Jaka klatka dla królika miniaturki – istotne wymiary

Domowy królik miniaturka czy łasica domowa powinien mieć do dyspozycji odpowiednią przestrzeń życiową. Dotyczy to głównie klatek, w których pupil spędza większość swojego czasu. Dlatego warto zwrócić uwagę na wymiary klatki i dopasować ją zarówno do wielkości zwierzaka, ale i do ilości członków króliczego stada.

W ofertach sprzedaży znajdziemy różnorodne klatki dla zwierząt. Niektóre, tanie produkty nie są przeznaczone dla królików, a dla maleńkich chomików. Dlatego decydując się na zakup kicającego zwierzaka, warto ustalić minimalne wymiary klatki. Przyjmuje się, że minimalne wymiary klatki dla domowego królika wynoszą 100 x 50 cm podstawy i minimum 40 cm wysokości. W ofertach sprzedaży często pojawia się także klatka dla królika miniaturki o rozmiarach 80 x 50 cm. Tego typu produkt może sprawdzić się jedynie w przypadku bardzo małych osobników.

Wymiary klatki dla domowego króliczka zwiększają się wraz z większą liczbą osobników. Duże, żyjące w stadzie króliczki powinny posiadać znacznie większą przestrzeń życiową. Dlatego przyjmuje się, że minimalne wymiary klatki dla dwóch królików wynoszą około 140 x 70 cm.

Pamiętajmy, że powyższe wymiary stanowią wartości minimalne. Duże klatki dla królików miniaturek będą bardzo dobrym pomysłem. Im większe wymiary, tym nasz królik miniaturka czy łasica domowa będą posiadały lepsze warunki. Ciekawostką może okazać się także klatka dwupiętrowa dla królika domowego. Może to być dobre rozwiązanie do domu, w którym nie mamy dostatecznie dużej przestrzeni na kilka dużych wolier. Dwupiętrowa klatka posiada dwa pełne poziomy z kuwetami. Duże klatki mają głownie przeznaczenie hodowlane, jednak mogą sprawdzić się także dla domowych miniaturek. Wystarczy zadbać o to, by dwupiętrowa klatka posiadała odpowiednie wymiary. W tym przypadku trzymamy się zasady, że minimalna wysokość produktu powinna być pomnożona przez dwa.

Wygodne klatki dla królików miniaturek – opinie, jakość wykonania, łatwość utrzymania w czystości

Klatki dla królików miniaturek powinny posiadać odpowiednie wymiary, ale i być łatwe do utrzymania w czystości. Największą popularnością cieszą się obecnie klatki z plastikowymi, wysokimi kuwetami. Jest to idealne rozwiązanie dla żyjącego w domu królika. Niektóre produkty okazują się jednocześnie dość tanie w zakupie i umożliwiają bezpieczne przemieszczenie się królików miniaturek.

W ofertach sprzedaży znajdują się także tanie klatki z podstawą wykonaną z drucianej, gęstej siatki. Niestety nie jest to zbyt praktyczne ani wygodne dla pupila rozwiązanie. Królik miniaturka lubi pewnie stąpać po podłożu, a druciana podstawa stanowi zagrożenie dla delikatnych łap. Z pewnością nie jest to najkorzystniejsze rozwiązanie dla królików miniaturek ani dla takich zwierzaków jak łasica domowa.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest sposób otwierania klatki. Niektóre tanie produkty dla domowego pupila posiadają jedynie górną klapkę. Nie jest to zbyt praktyczne rozwiązanie, bowiem utrudni kontakt z królikiem, a jednocześnie ograniczy możliwość wygodnego podawania jedzenia czy wymiany wody. Dlatego przyjmuje się, że dobrej jakości klatka dla królika posiada zarówno klapkę górną, jak i boczną. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o wyborze klatki dla królika.

Odpowiednie wyposażenie klatki dla domowych królików miniaturek

Dobrze dopasowana klatka dla królika miniaturki powinna posiadać odpowiednie wymiary, ale i przydatne wyposażenie. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno produkty z wyposażeniem, jak i klatki, które trzeba urządzić samodzielnie. Za zakupem woliery z wyposażeniem przemawia praktyczność. Niestety tego typu klatka przeważnie kosztuje nieco więcej niż produkty do samodzielnego wyposażenia. Ponadto nie daje możliwości pełnej personalizacji.

Królik w klatce z lotu ptaka, a także klatka dla królika miniaturki, modele i cena
Klatka dla królika miniaturki i jej rodzaje, a także porady zakupowe i ceny

Osoby decydujące się na zakup klatki z wyposażeniem, powinny upewnić się, że jest ona dedykowana dla królika. Świnka morska, chomik, łasica domowa czy królik miniaturka posiadają całkowicie odmienne wymagania. Dlatego klatka z wyposażeniem dla tych pupili będzie wyglądała zupełnie inaczej. Klatka dla królika miniaturki może zawierać domek, poidełko i specjalny paśnik. Produkty z wyposażeniem z zabawek będą rozwiązaniem dla takich zwierzaków jak łasica domowa czy chomik.

Co ciekawe, niektóre elementy wyposażenia możemy także zrobić samodzielnie. Dobrym przykładem są tutaj wiszące kosze na jedzenie czy duże domki. Możemy także zrobić karmniki na ścianę czy wykonać podstawowe mocowania do poidełek.

Ile kosztuje klatka dla królika miniaturki? Cena klatek z wyposażeniem i bez

Cena zakupu klatki nie powinna być najważniejszym kryterium naszego wyboru. Tanie produkty często charakteryzują się gorszą jakością wykonania, a produkty z wyposażeniem mogą okazać się mało trwałe. Najlepsze co możemy zrobić, to kupić bezpieczną i dobrej jakości klatkę dla pupila.

Tania pozbawiona wyposażenia klatka do domu kosztuje minimum 100 zł. Taka cena dotyczy produktów o minimalnych rozmiarach. Większa klatka dla królika miniaturki przeważnie kosztuje powyżej 150 zł.

Cena klatki z wyposażeniem to przeważnie minimum 150 zł. Do domu świetnie nadaje się także klatka dwupiętrowa, umożliwiająca hodowlę większej liczby królików. Dwupiętrowa, dobrej jakości klatka z wyposażeniem przeważnie kosztuje minimum 200 zł.

Ciekawym rozwiązaniem są także klatki z wybiegiem. Dzięki temu nasz królik miniaturka zyskuje dużą przestrzeń, a my mamy możliwość łatwego utrzymania klatki w czystości. Duże klatki z wybiegiem (nadające się zarówno do domu, jak i na zewnątrz) przeważnie kosztują ponad 500 zł. Możemy też zrobić wybieg samodzielnie, co pozwoli ograniczyć wydatki.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90.8% czytelników artykuł okazał się być pomocny