Odstraszacz myszy. Skuteczność, działanie i opinie o produktach

Elektromagnetyczny odstraszacz myszy – jak działa i jakie posiada opinie?

Elektromagnetyczny odstraszacz myszy to nowoczesne urządzenie, które działa po podłączeniu do kontaktu. Standardowe urządzenie działa na zasilaniu 230 V i nadaje się do gospodarstw domowych, garaży, budynków gospodarczych czy nawet większych hal przemysłowych.

Zasada działania urządzeń elektromagnetycznych jest stosunkowo prosta. Urządzenie zmienia pole elektromagnetyczne w okablowaniu. Po podłączeniu do kontaktu dociera w ściany, komory, szafy i trudno dostępne szczeliny, emitując zakłócenia elektromagnetyczne. Żyjące w domu gryzonie odczuwają w ten sposób duży dyskomfort i dezorientacje, a urządzenie działa w miejscach, do których nie docierają klasyczne ultradźwięki.

Elektromagnetyczny odstraszacz na myszy może sprawdzić się w domu i każdym pomieszczeniu, które umożliwia podłączenie produktu do kontaktu. Może być skuteczny zarówno na mniejsze gryzonie, jak i pomocny przy inwazji szczurów. Przeglądając forum tematyczne zauważymy, że dobrej jakości urządzenie posiada pozytywne opinie i jest uznawane za skuteczną metodę walki z gryzoniami.

Ultradźwiękowy odstraszacz na myszy

Kolejny skuteczny produkt odstraszający to urządzenie ultradźwiękowe. Nowoczesne, dźwiękowe odstraszacze można kupić w każdym dobrze wyposażonym sklepie branżowym. Obecnie jest to dość powszechne rozwiązanie, a lepszej jakości modele posiadają bardzo przychylne opinie.

Ultradźwiękowy, skuteczny odstraszacz na gryzonie może być przeznaczony do domu, piwnicy, garażu, magazynu czy na zewnątrz posesji. Na forum tematycznym dowiemy się, że urządzenie emitujące ultradźwięki może być efektywnym uzupełnieniem elektromagnetycznych odstraszaczy elektronicznych.

Elektryczne, emitujące ultradźwięki odstraszacze nie stanowią dyskomfortu dla człowieka. Ludzkie ucho jest w stanie wychwycić dźwięki o częstotliwości do 20 000 Hz. Tymczasem standardowe urządzenie działa w zakresie 25000 – 60000 Hz, dzięki czemu jego praca jest niesłyszalna dla człowieka, a mocno uciążliwa dla szczurów, kun i małych gryzoni.

Urządzenie emitujące ultradźwięki może wymagać podłączenia do kontaktu lub być zasilane akumulatorem. W ofercie sprzedaży znajdziemy wiele skutecznych modeli, które działają zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Ultradźwięki mogą być skutecznym rozwiązaniem dla osób, które zastanawiają się, jak pozbyć się szczurów lub myszy z gospodarstwa domowego.

Wybierając dźwiękowe odstraszacze, warto zwrócić uwagę na jakość i specyfikę działania. Najkorzystniej będzie kupić urządzenie, które emituje ultradźwięki o zmiennej częstotliwości. Dzięki temu produkt będzie skuteczny, a gryzonie nie przystosują się szybko do nowych, słyszanych przez nie hałasów. Jeśli szukasz innych sposobów, sprawdź także ten artykuł z poradami, jak złapać mysz w domu.

Skuteczny odstraszacz myszy – popularne modele i cena ich zakupu

Popularne odstraszacze elektromagnetyczne

Elektryczne odstraszacze, które emitują zmienne pole elektromagnetyczne znajdują się w ofertach wielu sklepów branżowych. Są to zaawansowane urządzenia, stanowiące odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się szczurów czy myszy z budynków. Poniżej zaprezentujemy trzy przykładowe odstraszacze do domu, które posiadają bardzo dobre opinie.

  • Elektroniczny odstraszacz Pest-X 300 – to urządzenie, które emituje zakłócenia elektromagnetyczne i nadaje się do zastosowania w domu, na poddaszu czy na strychu. Wymaga przyłączenia do kontaktu i pracy w suchym, zabezpieczonym przed opadami atmosferycznymi środowisku. Polecany na forum tematycznym odstraszacz myszy Pest-X 300 nadaje się do odstraszania szczurów oraz myszy. Dużą zaletą tego typu produktów elektronicznych jest cena ich zakupu. Za elektryczne, zmieniające pole elektromagnetyczne urządzenie Pest-X 300 trzeba zapłacić około 100 zł.
  • Elektroniczny odstraszacz STV The Big Cheese – to produkt ultradźwiękowy i elektromagnetyczny. Tego typu dźwiękowe odstraszacze zapewniają wysoką skuteczność i są polecane przez niejedno forum tematyczne. Elektroniczny odstraszacz to produkt do użytku w domu, a zasięg jego działania to około 37 m2. Produkt możemy kupić w wielu sklepach internetowych. Cena zakupu wynosi około 140 zł.
  • Solarny odstraszacz myszy 4iQ – produkt ultradźwiękowy i elektromagnetyczny, przeznaczony do stosowania w ogrodach i innych terenach zewnętrznych. Nie trzeba podpinać go do kontaktu, wystarczy umieścić trzonek pod ziemią. Odstraszacz 4iQ emituje impulsy dźwiękowe, ale i zakłócenia elektromagnetyczne. W ten sposób może być polecany przy inwazji myszy, szczurów lub kretów. Cena zakupu urządzenia to około 60 zł.

