Ultradźwiękowy odstraszacz na szczury lub myszy – skuteczność, działanie i opinie

Dźwięki odstraszające są jednym ze skutecznych sposobów prewencyjnych. Urządzenie emituje niesłyszalne dla człowieka dźwięki, które stają się bardzo uciążliwe dla gryzoni (szczurów, myszy, nornic). Co ważne, elektroniczne, dobrej jakości odstraszacze emitują dźwięki o zmiennej częstotliwości, dzięki czemu większość gryzoni nie jest w stanie się do nich przyzwyczaić.

Ultradźwiękowy odstraszacz na szczury i myszy działa w sposób nieprzerwany. Emisje sygnałów dźwiękowych utrzymują się w częstotliwości pomiędzy 25000 – 60000 Hz. Straszak nie będzie zatem uciążliwy dla ludzi, bowiem człowiek jest w stanie usłyszeć częstotliwości do 20000 Hz. Dużym atutem tego rozwiązania jest zapewnienie bezpieczeństwa dla dzieci czy zwierząt domowych. Takiej możliwości nie daje typowa trutka na szczury czy trutka na gołębie, zawierająca toksyczne, groźne substancje.

Urządzenie elektroniczne z reguły posiada dobre opinie i jest uważane za skuteczny sposób walki z inwazją gryzoni. Warto wybrać model ze zmienną modulacją częstotliwości i przeznaczeniem dopasowanych do naszych potrzeb. Dźwięki odstraszające mogą być emitowane przez ultradźwiękowy straszak zasilany z sieci lub wyposażony w akumulator. Oba rozwiązania działają na takiej samej zasadzie i wydają podobne ultradźwięki. Urządzenie wyposażone w akumulator i np. zasilanie solarne będzie rozwiązaniem dedykowanym na zewnątrz pomieszczeń. Z kolei emitujący ultradźwięki, kablowy odstraszacz na szczury dobrze sprawdzi się w garażach, piwnicach czy budynkach gospodarczych.

Elektromagnetyczny odstraszacz na szczury – opinie, skuteczność, działanie

Elektryczny, ultradźwiękowy odstraszacz szczurów jest powszechnie dostępny i z reguły posiada dobre opinie. Jego uzupełnieniem może być straszak elektromagnetyczny, który nie jest jeszcze tak powszechnie wykorzystywany.

Elektromagnetyczne urządzenie nie wydaje ultradźwięków, jednak pomaga w zwalczaniu szczurów z budynków gospodarczych, hal przemysłowych, garaży czy piwnic. Jego zasada działania jest stosunkowo prosta, a urządzenie działa po przyłączeniu do instalacji elektrycznej.

Elektryczny odstraszacz elektromagnetyczny działa na zasilaniu 230 V. Jego zadaniem jest zmiana pola elektromagnetycznego w okablowaniu instalacji elektrycznej. Straszak działa natychmiast po podłączeniu do gniazdek elektrycznych, a jego zasięg działania zależy od wybranego modelu urządzenia. Tego typu elektryczne odstraszacze powodują dezorientację gryzoni i okazują się dla nich bardzo uciążliwe.

Warto także zauważyć, że klasyczne dźwięki odstraszające emitowane przez straszak ultradźwiękowy nie docierają za magazyny czy meble. Dlatego klasyczne ultradźwięki można wspomóc o zakłócenia elektromagnetyczne, docierające w trudnodostępne przestrzenie pomieszczeń. Niektóre, bardziej zaawansowane odstraszacze szczurów i myszy łączą w sobie straszak ultradźwiękowy i elektromagnetyczny. Dzięki temu urządzenie działa ze zwiększoną skutecznością, zapewniając szybkie odstraszanie intruzów.

Biały szczur w mieszkaniu, a także odstraszacze na szczury, najskuteczniejsze spoosby i działanie
Odstraszacz na szczury krok po kroku, czyli działanie, skuteczność, opis oraz preparaty i odstraszacze

To szczurki lubią najbardziej!

Z uwagi na to, że elektromagnetyczny odstraszacz na szczur nie cieszy się tak dużą popularnością jak urządzenia wydające dźwięki odstraszające, możemy napotkać na problemy w zakupie. Tego typu urządzenia posiadają dobre opinie, jednak nie nabędziemy ich w każdym sklepie ogrodniczym. Dodatkowym utrudnieniem jest sama zasada działania, która sprawdza się jedynie w pomieszczeniach z instalacjami elektrycznymi. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak pozbyć się szczurów.

Odstraszacze na szczury - dźwięki odstraszające kontra trutka na szczury

Trutka na szczury czy trutka na gołębie jest skutecznym sposobem walki z dużą inwazją szkodników. Niestety są to preparaty, które nie nadają się do użytku na każdej przestrzeni. Trucizna na szczury może być potencjalnie niebezpieczna dla innych zwierząt, dlatego warto umieszczać ją w specjalnym, zamykanym karmniku deratyzacyjnym.

Dźwięki odstraszające mają za zadanie zniechęcić zwierzę do przebywania na danym terenie. Ultradźwięki nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla życia i nie eliminują osobników tak jak trucizna na szczury czy trutka na gołębie. Jednocześnie elektroniczne, emitujące ultradźwięki urządzenie jest uznawane za bardziej humanitarne.

Niestety większość szczurów i myszy bardzo szybko się rozmnaża i może przenosić groźne choroby. Dźwięki odstraszające będą w stanie skłonić osobniki do zmiany miejsca bytowania, jednak nie zmniejszą problemu inwazji szkodników w miastach. Dlatego trucizna na szczury czy trutka na gołębie jest stosowana powszechniej niż ultradźwięki.

Trzeba jednak pamiętać, że skuteczna trucizna na szczury posiada dłuższy czas działania. Szczury żyją w stadiach z ściśle określoną hierarchią, a pożywienie jest najpierw testowane przez zwiadowców. Trutka na szczury o szybkim działaniu nie pomoże w eliminacji całego stada gryzoni.

ikona podziel się Przekaż dalej