardziej!

Elektryczna pułapka na szczury, myszy i inne gryzonie. Czy to dobre rozwiązanie?

W ofertach sprzedaży znajdują się różnorodne łapice. Coraz większą popularnością cieszy się elektryczna pułapka na szczury, uważana za bardziej humanitarne rozwiązanie. Zwierze ginące w tradycyjnych łapkach czy wytępione poprzez trutkę może być narażone na wielogodzinny ból. Tymczasem elektryczna pułapka na gryzonie zapewnia bardzo szybkie i skuteczne działanie.

Budowa pułapki jest dość prosta. Elektroniczna łapka przeważnie posiada formę tunelu, na którego końcu umieszcza się wabik na myszy lub inne gryzonie. Po wejściu gryzonia do wnętrza, następuje uwolnienie silnego impulsu elektrycznego, które zabija zwierzę.

Elektroniczna pułapka na szczury wykazuje dużą skuteczność i nadaje się do wielokrotnego zastosowania. Jej jedynym mankamentem będzie nieco wyższa cena zakupu. Elektryczna pułapka może kosztować od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Większość produktów nadaje się do użytku domowego i do ustawienia w garażach czy piwnicach.

Elektroniczna łapka na myszy i inne gryzonie może wymagać stałego zasilania do prądu. Lepszej jakości modele posiadają wbudowany akumulator, umożliwiający bezprzewodową pracę. Wybór nowoczesnych, dostępnych w sprzedaży modeli jest bardzo szeroki, a elektryczna łapka może być dobrana adekwatnie do gatunku gryzonia.

Czy można zrobić skuteczne, domowe łapice na gryzonie? Pułapka na szczury wykonana z wiadra i z butelki

Osoby, które zastanawiają się, jak wytępić szczury, często interesują się tym, jak samemu zrobić domowe pułapki na gryzonie. Okazuje się, że istnieje kilka skutecznych, a jednocześnie prostych sposobów na wykonanie domowej łapki.

Jednym z popularnych rozwiązań są łapice z wiadra. Budowa pułapki okazuje się bardzo prosta. Wiadro posiada śliskie ścianki, które uniemożliwiają gryzoniom ucieczkę. Wystarczy zachęcić je, by weszły do środka. W tym celu można wykonać specjalną zapadnie, która uruchamia się pod wpływem nacisku. Na jej końcu powinien znajdować się wabik.

Budowa pułapki z wiadra powinna też uwzględniać możliwość wejścia myszy czy szczura. W tym celu do wiadra przytwierdza się specjalny podest, po którym gryzonie wchodzą w górę lub w dół. Ważne jest, aby podest był stabilny i nie wystraszył myszy czy szczura. Warto przy tym wspomnieć, że pułapka z wiadra to pułapka żywołowna. Podobnym rozwiązaniem jest łapka z butelki, którą również możemy zrobić samodzielnie.

Jak zrobić domowe łapki z butelki? W internecie odnajdziemy wiele interesujących filmików instruktażowych. Łapice z butelki mogą posiadać różną konstrukcję, jednak większość z nich przypomina tradycyjną łapkę żywołowną. Pułapka z butelki zazwyczaj zamyka się po uruchomieniu spustu, do którego zamontowany jest wabik. Po zamknięciu, gryzonie nie mają możliwości ucieczki z butelki.

Przygotowywanie pułapki na szczury z trutką, a także pułapka na szczury, łapka, budowa pułapki
Jaka pułapka na szczury będzie najlepsza, czyli polecana łapka i budowa pułapki

Jak wytępić szczury? Elektroniczna pułapka, czyli odstraszacz na szczury

Budowa pułapki z butelki czy z wiadra nie jest szczególnie skomplikowana. Przeciwieństwem prostych konstrukcji jest pułapka elektroniczna, a w tym odstraszacz na szczury. Jest to rozwiązanie w pełni humanitarne i mogące przynieść pożądane efekty.

Odstraszacz na szczury emituje dźwięki o częstotliwości od 25 do 65 kHz. Jest to częstotliwość mocno wyczuwalna przez gryzonie, sprawiająca im duży dyskomfort. Dzięki temu forma elektroniczna może okazać się skuteczna w magazynach czy w budynkach gospodarczych.

Odstraszacz na szczury nadaje się do użytku o każdej porze roku. Tego typu produkty są dostępne w postaci wielu modeli i w różnych przedziałach cenowych. Co ważne, dobrej jakości odstraszacz na szczury sam zmienia częstotliwość hałasu. Dzięki temu szczury nie przyzwyczajają się do nowych dźwięków, a elektroniczna ochrona jest skuteczna przez długi czas.

Jak wytępić szczury w większym stadzie? Trutka na gryzonie i trutka na gołębie

W ofertach sprzedaży często pojawia się trutka na szczury, która jest traktowana jako trutka na gołębie. W rzeczywistości jest to ten sam preparat. Trzeba przy tym podkreślić, że trutka na gołębie nie jest skutecznym, ani humanitarnym rozwiązaniem. Dłuższy czas działania sprawia, że trutka na gołębie może stanowić zagrożenie dla innych miejskich zwierząt. .

Trutka na szczury powinna posiadać możliwie długi czas działania. Warto pamiętać, że szczury żyją w stadach hierarchicznych. Pożywienie jest testowane przez zwiadowców, a dopiero później zjada je reszta stada. Długie działanie sprawia, że trutka na szczury może okazać się bardzo skuteczna.

Niestety trutka na gołębie czy na szczury nie jest humanitarnym rozwiązaniem. Ich działanie może spowodować bolesną agonię. Dlatego wiele osób zastanawiających się, jak wytępić szczury, wybiera łapice żywołowne czy łapki elektryczne. Trutka na szczury pozostaje jednak najskuteczniejszą metodą na wytępienie dużych populacji szkodników.

ikona podziel się Przekaż dalej