Dźwiękowe odstraszacze myszy i cena ich zakupu

Na niemal każdym forum ogrodniczym znajdziemy informacje o odstraszaczach elektronicznych. Dużą renomą cieszą się w tej kategorii dźwiękowe odstraszacze do użytku w domach, magazynach czy na zewnątrz pomieszczeń. Poniżej omówimy trzy przykładowe produkty, wykazujące dużą skuteczność działania i posiadające dobre opinie klientów.

  • Dźwiękowe odstraszacze Duo-Pro Pestrepeller – to elektroniczny, ultradźwiękowy produkt do odstraszania kun, szczurów i mniejszych gryzoni. Możemy go kupić w sklepach internetowych. Urządzenie zapewnia bardzo duży zasięg działania, wynoszący do 550 m2. W zestawie dołączony jest zasilacz sieciowy, umożliwiający podłączenie urządzenia do kontaktu. Dźwiękowy odstraszacz Duo-Pro Pestrepeller nadaje się do domu i większego magazynu. Emituje sygnał ultradźwiękowy o zmiennej częstotliwości. Cena zakupu wynosi około 150 zł.
  • Dźwiękowe odstraszacze elektryczne Kemo 3D Combosonic Stereo Wave Pestrepeller – to zaawansowane urządzenie do odstraszania wielu insektów (w tym szczurów, myszy, kun i wiewiórek). Odstraszacz myszy Kemo 3D Combosonic Stereo Wave Pestrepeller wyróżnia się dużym obszarem działania, wynoszącym do 1700 m3. Tego rodzaju urządzenie elektryczne nadaje się do użytkowania w domu, mieszkaniu, magazynie, na strychu, piwnicy i innych, zadaszonych przestrzeniach. Przyłączane do kontaktu zapewnia wysoką skuteczność i posiada dobre opinie klientów. Odstraszacz dźwiękowy Kemo 3D Combosonic Stereo Wave Pestrepeller możemy kupić za około 120 zł.
  • Ultradźwiękowy odtraszacz myszy Silverline MR50 – to kolejny ciekawy produkt, nadający się do użytku w domu. Podłączone do kontaktu urządzenie emituje uciążliwe dla myszy i szczurów dźwięki o zmiennej częstotliwości. Elektryczne odstraszacze Silverilne MR50 posiadają zakres działania do 50 m2, nie będą zatem najskuteczniejsze w dużych przestrzeniach. Produkt możemy kupić w wielu sklepach. Dużym atutem tego rozwiązania okazuje się atrakcyjna cena zakupu, wynosząca około 110 zł.

Jak pozbyć się szczurów i myszy w domu? Inne, polecane na forum rozwiązania

Gryzonie osiedlające się w domu są dużym problemem, wymagającym szybkiej interwencji. Osoby rozważające, jak pozbyć się szczurów i myszy, często interesują się różnymi, skutecznymi rozwiązaniami. Jednym z nich z pewnością okazuje się trutka na gryzonie.

W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele trutek, które nadają się do użytku w budynkach. Niektóre toksyny zawierają dodatek substancji mumifikujących, co eliminuje problem fetoru nieżywego, ukrytego za meblami zwierzęcia. Ciekawym rozwiązaniem są także karmniki deratyzacyjne, które zwiększają bezpieczeństwo dzieci i zwierząt domowych. Karmnik sprawia, że trutka będzie dostępna jedynie dla gryzoni.

Aby w pełni opisać, jak pozbyć się szczurów, musimy także wyróżnić klatki żywołowne. To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych łapek. Klatka żywołowna nadaje się w przypadku bytowania pojedynczych szczurów czy niewielkiej ilości myszy. Jest rozwiązaniem w pełni humanitarnym i nie stanowi zagrożenia dla życia gryzonia. Największym mankamentem łapki okazuje się jednak niska wydajność. Tak zwana żywołapka nie sprawdzi się w dużych koloniach gryzoni, a łapanie żywych osobników rodzi problem z ich wywozem.

W tym miejscu pojawia się pytanie, jak pozbyć się szczurów w sposób humanitarny i bezproblemowy? Alternatywą dla tradycyjnych łapek i trutek na szczury są opisywane powyżej odstraszacze, ale i łapki elektryczne. Typowa łapka elektryczna posiada kształt tunelu, na którego końcu znajduje się smakowity wabik. Gryzonie wchodzące do wnętrza tunelu zostają porażone impulsem elektrycznym, co powoduje szybką śmierć. Jest to alternatywa dla trutek, które często powodują wielogodzinną, bolesną agonię zwierzęcia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95.0% czytelników artykuł okazał się być pomocny