Jak działa karmnik deratyzacyjny?

Zasada działania karmików na szkodniki jest bardzo prosta. Karmnik deratyzacyjny jest zabudowaną przestrzenią, w której umieszcza się trutkę na szczury czy myszy. Wejście do karmnika jest bardzo małe, co uniemożliwia eksploatacje przez ptaki lub inne zwierzęta. Jego zadaniem jest zabezpieczenie zwierząt gospodarczych czy dzieci, które mogłyby sięgnąć po niezabezpieczone granulki trutki.

Karmnik deratyzacyjny działa jako zabezpieczenie, a same stacje deratyzacyjne są dostępne w wielu sklepach branżowych. Produkt działa na szkodniki w postaci myszy i szczurów, a jego skuteczność jest ściśle uzależniona od rodzaju zastosowanej trutki. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele godnych uwagi modeli, które posiadają w zestawie trutkę ma myszy lub szczury.

Duży karmnik deratyzacyjny umożliwia walkę zarówno z myszami, jak i większymi szczurami. Większość produktów wyposaża się w specjalną przestrzeń na trutkę oraz zamyka za pomocą klucza. W ten sposób metalowy produkt jest zabezpieczony przed otwarciem przez dzieci czy osoby postronne. Pułapka może być stosowana przez dłuższy czas, bowiem myszy i szczury zjadają pokarm i wychodzą na zewnątrz.

Stacje deratyzacyjne – jak wygląda pułapka? Sprawdzamy rodzaje karmników.

W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele różnych produktów. Skuteczna deratyzacja polega na odpowiednim doborze karmnika. W ofertach sprzedaży znajdziemy małe stacje, przeznaczone na myszy. Tego typu produkt możemy ustawić w domu, magazynach czy budynkach wielorodzinnych. Mały, metalowy karmnik działa skutecznie, jednak nie umożliwi walki z większymi gryzoniami.

Alternatywą pozostaje większy, metalowy karmnik deratyzacyjny. Większa przestrzeń sprawia, że pułapka będzie przyciągała nie tylko myszy, ale i szczury. Co prawda większe stacje to także wyższa cena zakupu, jednak produkt okazuje się bardziej uniwersalny.

Omawiając różne stacje na szkodniki, warto rozróżnić także podział ze względu na kształt. W ofercie sprzedaży znajdziemy stacje o budowie tunelowej oraz kasetowej. Tunelowy karmnik deratyzacyjny posiada podłużną konstrukcję, a na jego końcu znajduje się miejsce na trutkę. Z kolei pojemnik kasetowy przypomina zamykane na klucz pudełko. Powyższe dwa rodzaje produktów posiadają bardzo zbliżoną skuteczność. Niektóre, dobrej jakości stacje są też wyposażone w specjalne, przezroczyste okienko, które umożliwia kontrolę ilości trutki. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie sprawiające, że karmnik deratyzacyjny na szczury lub myszy nie musi być tak często otwierany w celu sprawdzenia ilości pokarmu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł na temat szczura śniadego.

Deratyzacja za pomocą karmników. Jaka jest cena zakupu produktu?

Skuteczna deratyzacja przy pomocą metalowych karmników nie wiąże się z dużymi kosztami. Cena za stacje rozpoczyna się już od kwoty 5 zł. Za metalowy, większy produkt w postaci tunelu czy kasety zapłacimy około 10 – 15 zł.

Cena zakupu stacji może być uzależniona od jakości jej wykonania. Dobry, metalowy karmnik z trutką będzie wydatkiem do około 20 zł za sztukę. Trzeba przy tym podkreślić, że skuteczna deratyzacja powinna uwzględniać zakup kilku stacji z trutką na szkodniki. Dlatego w ofertach sprzedaży pojawiają się zestawy karmników z trutką. Cena za zestaw składający się z czterech karmników oraz zapasu trutki przeważnie wynosi 40 – 60 zł.

Deratyzacja szczurów wykazuje dużą skuteczność, jeśli użyjemy trutek z długim czasem działania. Warto wiedzieć, że szkodniki tworzą stada hierarchiczne, a do nowego pożywienia podchodzą najpierw zwiadowcy. Dopiero po pewnym czasie jedzenie spożywają także inne szczury ze stada. Pułapka zawierająca trutkę o krótkim czasie działania nie będzie w stanie wyeliminować całego stada szkodników. Jeśli kilka szczurów zostanie szybko otrutych, pozostałe zaczną omijać pułapkę i unikać zatrutego jedzenia. W tym przypadku metalowy pojemnik musi być uzupełniony o nowy specyfik deratyzacyjny.

To szczurki lubią najbardziej!

Karmnik deratyzacyjny czy tradycyjna łapka?

Zarówno trutka na szczury, jak i łapka to dwa najpopularniejsze rozwiązania, które możemy wykorzystać w walce ze szkodnikami. Tradycyjna pułapka będzie skuteczna w przypadku występowania niewielkiej liczby szkodników. Możemy ustawić ją w domu, w magazynie czy garażu. Niestety tradycyjne łapki na szczury nie są produktami wielokrotnego użytku. Jeśli jeden szczur złapie się w daną łapkę, pozostawi na niej swój zapach. To z kolei spowoduje, że pozostałe szczury będą omijały łapkę z daleka.

Karmnik deratyzacyjny to doskonała alternatywa i skuteczny sposób na eliminacje większego stada szkodników. Stacje deratyzacyjne nie kosztują zbyt wiele, a podnoszą bezpieczeństwo otoczenia. Karmnik jest skonstruowany w taki sposób, by nie dostały się do niego zwierzęta gospodarcze, koty, psy czy ptaki. Dzięki temu okazuje się znacznie bezpieczniejszy w eksploatacji niż wysypana luzem trutka.

Deratyzacja przy pomocy stacji jest szczególnie zalecana w miejscach publicznych, w piwnicach domów wielorodzinnych czy w obrębie oczyszczalni ścieków. Rozstawienie kilku karmników umożliwia szybką neutralizacje całych siedlisk szkodników. Co pewien czas można zmieniać rodzaj trutki i kontrolować jej ilość w stacji. W ten sposób dowiemy się, czy wszystkie szczury zostały już skutecznie wytępione.

Warto także dodać, że karmnik deratyzacyjny umożliwia ulokowanie trutki w miejscach narażonych na opady atmosferyczne. Wnętrze produktu jest szczelne, a zatem nie ma obawy o to, że trutka ulegnie rozmiękczeniu i szybko stanie się dla gryzoni nieatrakcyjna. Z pewnością jest to godne rozważenia rozwiązanie o wielu możliwościach zastosowania.

ikona podziel się Przekaż dalej